مشاوره پروپوزال

مشاوره پروپوزال

مشاوره پروپوزال

 به طور خلاصه پروپوزال روش و طرح تحقیق است. به عبارتی ساده تر پروپوزال یک پیشنهاد اولیه برای تحقیق و پژوهش شما می باشد که به دانشگاه ارایه می شود و تنها در صورت تصویب شدن آن است که شما می توانید کار تحقیقاتی و پایان نامه خود را شروع کنید. اما پروپوزال مانند هر متن علمی دیگری دارای ساختار خاص خود می باشد که برای اینکه بتوانیم پروپوزال موفق و خوبی داشته باشیم باید این ساختار را بشناسیم و در تنظیم پروپوزال خود آن را رعایت کنیم. به دلیل اهمیت این موضوع مرکز مشاوران طلایی در این مقاله قصد دارد تا شما را با ساختار یک پروپوزال خوب و بخش های مختلف ان اشنا کند.

ساختار یک پروپوزال خوب چیست؟

می توان به جد گفت که پروپوزال یکی از مهمترین  متونی است که باید به دانشگاه برای شروع تحقیق پایان نامه ارایه گردد. البته دانشگاه های مختلف برگه ها و فرم های آماده ای را در اختیار قرار می دهند که به واسطه آن می توانید پروپوزال را تنظیم کنید. اما ساختار یک پروپوزال خوب دارای قسمت های زیر می باشد:

عنوان پروپوزال

اولین بخش وشروع کننده پروپوزال شما عنوان پژوهش و تحقیق شما می باشد. عنوان شما باید کوتاه باشد و تمامی بخش های تحقیق شما را در بر بگیرد. یادتان باشد که این بخش بسیار اهمیت دارد و باید بر روی آن وقت گذاشت و به دقت انتخاب شود زیرا در صورت تصویب آن توسط دانشگاه تغیر دادنش سخت و دارای مراحل پیچیده ای خواهد بود.

بیان مسئله پژوهش در پروپوزال

اول یک سوال در ذهن پژوهشگر شکل می گیرد که به برای پاسخ به این سوال اساسی، تحقیق و پژوهشی صورت می گیرد. در این بخش از پروپوزال باید در مورد این سوال و مسئله ای که پژوهش شما را شکل داده است صحبت کنید. شما باید هدف و مشکلی که باعث به وجود آمدن این مسئله شده است را بیان کرده و باید بتوانید در این بخش به خوبی در مورد ایده هایی برای پاسخ به این سوال و رفع این مشکل صحبت کنید.

بیان اهمیت و ضرورت پژوهش در پروپوزال

شما به عنوان محقق در این بخش از پروپوزال باید در مورد اهمیت و ضرورتی که نتایج به دست آمده از تحقیق در جامعه علمی خواهد داشت صحبت کنید و باید به گونه مسایل را مطرح کنید که ضرورت انجام تحقیق شما برای خوانندگان مشخص شود.

پیشینه تحقیق و پژوهش در پروپوزال

شما موضوعی را که انتخاب کرده اید باید کاملا نو بوده و نباید در گذشته انجام شده باشد. به این خاطر باید پیشینه تحقیق نسبتا جامع و کاملی در زمینه رشته پژوهشی انتخاب شده آورده و تمامی تحقیقات گذشته داخل و خارج کشور در این زمینه را بیان کنید. به خاطر داشته باشید که این قسمت علاوه بر نشان دادن نو بودن موضوع انتخابی ، کاربردی بودن کار شما را نیز نشان خواهد داد.

اهداف پژوهش در پروپوزال

در این بخش شما باید اهدافی را که از انجام پژوهش و تحقیق به دنبال آن هستید بیان کنید. این اهداف شامل اهداف کلی تحقیق و هدف های خاص و ویژه ای می باشد که از تحقیق  در این موضوع خاص به دنبال رسیدن به آن ها هستید.

بیان فرضیات پژوهش در پروپوزال

فرضیاتی که در این بخش آورده می شود باید به صورت جملات خبری بیان شود. این فرضیات شامل حدس و گمان های پژوهشگر می باشد که در رابطه با مجهولات پژوهش خود و ارتباط آن ها با یکدیگر و متغیرهای دیگر دارد.  این بخش به روشن شدن پژوهش شما برای خوانندگان کمک بزرگی می کند.

مراحل و روش پژوهش و تحقیق در پروپوزال

در این بخش پژوهشگر علاوه بر روشن کردن نوع تحقیق و پژوهشی که می خواهد انجام دهد در مورد روش و مراحلی که برای به دست آوردن نتایج مطلوب در تحقیق باید انجام دهد، صحبت می کند. مواردی که باید در مورد آن صحبت کند شامل جامعه آماری، روش های آزمایشگاهی و میدانی، شیوه ها و ابزارهای جمع آوری اطلاعات و داده ها و ابزار ها و روشهای تجزیه و تحلیل داده های به دست آمده، می شود.

منابع و مآخذ

پروپوزال متنی کاملا علمی است و به واسطه همین علمی بودن باید بتوانید برای تمامی گزاره های مطرح شده در متن پروپوزال رفرنس های علمی و با اعتباری را اریه دهید. در این قسمت از پروپوزال شما باید این رفرنس ها که شامل مقالات علمی، کتاب ها و سایت های معتبر می باشد را به شیوه ای که دانشگاه تعیین کرده است، آورده و نام ببرید.

 

برای مشاوره پروپوزال و پایان نامه به مثال زیر توجه کنید

فکر کنید می‌خواهید آشپری کنید. پس از قبل دقیقا  باید بدانید میخاهید چه چیزی رو درست کنید (عنوان شما) بعد از اون باید بدانید این غذای شما از طریق چه موادی درست میشه؟ چطور می‌توان مواد آن را تهیه کرد. از کجا این مواد را می‌خواهید تهیه کنید؟ و حال چگونه مواد را مخلوط کنید. این یک مثال ساده است تا ذهن شما با پروپوزال و لزوم آن بیشتر آشنا شود. پس  باید بدانید نقطه اول و پایان پژوهش شما کجا می باشد را بدانید پروپوزال یک طرح پیشنهادی هستش که تا روز آخر امکان تغییر آن وجوددارد و باید با هدف تحقیق آشنایی داشته باشید. پس پروپوزال نقشه و طرح کلی پروژه شماست. پس اگر نمی‌خواهید در جلسه دفاع پروپوزال‌تان سوال‌پیچ شوید، باید سعی کنید پروپوزالی دقیق و مدون ارائه دهید.

مشاوره پروپوزال

مشاوران طلایی

اگر در فکر تدوین پایان نامه خود هستید و پیشنهاده خوبی برای تاثیر رای داوران نیاز دارید، به مشاوران طلایی اعتماد کنید. می‌توانید با مراجعه به سایت و ثبت سفارش مشاوره پروپوزال در آن خیال خود را از بابت پایان نامه راحت کنید. ما با همکاری بیش از ۲۰۰۰ محقق، در خدمت شما هستیم که بتوانید یک پیشنهاده مناسب برای پایان‌نامه خود یا رساله دکتری خود آماده کنید. ما به شما کمک می‌کنیم متنی شسته رفته و عاری از هرگونه اشتباه نگارشی و زبانی و فنی برای تحویل آماده کنید.

اکثر دانشجویان و محققان اولیه کاملاً نمی دانند که معنای پروپوزال چیست و اهمیت آن را درک نمی کنند.

در ادمه زمینه مناسب برای مشاوره پروپوزال شما فراهم شده است.

از طرف دیگر، یک پیشنهاد با کیفیت بالا فقط وعده موفقیت برای این پروژه است،

همچنین استاد راهنما و داور پایان نامه شما را نیز تحت تأثیر قرار می دهد.

پیشنهاده تحقیق شما برای متقاعد کردن استاد راهنما و داوران است که بگوید یک تحقیق ارزشمند دارید و اینکه شما صلاحیت و برنامه کاری را برای تکمیل آن دارید.

به طور کلی، پیشنهاده پایان نامه شما باید شامل همه عناصر اصلی درگیر در فرایند تحقیق و شامل اطلاعات کافی برای خوانندگان برای ارزیابی مطالعه پیشنهادی باشد.

دانشجویان گرامی برای مشاوره پروپوزال می توانند با موسسه در ارتباط باشند.

کلیک کنید

سوالات

صرف نظر از حوزه تحقیق و روش شما، تمام پیشنهادهای تحقیق باید به سؤالات زیر بپردازد:

آنچه شما قصد انجام آن دارید،

چرا می خواهید این کار را انجام دهید و چگونه می خواهید این کار را انجام دهید.

این پیشنهاد باید اطلاعات کافی برای متقاعد کردن خوانندگان خود در مورد این اطلاعات داشته باشد.

ایده تحقیق مهم، که شما درک خوبی از ادبیات مربوطه و عمده را دارید و اینکه روش شما صحیح است.

کیفیت پروپوزال تحقیق شما نه تنها به کیفیت پیشنهادی شما بستگی دارد،

بلکه در کیفیت نگارش پروپزال شما بستگی دارد.

ممکن است یک پروژه تحقیقاتی خوب اجرا شود

ولی خطر رد پروپوزال پایان نامه فقط به این دلیل که این پیشنهاد ضعیف نوشته شده است. بنابراین،  نوشتن پروپزال باید منسجم، واضح و قانع کننده باشد.

دانشجویان گرامی برای مشاوره پروپوزال می توانند با موسسه در ارتباط باشند.

کلیک کنید

چگونگی مشاوره

سفارش پروپوزال در موسسه مشاوران طلایی برای دانشجویان دکتری انجام می شود

و در این روند از انتخاب موضوع تا پایان دفاع از رساله متخصصین موسسه همراه دانشجویان دکتری هستند.

مهمترین نکته در هنگام سفارش پروپوزال دکتری دورنمای است که باید دانشجو در اکسپت مقاله داشته باشد.

در موسسه مشاوران طلایی هنگام سفارش رساله دکتری تمام موارد لازم به دانشجویان مقطع دکتری در زمینه اکسپت و استخراج مقاله گفته می شود.

پروسه ­ی نوشتن رساله یک چالش بزرگ است که بسیاری از دانشجویان از آن استقبال نمی­ کنند.

اما باید این را در نظر داشته باشید اگر تا این مرحله پیش آمده ­اید که حالا باید یک رساله تهیه کنید پس ارزش زمان گذاشتن و هزینه کردن را خواهد داشت.

این پروژه را قدم به قدم طی کنید و هرجا به مشکلی خوردید مشاروه بگیرید تا بتوانید رساله خود را به بهترین شکل ارائه دهید.

دانشجوی گرامی برای ثبت سفارش رساله دکتری کلیک نماید.

دانشجویان گرامی برای مشاوره پروپوزال ارشد پایان نامه می توانند با موسسه در ارتباط باشند.

کلیک کنید

ثبت سفارش

سفارش پروپوزال

 

Share

One thought on “مشاوره پروپوزال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp chat