مشاوران طلایی

نوشتن پایان نامه ارشد حسابداری و انجام رساله دکتری رشته حسابداری

رشته حسابداری به دلیل بازار کار و وضعیت استخدام خوبی که دارد یکی از پرطرفدارترین رشته ها است. اطلاع از دروس و ظرفیت های پذیرش گرایش های ارشد حسابداری در زمان انتخاب رشته به داوطلبان کمک زیادی می کند. به همین دلیل مشاوران ارشد حسابداری 3گام در این مطلب به تفضیل در مورد هر کدام از گرایش های ارشد حسابداری، دروس و ظرفیت های پذیرش آن ها توضیح داده اند. اگر نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد گرایش های ارشد حسابداری، زمینه های کاری دانش آموختگان این رشته و بازار کار آن دارید می توانید با مشاوره تخصصی ارشد حسابداری ما در ارتباط باشید. همچنین می توانید برای دریافت مشاوره و برنامه ریزی زیر نظر مشاوران تخصصی این رشته در سیستم ما ثبت نام نمایید.  برای دریافت یک جلسه مشاوره رایگان حتما شماره تماس خود را در سیستم ثبت نمایید.

 

برای نوشتن پایان نامه ارشد حسابداری

کلیک کنید

برای انجام رساله دکتری حسابداری

کلیک کنید

گرایش حسابداری

گرایش های ارشد حسابداری شامل گرایش حسابداری، گرایش حسابرسی، گرایش حسابداری مدیریت می باشد. بنا به گفته وزارت علوم، هدف از ایجاد گرایش حسابداری ارائه خدمات مالی و تهیه گزارش های مالی جهت ارائه آن به واحدهای اقتصادی می باشد. گرایش حسابداری مهم ترین گرایش کارشناسی ارشد حسابداری می باشد که از طریق ارائه و آنالیز اطلاعات مالی و ارائه به اشخاص استفاده کننده از جمله ذی نفعان، وظیفه اصلی خود را انجام می دهند. حسابداران به افراد در جهت دهی تصمیمات سرمایه گذاری و مالی کمک کرده و از این طریق نقش به سزایی در امور مالی ایفا می کنند.

مقایسه گرایش های ارشد حسابداری

مقایسه گرایش های ارشد حسابداری نشان می دهد که گرایش حسابداری در مقایسه با حسابرسی و حسابداری مدیریت پذیرش و طرفدار بیشتری دارد. در کل جذاب ترین گرایش ارشد حسابداری، همین گرایش حسابداری است.

در کل و در حالت واقعی، هیچ تفاوتی بین فارغ التحصیلان حسابداری و حسابرسی و حسابداری مدیریت وجود ندارد به جز یک سری درس در مقطع ارشد که به صورت تخصصی در یک حوزه تدریس می شود. همه در آزمون دکترا نیز شانس کاملاً برابری دارند.

ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد حسابداری

بسیاری معتقدند که ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد حسابداری کار زائدی است، زیرا شرایط شغلی این رشته به گونه ای است که فارغ التحصیلان کارشناسی می توانند به راحتی وارد بازار کار شده و نیاز به ارائه مدرک ارشد نمی باشد؛ ولی اگر قصد عضویت در هیئت علمی، دیدگاه پژوهشی و تحقیقاتی در حوزه های تخصصی حسابداری را دارید باید ادامه تحصیلی بدهید. البته بسیاری از داوطلبان رشته های دیگر به سمت رشته حسابداری هجوم می آورند که دلیل این کار این است که تصور می کنند بازار کار رشته حسابداری بسیار خوب است. بسیاری نیز برای ارتقای شغلی آزمون ارشد حسابداری را شرکت می کنند.

برای نوشتن پایان نامه ارشد حسابداری

کلیک کنید

برای انجام رساله دکتری حسابداری

کلیک کنید

گرایش حسابرسی

تفاوت یک حسابدار با یک حسابرس در این است که یک حسابرس توانایی تجزیه و تحلیل صورتهای مالی نظارت و کنترلهای داخلی شرکت را انجام می دهد. سوالی که مطرح است این است که آیا یک حسابدار می تواند یک حسابرس باشد یا خیر؟ پاسخ این سوال این است که بله می تواند ولی گرفتن مدرک ارشد حسابرسی به داوطلب کمک می کند تا مهارت و دانش بیشتری را نسبت به یک حسابدار در حوزه حسابرسی کسب کند. البته شایان ذکر است که کسی که در این گرایش تحصیل می کند، توانایی آنالیز صورتهای مالی را نسبت به کسی که یک حسابدار است بیشتر دارا می باشد.

ادامه تحصیل در گرایش حسابرسی

ادامه تحصیل در گرایش حسابرسی برای بسیاری جذاب است ولی باز هم طرفداران گرایش حسابداری بسیار بسیار بیشتر از گرایش حسابرسی است. دلیل این امر این می باشد که در شرکت های حسابرسی ایران تمایل به جذب دانشجویان و فارغ التحصیلان ارشد حسابداری بیشتر از حسابرسی می باشد.

گرایش حسابداری مدیریت

یکی دیگر از گرایش های ارشد حسابداری، گرایش حسابداری مدیریت می باشد. هدف این گرایش برعکس حسابداری مالی، تهیه صورت های مالی نمی باشد؛ بلکه ارائه اطلاعات مخصوصاً اطلاعات بهای تمام شده به مدیریت واحد تجاری است. مدیریت براساس این اطلاعات می تواند بهای تمام شده محصولات خود را کنترل و سود را به حداکثر برساند.

برای نوشتن پایان نامه حسابداری

کلیک کنید

برای انجام رساله دکتری حسابداری

کلیک کنید

گرایش حسابداری بخش عمومی

گرایش حسابداری بخش عمومی، گرایش جدیدی در مقطع کارشناسی ارشد حسابداری است. این گرایش از کنکور کارشناسی ارشد 97 به دفترچه انتخاب رشته اضافه شده است. گرایش حسابداری بخش عمومی به پیشنهاد دانشگاه علامه طباطبایی و با هدف تربیت نیروی انسانی خبره مورد نیاز نهادهای بزرگ بخش عمومی شامل دولت و غیره ایجاد شده است.

اگر بخواهیم به زبان ساده بگوییم، حسابداران بخش عمومی باید به نهادهای دولتی کمک نمایند تا آن ها مسئولیت پاسخگویی خود را درباره منابعی که در اختیار آن ها است ایفا نمایند.

ظرفیت پذیرش گرایش حسابداری بخش عمومی 

ظرفیت پذیرش گرایش حسابداری بخش عمومی در کنکور ارشد 97، شامل پذیرش 8 نفر در مقطع روزانه و 4 نفر در مقطع شبانه فقط برای دانشگاه عللامه طباطبایی بوده است.

معرفی دکتری حسابداری

دوره دکتری حسابداری در ادامه دوره کارشناسی ارشد این رشته می باشد. در این دوره دانشجویان به فعالیت های آموزشی و پژوهشی بر اساس آخرین دستاوردهای علمی و حرفه ای موجود می پردازند. اساتید دوره دکتری حسابداری توسط رویکرد آموزشی، پژوهشی به آموزش روش های مناسب تخمین در سطوح پیشرفته، به دانشجویان می پردازند. در پایان دوره دکتری، دانشجویان باید قادر باشند تا با استفاده از روش های پیشرفته اقتصاد سنجی، در مورد مسائل مهم حسابداری، مدل های مناسب را تخمین بزنند.

با توجه به پیچیدگی های محیط اقتصادی و تحول در سیستم های مالی و حسابداری، مدیران بنگاه ها نیاز به اطلاعات جامع و به موقع جهت اخذ تصمیمات مالی بهینه و انتخاب استراتژی رقابتی مناسب دارند. متخصصین رشته حسابداری برای برآوردن این نیازها، می توانند با تغییرات محیط همگام شده و به کسب تجربه و تخصص در پژوهش ها و تئوری حسابداری و زمینه های مرتبط با آن بپردازند. آنان با آگاهی از آخرین دستاوردهای علمی و حرفه ای موجود می توانند در تعیین استراتژی های شرکت ها و اهداف تعیین شده آن ها بسیار کمک کننده باشند.

برای نوشتن پایان نامه ارشد حسابداری

کلیک کنید

برای انجام رساله دکتری حسابداری

کلیک کنید

اهداف دکتری حسابداری

اهداف اصلی دکتری حسابداری به شرح زیر است:

* تقویت مهارت های پژوهشی و تحلیلی در دانشجویان دکتری حسابداری

* تربیت مدرس برای آموزش حساب داری، حسابرسی و سایر گرایش های مرتبط با این رشته

* تربیت پژوهشگران در رشته ی حسابداری با هدف توسعه ی مبانی علمی و دانش افزایی در این حوزه

گرایش های دکتری حسابداری

دکتری حسابداری بدون گرایش می باشد.

بازار کار دکترای حسابداری

برای ورود به بازار کار دکترای حسابداری، فارغ التحصیلان این دوره می توانند به انجام پروژه های دوره های کارشناسی ارشد و دکتری بپردازند. علاوه بر این، آن ها شایستگی و توانایی سرپرستی و هدایت پروژه های پژوهشی و راهنمایی دانشجویان تحصیلات تکمیلی را خواهند داشت.

طول دوره دکتری حسابداری

 طول دوره دکتری حسابداری بر اساس آئین نامه ی دوره تحصیلات تکمیلی مصوب شورای عالی برنامه ریزی، حداقل 3 سال است و به دو مرحله آموزشی و پژوهشی تقسیم می شود. مرحله ی آموزشی پس از پذیرفته شدن دانشجو آغاز می شود. دانشجو در طول این دوره باید توانایی لازم برای شروع کارهای پژوهشی را به دست آورد. این مرحله با قبول دانشجو در یک آزمون جامع پایان می پذیرد. مرحله پژوهشی، رسما پس از اتمام مرحله آموزشی آغاز می شود. در این مرحله دانشجو در یکی در زمینه های حسابداری به انجام پژوهش می پردازد.

رشته های مجاز برای شرکت در آزمون دکتری حسابداری

فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد در رشته های حسابداری، مدیریت مالی و علوم مالی، مدیریت در تمامی گرایش ها، اقتصاد در تمامی گرایش ها میتوانند در آزمون دکتری حسابداری شرکت کنند.

برای نوشتن پایان نامه ارشد حسابداری

کلیک کنید

برای انجام رساله دکتری حسابداری

کلیک کنید

 

 

نوشتن پایان نامه ارشد حسابداری و انجام رساله دکتری رشته حسابداری

0/5 ( 0 نظر )

ارسال نظر

Your email address will not be published.

WhatsApp chat