انجام رساله دکتری برنامه ریزی درسی با روش کیفی

Làm luận án tiến sĩ về lập kế hoạch chương trình giảng dạy

پایان نامه یک سند پنج فصل است که به بررسی یک مسئله در آموزش و پرورش می پردازد ، ادبیات موجود در این مورد را مرور می کند ، از طریق یک مطالعه تحقیقاتی کیفی و / یا کمی ، بینش بیشتری می دهد و یک یا چند راه حل را پیشنهاد می کند. این نقطه اوج دانش دانش آموز در مورد سیستم های آموزشی و آموزش وی در روند تحقیقات دانشگاهی است. اکثر برنامه های EdD از دانشجویان می خواهند رساله خود را رسماً منتشر کرده و یا یافته های خود را به گروهی از اعضای هیئت علمی و همسالان ارائه دهند.

پایان نامه و دفاع از پایان نامه دو مورد از چالش برانگیزترین تجربیاتی است که دانشجویان در طول برنامه خود تجربه می کنند ، اما از نظر فکری نیز از جذاب ترین و با ارزش ترین ها هستند. این پایان نامه به دانشجویان این امکان را می دهد تا تمام مهارت ها و دانش هایی را که در طول کار فارغ التحصیلی خود به دست آورده اند ، به طور واقعی در یک موضوع آموزشی که در آن سرمایه گذاری شده است ، استفاده کنند. در زیر شرح مفصلی از پایان نامه های EdD و گام های مهمی است که دانشجویان برای آماده سازی موفقیت آمیز ، تکمیل و دفاع از پایان نامه خود باید بردارند.

انجام رساله دکتری برنامه ریزی درسی با روش کیفی با موسسه در ارتباط باشید

رساله دکتری

پایان نامه  فرصت دانشجویان برای کمک به تحقیقات اصلی و بینش در مورد موضوعی در آموزش ، مانند اختلافات آموزشی ، ایجاد برنامه درسی یا چالش های آموزشی ، مشکلات بودجه مدرسه ، مشاوره و راهنمایی دانشگاه ، توسعه مهارت های شغلی یا تست استاندارد است. برای پایان نامه خود ، دانشجویان تحقیق را با راهنمایی یک مربی تحقیق انجام می دهند ، و اعتبار علمی را برای این کار دریافت می کنند. دانش آموزان به طور معمول در سمینارها و / یا کلاسهای دیگری شرکت می کنند که ساختار پیرامون فرایندهای توسعه یک سوال تحقیق ، تهیه یک برنامه تحقیق ، بررسی ادبیات دانشگاهی موجود و نوشتن در مورد یافته های خود را فراهم می کند. بسیاری از برنامه ها دانشجویان را ملزم به ارائه یافته های خود به کمیته و یا پایان نامه خود را در یک مجله دانشگاهی منتشر می کنند.

انجام رساله دکتری برنامه ریزی درسی با روش کیفی با موسسه در ارتباط باشید

ساختار پایان نامه

همانطور که قبلاً ذکر شد ، رساله ها به طور سنتی به پنج فصل تقسیم می شوند: مقدمه ، بررسی ادبیات ، روش تحقیق ، نتایج و تجزیه و تحلیل و بحث و نتیجه گیری. شرح مختصر هر بخش در زیر است:

مقدمه: مقدمه شامل اطلاعات پیشین در مورد موضوع مطالعه و هدف آن ، اهمیت تحقیق دانشجو و ادبیات موجود در این زمینه است. همچنین خلاصه ای از نتایج مطالعه فرد و پیامدهای آن ارائه می شود.
مرور ادبیات: این بخش ادبیات موجود در مورد موضوع مطالعه دانشجو را توضیح می دهد و کار دانشجو را در متن چارچوب های نظری موجود که مربوط به تحقیقات فرد است قرار می دهد.
روش تحقیق: این فصل بر چگونگی جمع آوری دانشجو داده های کیفی و یا کمی در مورد پرسش تحقیق خود متمرکز است.
نتایج و تجزیه و تحلیل: این بخش نتایج مطالعه دانشجو را با جزئیات توضیح می دهد و آن را تجزیه و تحلیل می کند تا به نتیجه گیری عملی برسد.
بحث و نتیجه گیری: این فصل یافته های دانش آموز را در متن سیستم (های) آموزشی متمرکز قرار می دهد (به عنوان مثال آموزش خصوصی یا عمومی ، متوسطه یا متوسطه) تا نشان دهد که چگونه تحقیقات دانش آموز در درک بیشتر مسئله آموزشی کمک می کند. در دست این بخش همچنین توصیه هایی را برای استفاده از یافته های دانش آموز در تمرین آموزش دنیای واقعی و همچنین تحقیقات بیشتر در مورد موضوع ارائه می دهد.
پایان نامه ها معمولاً کارهای بسیار طولانی و عمیقی دارند. طول بسیاری از پایان نامه ها بین 100 تا 200 صفحه یا بیشتر است و به دنبال بررسی جامع یک مسئله یا مشکل خاص در آموزش و پرورش است. با توجه به ماهیت فشرده تحقیق و نگارش پایان نامه ، دانشجویان باید از قبل پرس و جو و روش تحقیق خود را برنامه ریزی کنند و در طول مراحل از مشاوران تحقیق و سایر اساتید حمایت کنند.

انجام رساله دکتری برنامه ریزی درسی با روش کیفی با موسسه در ارتباط باشید

مروری بر روند تکمیل پایان نامه

به طور کلی ، دانشجویان در طول سال دوم برنامه خود شروع به فکر کردن در مورد موضوع پایان نامه خود می کنند. سال دوم نیز زمانی است که دانشجویان دوره های تحقیق و تجزیه و تحلیل داده ها را شروع می کنند. دانشجویان قبل از شروع تحقیقات مستقل خود ، به طور معمول در یک سمینار پایان نامه شرکت می کنند و در طی آن مباحث بالقوه تحقیق را مورد بحث و بررسی قرار می دهند تا درباره روند تحقیقات دانشگاهی اطلاعات بیشتری کسب کنند. در طول سال سوم ، دانشجویان در حال تحقیق مستقل هستند ، در حالی که هنوز از مربی تحقیق دانشکده خود راهنمایی می گیرند. دانشجویان معمولاً پیش از نهایی کردن مقاله خود ، چندین پیش نویس را برای بررسی و پیشنهادات تجدید نظر به یک کمیته پایان نامه ارائه می دهند. پس از اتمام پایان نامه ، دانشجویان ممکن است ملزم به چاپ مقاله و یا ارائه تحقیقات خود شوند.

انجام رساله دکتری برنامه ریزی درسی با روش کیفی با موسسه در ارتباط باشید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *