نحوه نوشتن پایان نامه معماری و انجام رساله دکتری معماری

در زیر توصیه ها و همچنین راهنمایی های کلی در مورد نحوه نوشتن رساله دکتری معماری ارائه شده است. برخی از مشاوره ها و راهنمایی های عمومی برای نگارش هر رساله دکتری مفید خواهد بود، در حالی که سایر قسمت های آن به طور خاص مربوط به موفقیت آمیز رساله دکتری معماری است. هدف از این راهنمای عمومی افزایش بیش از همه نمرات دریافت شده برای رساله های ارسالی است.

عنوان برای انجام رساله دکتری معماری

برای شروع، همیشه قبل از شروع به نوشتن، دقیقاً به عنوان دقیق پایان نامه معماری توجه کنید. عنوان رساله دکتری می تواند ارتباط مستقیمی با استاندارد کار انجام شده داشته باشد، چه بهتر، چه در واقع بدتر. اصطلاح دقیق هر عنوان رساله دکتری بدون شک بسیاری از دانشجویان در ابتدا از اهمیت بیشتری برخوردار هستند و درست رسیدن به آن چشم اندازهای بالاتر را افزایش می دهد (اگر دانشجو به بقیه راهنمایی های زیر پایبند باشد). در حقیقت اگر عنوان بسیار پیچیده، بیش از حد مبهم باشد و یا نوشتن پایان نامه ای با طول مناسب یا مناسب، رساله پایان یافته معماری به طور بالقوه می تواند کمتر مورد توجه باشد.

عنوان رساله دکتری را درست دریافت کنید، و به احتمال زیاد رساله دکتری معماری کامل شده خلاصه، مرتبط و در نتیجه مهم است. این فرصت را برای اطلاعات، داده ها و نمودارهای موجود در آن برای پاسخگویی به سوال یا مسئله به موثرترین حالت ممکن افزایش می دهد. به عبارت دیگر فقط آنچه مدرسان و مارکرها به آن امیدوارند. بیایید با این مسئله روبرو شویم که هیچ کس دوست ندارد یک رساله معماری را بخواند و سپس علامت گذاری کند که ضخامت آن مانند یک دایرکتوری تلفن است و احتمالاً به همان اندازه محرک است.

هنگامی که عنوان کاری برای رساله معماری در مرحله بعدی ثابت شد، شروع به برنامه ریزی پایان نامه است. یک عمل خوب یا معقول برای ایجاد نظم بهتر در رساله معماری و در نتیجه تمرکز موضوع اصلی رساله در طول کار کامل ارائه شده به مدرسان و ممتحن، ساختاری مناسب است. وقتی پایان نامه ها به طور موثر برنامه ریزی می شوند، احتمالاً دقیق و دقیق نیز هستند.

برنامه ریزی برای انجام رساله معماری

هنگام تهیه برنامه برای رساله معماری، منطقی است که شامل خلاصه رساله، مرور ادبیات، مقدمه، دو یا سه فصل اصلی، مجموعه ای از نتیجه گیری ها و در آخر کتابشناسی کامل باشد. چکیده و مقدمه زمینه را تعیین می کند و نحوه رسیدگی به موضوعات مطرح شده در عنوان رساله معماری را در بقیه پایان نامه به خواننده / دانشجو / استاد راهنما می رساند. چکیده رساله و مقدمه باید تأثیر داشته باشند، زیرا اولین برداشت از رساله معماری را ایجاد می کنند. این بررسی ادبیات شایستگی آگاهی دادن به خواننده / محقق از چگونگی جمع آوری اطلاعات برای پایان نامه و استفاده از آنها برای شکل دادن به استدلال ها و نکات مطرح شده در کار را دارد. محتوای دو یا سه فصل اصلی نیز بسیار مهم است زیرا بخش عمده ای از اطلاعات، داده ها یا مشاجرات موجود در رساله دکتری معماری را ارائه می دهد. سرانجام، این استدلال ها، مشاجرات و خلاصه های موجود در نتیجه گیری رساله دکتری است که می تواند باعث ایجاد یا شکستن همه استاندارد ها و همچنین برداشت از کار شود.

همچنین لازم است اطمینان حاصل شود که رساله معماری به سیستم مرجع مربوطه پایبند است تا پس از اتمام رساله از تغییر همه آن جلوگیری شود. در صورت ارائه نسخه پیش نویس رساله دکتری معماری به مدرسان، هرگونه ضعف یا اشتباه در سیستم ارجاع به کار گرفته شده امیدوار است که در مراحل اولیه مورد بررسی قرار گیرد.

تحقیق برای انجام رساله دکتری معماری

پس از اتمام برنامه ریزی برای رساله معماری، مرحله بعدی انجام تحقیقات برای نوشتن رساله دکتری کاملی است که به موضوع خاص عنوان پرداخته و حاوی آن باشد. از آن زمان به بعد، استفاده از مناسب ترین و همچنین اطلاعات مربوطه که احتمالاً می تواند شامل شود، کار منطقی است. بدون شک بهترین مکان برای یافتن اطلاعات مناسب و در نتیجه مرتبط برای انجام تحقیقات لازم جهت موفقیت آمیز در پایان رساله معماری، کتاب های درسی، مجلات دانشگاهی و همچنین اینترنت است. کتابهای درسی، کتابهای درسی و همچنین مجلات تخصصی دانشگاهی به احتمال زیاد منابعی هستند که حاوی اطلاعات مربوط به آن، نمودارها یا داده ها برای یک رساله معماری کاملاً مکتوب هستند، استناد، نقل قول و مرجع به طور صحیح نیز ساده است.

همیشه باید قبل از استناد به اطلاعات یا داده ها احتیاط کرد. اگرچه اینترنت می تواند یک منبع اطلاعاتی بسیار ارزشمند باشد، اما همیشه باید اطمینان حاصل شود که مقالات آنلاین در حقیقت دقیق، به درستی به آنها مراجعه می شود و همچنین تحت حمایت از حق چاپ نیستند، که رساله دکتری معماری را به اتهام دزدی ادبی مستعد می کند.

در هنگام نوشتن رساله پایان نامه معماری، عوامل مهم مختلفی باید در نظر گرفته شوند تا فرصت های دستیابی به نمرات برتر را به حداکثر برسانند.

برای مثال:

چه موضوعاتی باید به طور کامل یا گذرا در رساله دکتری معماری مطرح شوند، ارزیابی شوند، ذکر شوند، یا پوشش داده شوند تا کاملاً مرتبط باشند یا به طور مناسب جزئی شوند؟

آیا اطلاعات، داده ها، نمودارها، نمودارها، نقل قول ها یا تجزیه و تحلیل فنی موجود در پایان نامه معماری به پاسخگویی کمک می کند؟

کارشناسان دانشگاهی ما آماده و منتظر کمک به هر پروژه نوشتاری هستند. از برنامه های رساله ساده، تا پایان نامه های کامل، می توانید تضمین کنید که ما خدماتی کاملاً متناسب با نیازهای شما داریم.

راهنمای کلی برای انجام رساله دکتری معماری

آیا می توان پایان نامه معماری را از نظر جنبه های دیگر، با جزئیات بیشتر فنی، و خواندن یا فهم آن راحت تر، اصلاح یا اصلاح کرد؟ آیا افزودن واژه نامه اصطلاحات، یا در صورت وجود از جمله ضمیمه ها در انتهای رساله معماری، خواندن و ارائه اطلاعات از نظر فنی را بهتر می کند؟

همچنین به پایان رساندن پایان نامه معماری زودتر از موعد رسمی تعیین شده توسط مدرسان و دانشکده معماری معقول خواهد بود. اتمام اولیه رساله معماری باعث می شود که پایان نامه یا مهمترین بخشهای آن توسط مدرسین خوانده شود، یا کسی بخواهد آن را بخواند تا آنها را پیشنهاد کند تا اصلاحات یا اصلاحاتی را ارائه دهد، یا به اشتباهات دستوری ساده برای درست کردن اشاره کند . مدرسان معمولاً دانش آموزان خود را تشویق می كنند كه نسخه های پیش نویس را برای بهبود استاندارد علمی نسخه نهایی رساله معماری ارائه شده، در اختیار آنها قرار دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *