انجام پایان نامه ارشد برنامه ریزی درسی و انجام رساله برنامه ریزی درسی

هدف از انجام پایان نامه رشته برنامه‌ريزي درسي تقويت قدرت تفکر انتقادي دانشجويان جهت بررسي و تجزيه و تحليل برنامه‌هاي آموزشي و درسي مدارس کشور و تربيت افرادي که قادر باشند بررسي تطبيقي روي برنامه‌ها، طرح‌ها و الگوهاي متداول و پيشرفته‌اي که در ساير کشورها با موفقيت طراحي و اجرا شده را انجام داده و پيشنهادات لازم را در جهت تطبيق اين طرح‌ها و برنامه‌ها با توجه به خصوصيات آموزشي، عقيدتي، فرهنگي، اجتماعي، سياسي و اقتصادي افراد جامعه امروز کشور باشند، ارائه دهند.

انتخاب موضوع پایان نامه برنامه ریزی درسی

معمولا در ارائه موضوعات رشته برنامه ریزی درسی به دنبال بررسی ارائه الگو هستیم و عناوین ما به صورت:

طراحی و اعتبار یابی الگوی برنامه ریزی درسی براساس ——– (یک متغیر که در کتاب های درسی و مقاطع تحصیلی به آن پرداخته می شود مثل تربیت دینی، خلاقیت، حقوق شهروندی و … آورده می شود) در مقطع (ابتدایی، متوسطه اول یا متوسطه دوم) یا در کتاب های درسی (ریاضی، ادبیات، علوم و …) می باشد.

معمولا رساله دکتری برنامه ریزی درسی به صورت آمیخته (کمی و کیفی) انجام می شود

دانشجویان گرامی برای مشاوره پروپوزال و انجام پایان نامه کارشناسی ارشد برنامه ریزی درسی

و دکتری برنامه ریزی درسی می توانند با موسسه در ارتباط باشند.

کلیک کنید

انجام پایان نامه برنامه ریزی درسی

کلمه ی برنامه درسی، معادل واژه «curriculum» است و از نظر لغت از کلمه لاتین «currere» به معنای راهی که باید طی شود گرفته شده است. این تصور بر یک مسیر یا برخی موانع یا وظایفی دلالت می کند که هر فرد بر آن ها غلبه پیدا می کند. یعنی مقوله هایی که دارای آغاز و انجام است و باید هدف هایی از آن ها منتج شود (ملکی، 1391).

برنامه درسی عبارت است از مجموعه ای از تصمیم های از پیش گرفته شده و مسیر شناخته شده ای که یادگیرندگان براساس تشخیص برنامه ریزان باید طی کنند، تکیه دارد. این مجموعه از تصمیم ها، در سند برنامه درسی با چهارچوب و راهنمایی برنامه درسی منعکس می شود که برای یک درس خاص، یک پایه تحصیلی یا یک دوره تحصیلی در نظر گرفته است. برخی تصمیم گیری ها درباره یک عنصر، نتایج یادگیری و برخی دیگر محتوا را در حوزه کار برنامه ریزان درسی بحساب آورده اند.

همانطور كه ملاحظه مي شود تعريف برنامه درسي، بسيار چالش برانگيز، مبهم و سوال برانگيز است و نمي توان يك تعريف مورد قبول همه، براي آن ارائه نمود. بسیاری از تعاریف مطرح شده تنها به یک جنبه و بُعد از برنامه درسی پرداخته اند و از این رو از تعریفی که واجد شرط جامع و مانع بودن باشد، باز مانده اند. اما آنچه مسلم است، وجه اشتراک تمامی تعاریف مربوط به برنامه درسی، عنصر هدف است كه مورد اتفاق نظر همه صاحب نظران برنامه درسي مي باشد.

دانشجویان گرامی برای انجام پایان نامه ارشد برنامه ریزی درسی و انجام رساله برنامه ریزی درسی با موسسه در ارتباط باشند.

کلیک کنید

تاریخچه برنامه درسی

یکی از مهم ترین مسائل بشر در تمامی ادوار تاریخی مقوله تعلیم و تربیت و پرورش نسل جوان برای ورود به اجتماع و جامعه پذیری آنان بوده است، زیرا بشر برای دوام و بقای نسل ناگزیر از کنترل و کارگردانی محیط خویش به مدد نیروی اندیشه بوده و آنچه را که در این رهگذر تجربه کرده می بایست به نسل جوان منتقل نماید و به همین دلیل می توان گفت، در کهن ترین دوران تاریخی، تعلیم و تربیت از بارزترین دل مشغولی های جوامع بوده است. به این اعتبار می توان ادعا کرد که قدمت تعلیم و تربیت به قدمت تاریخ بشریت است و از آنجا که تعلیم و تربیت حتی در اشکال سنتی و تصادفی خود مستلزم محتوا و تجارب خاصی می باشد، برنامه های درسی از قدمتی به اندازه حوزه تعلیم و تربیت برخوردار هستند (فتحی واجارگاه، 1388).  

از این رو شکل گیری برنامه درسی که امروز شاهد آن هستیم، حاصل تلاش بسیاری از اندیشمندان حوزه تعلیم و تربیت بوده است هرچند همانطور که پیشتر نیز بدان اشاره شد، شکل گیری غیررسمی تاریخ برنامه درسی به اندازه تاریخ آموزش و پرورش می باشد. از طرفی دیگر انتشار کتاب هایی با محتوا و مضمون برنامه درسی نیز در شکل گیری برنامه درسی به صورت رسمی و نظام دار نقش مهمی داشته است که در این میان، انتشار کتاب برنامه درسی و آموزش تایلر (1949) در این فرایند از اهمیت بسزایی برخوردار بوده است.

دانشجویان گرامی برای انجام پایان نامه ارشد برنامه ریزی درسی و انجام رساله برنامه ریزی درسی با موسسه در ارتباط باشند.

کلیک کنید

انجام پایان نامه برنامه ریزی درسی

انجام پایان نامه

انجام پایان نامه ارزان

انجام پروپوزال

هزینه انجام پایان نامه

هزینه انجام پروپوزال

انجام مقاله