10 واقعیت پیشنهاد در مورد انجام پایان نامه حسابداری مالی

هدف این راهنما کمک به شما در درک یک منطقه خاص برای مطالعه و معرفی نحوه تحقیق در مورد حسابداری مالی است.

هدف اصلی یک پیشنهاد تحقیقاتی این است که نشان دهد موضوعی که می خواهید بررسی کنید برای انجام تحقیقات به اندازه کافی قابل توجه است ، روش ها و استراتژی هایی که می خواهید استفاده کنید مناسب و عملی هستند و نتایج به نظر می رسد مثمر ثمر باشند. این یک راهنمای کامل است که تمام کلیدها و عواملی را که برای تهیه یک پروپوزال تحقیقاتی به آنها نیاز دارید ، در خود جای داده است.

به راهنمای اولیه ما که متمرکز بر حقایق یک پیشنهاد تحقیق در مورد حسابداری مالی است ، خوش آمدید. راهنمای دوم ما در مورد مباحث حسابداری مالی است که به شما کمک می کند در مورد ایده خاصی تصمیم بگیرید تا پایان نامه خود را بر اساس آن تنظیم کنید. برای سهولت کار ما یک پایان نامه از 20 مورد را در یکی از عناوین به شما ارائه می دهیم تا بتوانید یک تصویر واضح بدست آورید و بدانید چگونه یک پایان نامه جالب و مفصل بنویسید. راهنمای نهایی ما شامل نکات و ترفندهایی است که باعث می شود یک تحقیق قانونی به نظر برسد.

حقایق معتبر برای پایان نامه ای در مورد حسابداری مالی:

  1. حسابداری مالی شاخه خاصی از حسابداری است که معاملات مبادله پول شرکت را ردیابی می کند. این برنامه در جهت برنامه ریزی و رسیدگی به صورت های مالی مورد استفاده برای قضاوت در مورد وضعیت مالی یک شرکت کار می کند.
  2. امور مالی و حسابداری با کنترل دارایی ها از جمله دارایی های نقدینگی (پول نقد) به اداره امور مالی کمک می کنند. امور مالی داده های مهمی مانند هزینه و درآمد را پوشش می دهد که نشان می دهد آیا یک کسب و کار در سود یا زیان است. تمام این اطلاعات برای ارزیابی یک تجارت بسیار مهم است.
  3. حسابداری با هدف ارائه اطلاعات مرتبط و تصمیم گیری که فعالیت های اقتصادی یک سازمان را نشان می دهد ، کار می کند. دستورالعمل ها و استانداردهای لازم برای انجام آن GAAP (اصول پذیرفته شده حسابداری) نامیده می شوند. با این حال ، کشورهایی مانند ایالات متحده ، ژاپن ، کلمبیا ، مالزی ، هند و روسیه نیز IFRS را در نظر می گیرند.
  4. صورتهای مالی تمایل دارند که سوابق رسمی فعالیتهای اقتصادی واحد تجاری را به نمایش بگذارند. اینها گزارشهای مرکبی هستند که قدرت مالی ، اجرا و نقدینگی یک سازمان را اندازه گیری می کنند. صورتهای مالی همچنین منعکس کننده مبادلات مالی و رویدادهای واحد تجاری است
  5. اظهارات مالی سه نوع است:
الف) صورت وضعیت مالی: 

این وضعیت مالی واحدهای اقتصادی را در تاریخ های خاص نشان می دهد. ترازنامه نیز شناخته می شود ، از سه قسمت تشکیل شده است. یعنی دارایی ها (سرمایه و غیره) ، بدهی ها (اعتبار ، وام و غیره) و حقوق صاحبان سهام (دارایی های منهای بدهی ها).

ب) صورت سود و زیان: 

این عملکرد سازمان را نشان می دهد یعنی سود و زیان در مدت زمان مشخص. شامل دو بخش درآمد (فروش ، درآمد و غیره) و هزینه (حقوق ، اجاره و غیره).

ج) صورت جریان وجوه نقد: 

گزاره ای که نشان می دهد چگونه جریان نقدینگی در مدت زمان مشخص مشخص جریان می یابد. این فعالیتها به سه بخش تقسیم شده است: فعالیتهای عملیاتی (وجوه نقد ناشی از فعالیتهای اولیه) ، فعالیتهای سرمایه گذاری (شامل خرید می شود اما به استثنای موجودی کالا نیست) ، فعالیتهای تأمین مالی (درآمد هزینه شده یا ایجاد شده برای افزایش و پرداخت بدهی با بهره)

6. اولین کتاب در زمینه حسابداری که در سال 1494 منتشر شد. به 5 بخش تقسیم شد ، اطلاعات مفیدی در مورد حساب ، هندسه و تناسبات ارائه داد. شخصی که در این امر سهیم بود ، هیچ کس “پدر حسابداری” ، لوکا پاچیولی نبود. با این حال ، لوکا این سیستم را اختراع نکرد ، او فقط روش های کتاب خود را که قبلاً توسط بازرگانان در ونیز استفاده می شد توضیح داد.

7. حسابرسی شامل بررسی معاملات مالی و تعیین وضعیت مالی یک شرکت است. حسابرس هنگام انجام حسابرسی ، سازوکار حسابداری ، سوابق ، معاملات مبادله مالی را مطابق با استانداردهای حسابرسی بررسی می کند. بازرس سپس نظریه ای راجع به انصاف اداره پول با توجه به قوانین استاندارد حسابداری ارائه می دهد. احتمال چهار نظر استاندارد وجود دارد که عبارتند از:

الف) نظر بی صلاحیت: 

این بیانیه حاکی از این است که همه مطالب در دسترس قرار گرفته اند ، منصفانه مشاهده شده اند و تمام پیش نیازهای حسابرسی را برآورده کرده اند. این ثابت می شود که نظر مطلوبی است که می تواند توسط حسابرس در مورد عملکرد و سوابق سازمان داده شود.

ب) نظر واجد شرایط: 

این نوع بیانیه ها هنگامی صادر می شوند که مواد سازمان مرتب باشد اما آنها اصول GAAP را رعایت نمی کنند و سوابق مالی آنها کافی نیست.

ج) نظر مخالف: 

چنین نظری برای بازنویسی سازمان خوب نیست. این به این معنی است که وقتی صحبت از صورتهای مالی مواد و معاملات می شود فاقد دقت است.

د) رد نظر: 

این نظر برای شرکت چراغ قرمز است. در آن آمده است که آنها اطلاعات کافی در مورد سوابق و معاملات خود ارائه نداده اند. در این حالت ، حسابرس از اظهارنظر خودداری می کند و به عنوان “سلب نظر از نظر” نامیده می شود.
8. گزارشگری مالی ، در بیشتر موارد ، شامل گزارش داده های مالی به دولت ، سرمایه گذاران و دولت درباره نحوه عملکرد یک سازمان در یک بازه زمانی خاص است.
9. گزارشگری مالی فریبکارانه ممکن است عمدی باشد یا به اشتباه انجام شود. شامل گزارش اعداد غلط یا پنهان کردن جزئیات مهم است.
10.اکنون حسابداری با استفاده از ابزارهای رایانه ای انجام می شود که بهره وری بالا و حاشیه کمتری برای خطاها را ارائه می دهند.
اینها حقایقی بود که ما برای شما بیان کردیم. ما امیدواریم که معلوم شود برای شما مفید بوده و در هدف نهایی شما که نوشتن یک پروپوزال خوب است ، به شما کمک کند.