انجام پایان نامه مدیریت دولتی! وای از کجا شروع کنم؟ 

مجموعه مدیریت یکی از محبوب‌ترین زیر گروه‌های رشته‌های دانشگاهی برای مقطع کارشناسی و البته کارشناسی ارشد است؛ یکی از مورد توجه‌ترین رشته‌های این رشته، مدیریت دولتی است. این رشته مدیریت نیروی متخصص مورد نیاز سازمان‌ها، ادارات، موسسه‌ها و شرکت‌ها دولتی را تامین می‌کند. دانشجویان این رشته در دوره چهارساله کارشناسی خود با مسائل نظری و همچنین کاربرد روش‌های علمی نظریات خوانده شده در مدیریت، نقش رشته مدیریت در سازمان‌ها و رابط بین مدیران کل و کارمندان اداری و فنی یک اداره را فرا خواهند گرفت؛ علوم اداری در سازمان‌ها شامل علومی مانند: مدیریت مالی، حسابداری، حسابرسی دولیت، مدیریت انسانی سازمان‌ها، تنظیم و کنترل بودجه، تعیین خط مشی‌های یک سازمان و ..و می‌شود.

شاخه مدیریت دولتی همان‌طور كه از نامش پیداست، متخصصانی را تربیت می‌كند که بتوانند درآینده، اداره سازمانهای دولتی را بر عهده بگیرند. زیرا اداره یك سازمان دولتی با اداره سازمانهای بازرگانی و صنعتی متفاوت است.

برای مثال چون در یك بخش دولتی، رقابت وجود ندارد، كاركنان تمایلی به افزایش ارتقای خدمات ندارند و این وظیفه مدیریت است كه بتواند در چارچوب قوانین و مقررات دولتی، با خلاقیت و نوآوری خویش، كارآیی و بهره‌وری كاركنان را افزایش دهد. هدف ما در رشته مدیریت دولتی، تربیت مدیران شایسته‌ای است كه بتوانند وظایف پنجگانه محوله را به نحو احسن در سازمانها و تشكیلات دولتی كشور انجام دهند.

دانشجویان گرامی برای انجام پروپوزال مدیریت دولتی و انجام پایان نامه مدیریت دولتی

 می توانند با موسسه در ارتباط باشند.

کلیک کنید

این وظایف عبارتند از :

1- برنامه‌ریزی و اجرای آن . 2- سازمان‌دهی یا تقسیم وظایف بین كاركنان یك سازمان به نحوی كه با تقسیم كار بتواند مهارت پرسنل خود را در پرداختن به كارهای جزئی افزایش دهد. 3- عملیات امور استخدامی و یا كارگزینی كاركنان جدید 4- هدایت و راهبری، چون ما معتقدیم كه یك مدیر پس از استخدام نیروی جدید، نمی‌تواند آن را به یكباره به محیط كار اعزام كند بلكه بایستی تحت هدایت و آماده‌سازی لازم قرار گیرد تا بالاترین انگیزش‌های مادی و معنوی در او به وجود آید 5- نظارت و كنترل ، كه از جمله بخشهای بسیار حساس است چون در این مرحله یك مدیر با اندازه‌گیری ، سنجش علمیات و توجه به شاخص‌های كنترل بررسی می‌كند كه آیا توانسته‌است به اهداف تعیین شده در برنامه‌ریزی خویش دست یابد یا خیر؟ و در صورت لزوم اقدامات اصلاحی را در جهت پیشگیری از انحرافات احتمالی به اجرا می‌گذارد.

البته وظایف فوق شامل همه شاخه‌های مدیریت می‌شود اما متخصصان مدیریت دولتی به این وظایف بشدت اعتقاد دارند.

دکتری مدیریت دولتی

شرکت کنندگان دوره دکتری مدیریت دولتی علاوه بر آشنایی با مسائل نظری دانش مدیریت، با کاربردهای این رشته آشنا می شوند.

دکتری مدیریت دولتی بر اساس آخرین دستاوردهای علمی، به مطالعه و به کارگیری علم مدیریت برای اداره بهتر سازمان های بزرگ دولتی، خصوصی و تعاونی می پردازد.

هدف این رشته تربیت متخصصانی است که به نظریه ها، دانش ها و مهارت های رشته مدیریت دولتی مسلط باشند. این افراد با کسب توانایی در زمینه های تشکیلات سازمانی، سیستم های اطلاعاتی، منابع انسانی و دیگر مباحث مطرح در سطوح مدیریتی بخش خصوصی و دولتی، می توانند با خلاقیت به سازماندهی و اجرای درست برنامه ریزی ها بپردازند.

انجام پایان نامه در گرایش های دکترای مدیریت دولتی

گرایش های دکترای مدیریت دولتی، شامل 4 گرایش تصمیم گیری و خط مشی گذاری عمومی، رفتار سازمانی، مدیریت منابع انسانی و مدیریت تطبیقی و توسعه می باشد.

دانشجویان گرامی برای انجام پروپوزال مدیریت دولتی و انجام پایان نامه مدیریت دولتی

 می توانند با موسسه در ارتباط باشند.

کلیک کنید

انجام پایان نامه گرایش تصمیم گیری و خط مشی گذاری عمومی مدیریت دولتی

دکتری مدیریت دولتی گرایش تصمیم گیری و خط مشی گذاری عمومی به تربیت افراد متخصصی می پردازد که بتوانند در مواقع ایجاد مشکلات به ایفای نقش تخصصی خود بپردازند. این افراد با تدوین دستور کاری، مشخص می کنند که چه مسائلی مورد توجه و بررسی قرار بگیرند و کدام مسائل اصلا مطرح نشوند و…

انجام پایان نامه در گرایش رفتار سازمانی دکتری مدیریت دولتی

دکتری مدیریت دولتی گرایش رفتار سازمانی، به شناخت و درک رفتار انسان در سازمان ها می پردازد.

دانشجویان گرامی برای انجام پروپوزال مدیریت دولتی و انجام پایان نامه مدیریت دولتی

 می توانند با موسسه در ارتباط باشند.

کلیک کنید

انجام پایان نامه گرایش مدیریت منابع انسانی دکتری مدیریت دولتی

دکتری مدیریت دولتی گرایش مدیریت منابع انسانی به جنبه های نظری و پژوهشی سیاست ها و اقدامات مورد نیاز برای اجرای بخشی از وظایف مدیریت که با جنبه هایی از فعالیت کارکنان ارتباط دارد، می پردازد. ارزیابی عملکرد، دادن پاداش و ایجاد محیط سالم و منصفانه برای کارکنان سازمان، آموزش به کارکنان و … از این دست فعالیت ها می باشد.

انجام پایان نامه گرایش مدیریت تطبیقی و توسعه دکتری مدیریت دولتی

در رشته دکتری مدیریت دولتی گرایش مدیریت تطبیقی و توسعه، دانشجویان با مباحثی مانند مدل ها و مبانی نظری مدیریت تطبیقی، مدیریت توسعه و مفهوم توسعه پایدار، اقتصاد بین الملل و توسعه و نقش مدیریت تطبیقی در توسعه آشنا شده و به فعالیت های پژوهشی در این زمینه ها می پردازند.

تعداد واحد های گرایش های دکتری مدیریت دولتی، 15 واحد می باشد که دانشجو با نظر استاد راهنما و گروه تخصصی 9 واحد از میان آنها انتخاب خواهد کرد.

دانشجویان دکتری مدیریت دولتی می توانند گرایش خود را در صورت موافقت استاد راهنما و شورای تحصیلات تکمیلی دانشکده از گرایش های دکتری مدیریت دولتی انتخاب نمایند. در هر حال تعداد واحد های گرایش 9 واحد محاسبه خواهد شد.

بازار کار دکتری مدیریت دولتی در ادارات دولتی و سایر مراکز و موسسات خصوصی می باشد.

دانشجویان گرامی برای انجام پروپوزال مدیریت دولتی و انجام پایان نامه مدیریت دولتی

 می توانند با موسسه در ارتباط باشند.

کلیک کنید

تحقیق و پژوهش

تحقیق و پژوهش به عنوان زیر مجموعه ای از نهاد علم، زیربنای توسعه در عصر اطلاعات و همچنین سنگ بنای اولیه برای توسعه یافتگی، خودکفایی و استقلال کافی در عصر حاضر به شمار می روند (شریعتمداری، ۱۳۹۰). پژوهش، یادگیری و آموزش آن از فرایندها و مهارتهای مهم و اساسی برای دانشجویان به خصوص در مقاطع بالاتر است و نقش مهمی در بهبود فرایندهای آموزشی و گسترش خدمات علمی در جامعه دارد (صالحی و همکاران، ۱۳۹۱). پرداختن به پژوهش یکی از مهمترین و اساسی ترین وظایف دانشگاهها و مراکز آموزش عالی می باشد. برای انجام پژوهش در سطح دانشگاه ها علاوه بر خود دانشگاه و اساتید، دانشجویان به عنوان ارکان اصلی و بازوی اجرایی و موتور محرکه تحقیق و پژوهش نقش اصلی را عهده دار می باشند (مهرعلیزاده و همکاران، ۱۳۹۰).

اساتید علاوه بر کارهای پژوهشی و آموزشی نقش هدایتگر و مربی و به عبارتی وظیفه تربیت پژوهشگران آینده کشور را نیز انجام می دهند. دانشجویان تحصیلات تکمیلی به دلیل اینکه در زمان تحصیل تا حدود زیادی آموزش مبتنی بر پژوهش را پشت سر می گذارند (بهزادی و داورپناه، ۱۳۸۸)، و از سوی دیگر نیاز به ارائه پایان نامه و رساله برای دریافت مدرک تحصیلی خود دارند، به گونه ای ژرف تر پا به عرصه پژوهشی می گذارند و نقش گسترده ای در تولید علم و دانش بر عهده دارند (فتحی و همکاران، 1390).

دانشجویان گرامی برای انجام پروپوزال مدیریت دولتی و انجام پایان نامه مدیریت دولتی

 می توانند با موسسه در ارتباط باشند.

کلیک کنید

اهمیت پژوهش

نظر به اهمیت پژوهش در دانشگاه نقش دانشجویان تحصیلات تکمیلی در فرآیند پژوهش و توسعه و تحقیقات در جامعه بیش از پیش اهمیت می یابد. موضوعات پایان نامه هایی که توسط دانشجویان تحصیلات تکمیلی انجام می شود می توانند انعکاسی از خط سیر پژوهشی دانشگاه باشند که به صورت تدریجی در جهت دادن به فعالیت های علمی دانشگاه و کسب اعتبار علمی آن دخیل هستند (ماچ و پارک، ۲۰۰۳).

در دوره های تحصیلات تکمیلی، نگارش پایان نامه آخرین مرحله از تحصیل محسوب می شود. این مرحله مانند سفری است که دانشجو با اتمام آن، به استقلال می رسد (گاردنر، ۲۰۰۹). برخی صاحبنظران پایان نامه را پلی بین دنیای پژوهش و علم می دانند که کیفیت علمی و موقعیت دانش آموختگان را تضمین می کند (فتحی واجارگاه و همکاران، ۱۳۸۹). از همین روي انتظار می رود با اتمام پایان نامه امکان ورود به عرصه دانش پژوهان و تحکیم مبانی دانش رشته تحصیلی برای دانشجویان فراهم شود (قورچیان و همکاران، ۱۳۸۳). پایان نامه های دانشگاهی همواره از ارکان اساسی در دانشگاهها بوده اند و نقش مهمی در کشف افق و عرصه های جدید در دانش بشری دارند. اما نگارش پایان نامه در عمل، مشکلات و پیچیدگی های خاص خود را داشته و دانشجو را با چالش های جدی مواجه می سازد

شناخت این موانع و تنگناها

شناخت این موانع و تنگناها، می توانند نخست، فرایند رساله نویسی را بهبود بخشیده و دوم، اساتید و دانشجویان می توانند با شناخت کامل و عمیق چالش ها، در جهت مرتفع سازی موانع موجود گام برداشته و رساله را به مولفهای کاربردی و اثرگذار بدل نمایند. از سوی دیگر بررسی موانع پژوهش در دانشگاهها، اصلی ترین، مهمترین و البته نخستین گام در پژوهش محور نمودن آن محسوب می شود.

پژوهش محور نمودن دانشگاهها، نخستین پیش شرط موفقیت علمی در عرصدهای جهانی و بین المللی محسوب می شود. در این خصوص، موانع و معضلات موجود باید به صورتی واقع بینانه مورد بحث و بررسی قرار گیرد. بدیهی است که واکاوی موانع پژوهشی، از طریق نخبگان علمی، که بیش از هر قشر دیگری با پژوهش و فناوری مرتبط هستند، بسیار مفید فایده خواهد بود.

در این خصوص، استادان و دانشجویان، اصلی ترین گروهی هستند که می توانند توانایی و تجربه و ذکاوت خود را در خدمت رفع موانع تحقیق و پژوهش به کار گیرند. پایان نامه نویسی جنبه های گوناگونی را برای دانشجویان در بر خواهد داشت، چرا که معمولا برای اکثر دانشجویان پایان نامه نخستین کار پژوهشی مفصل و با اهمیت در طی دوره تحصیل است و آنان در این مورد تجربه ای ندارند و طبیعی است که در این فرآیند با پیچیدگی ها و مشکلاتی رو به رو گردند.

 اگه قصد کیفیت خوب و تضمینی در انجام پروپوزال مدیریت دولتی و انجام پایان نامه مدیریت دولتی داری

کلیک کنید

فقدان مهارت

فقدان مهارت کافی در زمینه تحقیق و ناتوانی در استفاده از تجربه اساتید، لطمه اصلی را به پیکره پژوهش های دانشجویی وارد می کند و آنان را در انجام یک تحقیق علمی جدی و تدوین یک پایان نامه مطلوب درمانده می سازد. همین مسأله، زیربنای دیگر مشکلات پایان نامه نویسی مانند ناتوانی در انتخاب موضوع مناسب و ارائه دقیق طرح تحقیق، عدم استفاده بهینه از وقت و عدم مهارت کافی در تحلیل داده ها و نتیجه گیری منطقی است.

کمیت و کیفیت

در این میان، در طی چند سال گذشته که در کشور شاهد افزایش ظرفیت دوره های آموزشی و پژوهشی در مقاطع تحصیلات تکمیلی هستیم و این افزایش در تعداد و کمیت پایان نامه ها به قیمت کم رنگ شدن کیفیت پایان نامه های دانشگاهی تمام شده است. با توجه به خیل عظیم دانشجویان تحصیلات تکمیلی که پشتوانه عظیمی برای مراکز علمی و تحقیقاتی کشور محسوب می شوند

بالطبع تعداد قابل توجهی نیز پایان نامه، رساله و سایر طرح های تحقیقاتی نوشته خواهد شد که باید به کیفیت آنها نیز اهمیت داد و برای تهیه و تدوین آن برنامه های علمی تنظیم کرد. شناسایی عوامل تاثیر گذار بر تجربیات پژوهشی دانشجویان در تهیه و تدوین پایان نامه و رساله زمینه برنامه ریزی های مسئولان برای هموار کردن مسیر پژوهش و تحقیق در کشور را فراهم خواهد آورد.

برای شکل گیری یک پایان نامه و رساله فاکتورهای متعددی باید مشارکت کنند لذا از آنجایی که فرایند تدوین این پژوهش ها با انتخاب موضوع، انتخاب استاد راهنما، مطالعه منابع، تدوین پروپوزال، جمع آوری داده ها و … همراه می باشد رضایت دانشجویان از این تجربه پژوهشی حایز اهمیت است.

سفارش انجام پروپوزال مدیریت دولتی و انجام پایان نامه مدیریت دولتی 

کلیک کنید

 

موضوع پایان نامه مدیریت دولتی- گرایش مالی

موضوع پایان نامه مدیریت دولتی گرایش طراحی سازمانهای دولتی

پایان نامه مدیریت دولتی گرایش بودجه و مالیه عمومی

موضوع پایان نامه ارشد مدیریت دولتی گرایش بودجه

مقاله مدیریت دولتی گرایش بودجه و مالیه عمومی

موضوع پایان نامه مدیریت دولتی گرایش بودجه و مالیه عمومی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *