انجام رساله دکتری و انجام پایان نامه

انجام رساله دکتری و انجام پایان نامه در موسسه مشاوران طلایی با کمترین هزینه می باشد. هدف از رساله یا پایان نامه تولید یک مقاله اصلی از تحقیقات در مورد یک موضوع کاملاً مشخص است. معمولاً پایان نامه مهمترین کار مستقل در دوره کارشناسی است، در حالی که یک پایان نامه معمولاً با مدرک کارشناسی ارشد مرتبط است، اگرچه این اصطلاحات می توانند قابل تعویض باشند و ممکن است بین کشورها و دانشگاهها متفاوت باشد. یک رساله یا پایان نامه احتمالاً طولانی ترین و دشوارترین کاری است که دانشجو تاکنون به پایان رسانده است.

با این حال، این کار می تواند یک کار بسیار سودمند باشد، زیرا دانشجو، برخلاف مقاله ها و سایر کارهای دیگر، می تواند موضوعی را که علاقه خاصی دارد انتخاب کند و با ابتکار عمل خود کار کند. انجام یک پایان نامه به طیف وسیعی از مهارت های برنامه ریزی و تحقیقاتی نیاز دارد که در آینده شغلی شما و درون سازمان ها ارزش زیادی خواهد داشت. موضوع و سوال پایان نامه باید به اندازه کافی متمرکز باشد تا بتوانید تمام داده های لازم را در یک بازه زمانی نسبتاً کوتاه، معمولاً حدود شش هفته برای برنامه های کارشناسی، جمع آوری کنید. شما همچنین باید موضوعی را انتخاب کنید که قبلاً در مورد آن چیزی می دانید تا قبلاً یک مرجع برای جستجوی ادبیات و درک و علاقه به تئوری موضوع خود داشته باشید.

دانشجوی گرامی برای انجام رساله دکتری و انجام پایان نامه با موسسه در ارتباط باشید

روش های انجام پایان نامه

روش های زیادی برای انجام یک رساله یا پایان نامه وجود دارد. بیشتر دانشگاه ها و کالج ها راهنمایی های بسیار خاصی را در مورد رویکرد ترجیحی دانشجویان خود ارائه می دهند. این صفحه و آنهایی که در ادامه می آیند، به منظور ارائه ایده هایی در مورد چگونگی انجام بررسی ادبیات، و سپس انجام هر یک از بخشهای مختلف پایان نامه خود در غیاب، یا علاوه بر هر گونه راهنمای خاص از طرف دانشگاه شما

سازماندهی وقت خود

هرچقدر سازمان یافته باشید، انجام پایان نامه یکی از چالش برانگیزترین کارهایی است که تاکنون انجام داده اید.

به صفحات ما در زمینه سازماندهی مهارتهای زمان مطالعه و سازماندهی، و همچنین مهارتهای مدیریت پروژه و برنامه ریزی پروژه نگاهی بیندازید تا به شما ایده هایی درباره نحوه سازماندهی وقت و انرژی خود برای کار پیش رو ارائه دهید.

دانشجوی گرامی برای انجام رساله دکتری و انجام پایان نامه با موسسه در ارتباط باشید

ساختار کلی پایان نامه

مانند مقاله علمی برای انتشار مجله، رساله ها عموماً از یک ساختار نسبتاً استاندارد پیروی می کنند. صفحات زیر به نوبه خود درباره هر یک از این موارد بحث کرده و در مورد نحوه تهیه و انجام هر یک از آنها توصیه های دقیق تری ارائه می دهند:

پیشنهاد پژوهش

مقدمه

بررسی ادبیات

روش شناسی

نتایج

بحث نتیجه گیری 

بخشهای اضافی

انجام تضمینی پایان نامه

  • به ویژه برای برنامه های کارشناسی ارشد، دانشگاه شما ممکن است درخواست کند که پایان نامه شما در بخشهای جداگانه ارائه شود، نه به عنوان یک سند واحد. خرابی که اغلب مشاهده می شود سه برابر است:
  • مقدمه و / یا پروپوزال تحقیق، که باید سوال تحقیقاتی را که قصد دارید کاوش کنید، ارائه دهد و در مورد چگونگی انجام این کار ایده هایی ارائه دهید. اگر آن را به عنوان یک پروپوزال پژوهشی ارائه می دهید، کاملاً ناقص خواهد بود زیرا فرصتی برای بررسی کامل ادبیات نخواهید داشت، اما باید حداقل شامل برخی مبانی نظری و یک ایده منطقی از دلیل اینکه می خواهید مطالعه کنید
  • مرور و روش شناسی ادبیات، که اغلب با هم ترکیب می شوند، زیرا آنچه شما قصد دارید انجام دهید، باید از ادبیات قبلی بیرون بیاید و مکمل آن باشد. و
  • نتایج و بحث و گفتگو، که باید مشخص کند که شما واقعاً چه کاری انجام داده اید، و نتایجی که بدست آورده اید، و در مورد این مطالب در متن ادبیات بحث شود.

دانشجوی گرامی برای انجام رساله دکتری و انجام پایان نامه با موسسه در ارتباط باشید

هشدار در زمینه انجام پایان نامه

شما احتمالاً برای کل پایان نامه یا پایان نامه تعداد کلمات خود را دارید. در صورت نیاز به ارائه در بخش ها، اطمینان حاصل کنید که کلمات کافی برای نتایج و بحث را برای خود گذاشته اید. آسان است که با مرور ادبیات خود را تحریک کنید. به عنوان یک راهنمای کلی، از طرح مارک گذاری استفاده کنید تا تقسیم تقریبی تعداد کلمات را به شما نشان دهد. به عنوان مثال، اگر مقدمه 20٪ ارزش دارد و هر یک از دو مقاله دیگر 40٪، برای تعداد کل کلمات 10000 کلمه، مقدمه باید حداکثر 2000 کلمه و هر یک از دو مورد دیگر حدود 4000 کلمه باشد.

اگر پایان نامه خود را به عنوان یک کار واحد ارسال می کنید، و نه در مقاله های ارسالی جداگانه، ممکن است نوشتن آن به ترتیب آسان تر باشد. شروع کار با مرور ادبیات و سپس نوشتن متدولوژی اغلب آسانتر است. مقدمه ممکن است آخرین بخشی باشد که می نویسید، یا ممکن است بخواهید پس از اتمام کار، آن را بازنویسی کنید تا جریان استدلال های شما را در هنگام توسعه منعکس کند.

نکته برتر در انجام پایان نامه و رساله دکتری

یکی از بهترین روش های انجام پایان نامه، ادامه کار به ویژه مرور ادبیات است. هنگامی که هر مرجع را می خوانید، آن را خلاصه کرده و براساس مضامین گروه بندی کنید. فراموش نکنید که هنگام رفتن به آن مراجعه کنید!

دانشجوی گرامی برای انجام رساله دکتری و انجام پایان نامه با موسسه در ارتباط باشید

سبک انجام پایان نامه و رساله دکتری

رساله ها و مقالات آکادمیک همیشه به صورت سوم شخص و با صدای منفعل نوشته می شدند. به عنوان مثال، ممکن است بنویسید “آزمایشی برای آزمایش انجام شد” با این حال، بسیاری از ژورنال ها از آن کنوانسیون دور شده اند و از شخص اول و صدای فعال درخواست می کنند، که برای شما لازم است بنویسید “من آزمایشی را برای آزمایش انجام دادم” قبل از شروع به انجام با دانشگاه خود در مورد شرایط آنها مشورت کنید. اگر نمی توانید هیچ راهنمایی پیدا کنید، از استاد راهنمای خود و یا از شخصی که پایان نامه شما را علامت گذاری می کند، در مورد تنظیمات خود بپرسید. اطمینان حاصل کنید که صدا و شخص در کل سازگار هستند. به هر سبکی که ترجیح داده شود، سعی کنید زبان خود را ساده و عاری از اصطلاحات واژگانی نگه دارید. هرجا ممکن است از کلمات و عبارات کوتاه تر و ساده تر استفاده کنید. جمله های کوتاه خوب است زیرا دنبال کردن آنها آسان تر است. هر جمله ای که بیش از سه خط طول بکشد، باید قطع یا تقسیم شود.

دانشجوی گرامی برای انجام رساله دکتری و انجام پایان نامه با موسسه در ارتباط باشید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *