انجام پروپوزال دکتری روانشناسی بالینی و هزینه انجام پروپوزال دکتری روانشناسی بالینی

قالب مشخص و استاندارد پروپوزال روانشناسی بالینی در هر دانشگاه خاص می باشد  و این قالب باید براساس درخواست و نیاز دانشجو و دانشگاه می باشد و تجربیات قبلی مشاور نشان دهنده این است که تفاوت آنچنانی با هم ندارند،

انجام پروپوزال دکتری روانشناسی بالینی 

می توان به جد گفت که پروپوزال روانشناسی بالینی یکی از مهمترین  متونی است که باید به دانشگاه برای شروع تحقیق پایان نامه ارایه گردد. البته دانشگاه های مختلف برگه ها و فرم های آماده ای را در اختیار قرار می دهند که به واسطه آن می توانید پروپوزال را تنظیم کنید. اما ساختار یک پروپوزال خوب دارای قسمت های زیر می باشد:

عنوان پروپوزال روانشناسی بالینی

اولین بخش و شروع کننده پروپوزال روانشناسی بالینی شما عنوان پژوهش و تحقیق شما می باشد. عنوان شما باید کوتاه باشد و تمامی بخش های تحقیق شما را در بر بگیرد. یادتان باشد که این بخش بسیار اهمیت دارد و باید بر روی آن وقت گذاشت و به دقت انتخاب شود زیرا در صورت تصویب آن توسط دانشگاه تغیر دادنش سخت و دارای مراحل پیچیده ای خواهد بود.

انجام پروپوزال دکتری روانشناسی بالینی

بیان مسئله پژوهش در پروپوزال روانشناسی بالینی

اول یک سوال در ذهن پژوهشگر دکتری روانشناسی بالینی شکل می گیرد که به برای پاسخ به این سوال اساسی، تحقیق و پژوهشی صورت می گیرد. در این بخش از پروپوزال باید در مورد این سوال و مسئله ای که پژوهش شما را شکل داده است صحبت کنید. شما باید هدف و مشکلی که باعث به وجود آمدن این مسئله شده است را بیان کرده و باید بتوانید در این بخش به خوبی در مورد ایده هایی برای پاسخ به این سوال و رفع این مشکل صحبت کنید.

بیان اهمیت و ضرورت پژوهش در پروپوزال روانشناسی بالینی

شما به عنوان محقق و دانشجوی دکتری روانشناسی بالینی در این بخش از پروپوزال باید در مورد اهمیت و ضرورتی که نتایج به دست آمده از تحقیق در جامعه علمی خواهد داشت صحبت کنید و باید به گونه ای مسایل را مطرح کنید که ضرورت انجام تحقیق شما برای خوانندگان مشخص شود.

پیشینه تحقیق و پژوهش در پروپوزال روانشناسی بالینی

شما موضوعی را که انتخاب کرده اید باید کاملا نو بوده و نباید در گذشته انجام شده باشد. به این خاطر باید پیشینه تحقیق نسبتا جامع و کاملی در زمینه رشته پژوهشی انتخاب شده آورده و تمامی تحقیقات گذشته داخل و خارج کشور در این زمینه را بیان کنید. به خاطر داشته باشید که این قسمت علاوه بر نشان دادن نو بودن موضوع انتخابی ، کاربردی بودن کار شما را نیز نشان خواهد داد.

دانشجویان گرامی

برای مشاوره در مورد انجام رساله دکتری روانشناسی بالینی و انجام پروپوزال دکتری روانشناسی بالینی و هزینه انجام می توانید بدون واسطه با موسسه در ارتباط باشید.

09907297866

09371025422

کلیک کنید

اهداف پژوهش در پروپوزال روانشناسی بالینی

در این بخش شما باید اهدافی را که از انجام پژوهش و تحقیق به دنبال آن هستید بیان کنید. این اهداف شامل اهداف کلی تحقیق و هدف های خاص و ویژه ای می باشد که از تحقیق  در این موضوع خاص به دنبال رسیدن به آن ها هستید.

بیان فرضیات پژوهش در پروپوزال روانشناسی بالینی

فرضیاتی که در این بخش آورده می شود باید به صورت جملات خبری بیان شود. این فرضیات شامل حدس و گمان های پژوهشگر می باشد که در رابطه با مجهولات پژوهش خود و ارتباط آن ها با یکدیگر و متغیرهای دیگر دارد.  این بخش به روشن شدن پژوهش شما برای خوانندگان کمک بزرگی می کند.

مراحل و روش پژوهش و تحقیق در پروپوزال روانشناسی بالینی

در این بخش پژوهشگر علاوه بر روشن کردن نوع تحقیق و پژوهشی که می خواهد انجام دهد در مورد روش و مراحلی که برای به دست آوردن نتایج مطلوب در تحقیق باید انجام دهد، صحبت می کند. مواردی که باید در مورد آن صحبت کند شامل جامعه آماری، روش های آزمایشگاهی و میدانی، شیوه ها و ابزارهای جمع آوری اطلاعات و داده ها و ابزار ها و روشهای تجزیه و تحلیل داده های به دست آمده، می شود.

 

دانشجویان گرامی

 برای مشاوره در مورد انجام رساله دکتری روانشناسی بالینی و انجام پروپوزال دکتری روانشناسی بالینی و هزینه انجام می توانید بدون واسطه با موسسه در ارتباط باشید.

09907297866

09371025422

کلیک کنید

منابع و مآخذ

پروپوزال متنی کاملا علمی است و به واسطه همین علمی بودن باید بتوانید برای تمامی گزاره های مطرح شده در متن پروپوزال رفرنس های علمی و با اعتباری را اریه دهید. در این قسمت از پروپوزال شما باید این رفرنس ها که شامل مقالات علمی، کتاب ها و سایت های معتبر می باشد را به شیوه ای که دانشگاه تعیین کرده است، آورده و نام ببرید.

 

برخی اجزای  وجود دارند که باید در هر پروپوزالی وجود داشته باشند. این اجزا عبارتند از:

الف ـ بخش اصلی

در این بخش رویکرد اجرایی پروژه شامل مجموعه فعالیت‌ها و ابزارهای مورد نیاز برای حل مسئله‌ی مشتری تشریح می‌شود. به‌صورت کلی بخش فنی شامل موارد زیر است:

  • تشریح مسئله‌ی مشتری و یافته‌های مشاور در مورد آن؛
  • اهداف و نتایج مورد انتظار از پروژه؛
  • برنامه‌ی اجرایی پیشنهادی (شامل چارچوب‌ها، متدولوژی‌ها، فعالیت‌ها و ابزارهای مورد استفاده) برای حل مسئله‌‌ی مشتری؛
  • منافع حاصل از اجرای پروژه با رویکرد پیشنهادی توسط مشاور

 

دانشجویان گرامی

برای مشاوره در مورد انجام رساله دکتری روانشناسی بالینی و انجام پروپوزال دکتری روانشناسی بالینی و هزینه انجام می توانید بدون واسطه با موسسه در ارتباط باشید.

09907297866

09371025422

کلیک کنید

انجام پروپوزال دکتری روانشناسی بالینی

ب ـ بخش نیروی انسانی

در این بخش نیروی انسانی درگیر در پروژه و نقش آن‌ها در پروژه (به‌عنوان مثال مدیر پروژه، کارشناس بخش الف در پروژه و …) به‌صورت کامل معرفی می‌شوند.

ج ـ بخش سوابق بنگاه مشاوره

در این بخش برای اثبات صلاحیت بنگاه مشاور برای اجرای پروژه‌ی مورد نظر مشتری، تجربیات قبلی و شایستگی‌های انحصاری بنگاه تهیه‌کننده‌ی پروپوزال تشریح می‌شوند. اگر چه این بخش به‌صورت استاندارد توسط مشاوران از قبل تهیه می‌شود و برای همه‌ی پروپوزال‌ها از آن استفاده می‌شود؛ اما لازم است که مشاور این بخش را برای تهیه‌ی هر پروپوزال ویرایش مجدد کند تا سوابق مشابه با پروژه‌ی مورد انتظار در این پروپوزال پررنگ شوند.

د ـ بخش مالی

این بخش شامل پیشنهاد مالی مشاور برای انجام پروژه‌ و شامل زیربخش‌های زیر است:

  • هزینه‌ی کلی انجام پروژه برای مشتری؛
  • منابعی که باید توسط مشتری ارایه شوند همراه با برآورد هزینه‌های آن‌ها؛
  • روش پرداخت؛
  • شرایط مالی خاص بنگاه مشاور.

این اجزا به‌صورت استاندارد باید در یک پروپوزال مشاوره‌ی مدیریت وجود داشته باشند؛ اما بسته به مرحله‌ی دریافت پیشنهاد از مشاور در فرایند مناقصه یا شرایط خاص مشتری و پروژه ممکن است این اجزا کم یا زیاد شوند.

در آینده‌ درباره‌ی تکنیک‌ها و روش‌های نگارش یک پروپوزال برنده براساس تجربیات‌م در طول نزدیک به ده سال سابقه‌ی فعالیت در بازار مشاوره‌ی مدیریت کشور خواهم نوشت.

دانشجویان گرامی

 برای مشاوره در مورد انجام رساله دکتری روانشناسی بالینی و انجام پروپوزال دکتری روانشناسی بالینی و هزینه انجام می توانید بدون واسطه با موسسه در ارتباط باشید.

09907297866

09371025422

کلیک کنید

به طور خلاصه پروپوزال روش و طرح تحقیق است. به عبارتی ساده تر پروپوزال یک پیشنهاد اولیه برای تحقیق و پژوهش شما می باشد که به دانشگاه ارایه می شود و تنها در صورت تصویب شدن آن است که شما می توانید کار تحقیقاتی و پایان نامه خود را شروع کنید. اما پروپوزال مانند هر متن علمی دیگری دارای ساختار خاص خود می باشد که برای اینکه بتوانیم پروپوزال موفق و خوبی داشته باشیم باید این ساختار را بشناسیم و در تنظیم پروپوزال خود آن را رعایت کنیم. به دلیل اهمیت این موضوع مرکز مشاوران طلایی در این مقاله قصد دارد تا شما را با ساختار یک پروپوزال خوب و بخش های مختلف ان اشنا کند.

برای مشاوره پروپوزال و پایان نامه به مثال زیر توجه کنید

فکر کنید می‌خواهید آشپری کنید. پس از قبل دقیقا  باید بدانید میخاهید چه چیزی رو درست کنید (عنوان شما) بعد از اون باید بدانید این غذای شما از طریق چه موادی درست میشه؟ چطور می‌توان مواد آن را تهیه کرد. از کجا این مواد را می‌خواهید تهیه کنید؟ و حال چگونه مواد را مخلوط کنید. این یک مثال ساده است تا ذهن شما با پروپوزال و لزوم آن بیشتر آشنا شود. پس  باید بدانید نقطه اول و پایان پژوهش شما کجا می باشد را بدانید پروپوزال یک طرح پیشنهادی هستش که تا روز آخر امکان تغییر آن وجوددارد و باید با هدف تحقیق آشنایی داشته باشید. پس پروپوزال نقشه و طرح کلی پروژه شماست. پس اگر نمی‌خواهید در جلسه دفاع پروپوزال‌تان سوال‌پیچ شوید، باید سعی کنید پروپوزالی دقیق و مدون ارائه دهید.

دانشجویان گرامی

دانشجوی گرامی برای مشاوره در مورد انجام رساله دکتری روانشناسی بالینی و انجام پروپوزال دکتری روانشناسی بالینی و هزینه انجام می توانید بدون واسطه با موسسه در ارتباط باشید.

09907297866

09371025422

کلیک کنید

ثبت سفارش

انجام پروپوزال دکتری روانشناسی بالینی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *