انجام پروپوزال دکتری مدیریت ورزشی و مشاوره پروپوزال مدیریت ورزشی

سوالات متداول انجام پروپوزال دکتری مدیریت ورزشی

بسته آماری برای مدیریت ورزشی با نرم افزار آماری SPSS انجام می شود. این نرم افزار معمولاً توسط محققان دکتری و ارشد مدیریت ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد و نیاز به تجزیه و تحلیل و تفسیر داده های موثر در زمان کمتری دارند. با این حال، بسیاری از محققان در مرحله شروع تجزیه و تحلیل SPSS برای پایان نامه های خود گیر می کنند.

این اتفاق زمانی می افتد که آنها مطمئن نباشند از کدام تست های آماری برای تجزیه و تحلیل داده های تحقیق خود استفاده می کنند. اگر شما نیز در انتخاب آزمون های صحیح با مشکل روبرو هستید، ما برخی از نکات را به شما راهنمایی می کنیم.

انتخاب آزمایشات مناسب در هنگام تجزیه و تحلیل داده های SPSS

SPSS ابزاری همه کاره است که به شما امکان می دهد انواع تجزیه و تحلیل ها و همچنین طیف گسترده ای از تبدیل داده ها را برای ایجاد انواع متنوعی از خروجی انجام دهید. بنابراین، برای شما بسیار مهم است که آزمونهای مناسب برای انجام SPSS را برای بدست آوردن خروجی معنی دار انتخاب کنید.

با این حال، هر مطالعه تحقیقاتی از یک طرح تحقیقاتی خاص پیروی می کند و سوالات مختلف تحقیقاتی را مطرح می کند که ممکن است در انتخاب آزمون های آماری تأثیر بگذارد. بگذارید چند سوال اساسی را که باید از خود بپرسید و در انتخاب مناسب ترین انتخاب آزمون به شما کمک می کند با شما در میان بگذاریم.

شما باید به چه نوع سوالات تحقیق پاسخ دهید؟

توصیفی: این سوالات تحقیق هنگامی که برخی از ویژگی های موجود جمعیت خود را مطالعه می کنید، پرسیده می شود. معمولاً از طریق طراحی مشاهده ای انجام می شود. برای چنین مطالعاتی، آزمونهای آماری متداول بر اساس آنچه می خواهید بررسی کنید، معیارهای تمایل مرکزی، صدکها، انحراف معیار و فرکانس است.

پیش بینی کننده / همبستگی:

این سوال ها هنگامی که روابط بین متغیرها مورد مطالعه قرار می گیرد یا پیش بینی های خاصی بر اساس چنین مطالعاتی انجام می شود، مطرح می شود. اگر سوالات تحقیق شما در این نوع قرار گیرد، می توانید از آزمون های آماری مانند همبستگی پیرسون، همبستگی اسپیرمن و رگرسیون استفاده کنید.
تفاوت علت و معلولی / گروهی: این سوال ها هنگامی پرسیده می شوند که اختلافات بین گروهها بر روی متغیرهای خاصی تحلیل شود یا روابط علت و معلولی بررسی شود. بر اساس تعداد گروهها و موقعیتهای مطالعه، آزمونهای آماری معمولاً مورد استفاده، شامل آزمون t، ANOVA یک طرفه، ANOVA Factorial و MANOVA است.

متغیرهای شما چیست؟

نوع متغیر: برای استفاده از آزمون مناسب برای تجزیه و تحلیل داده های SPSS، شناسایی متغیرهای مستقل و وابسته در مطالعه مهم است. اگرچه همه انواع مطالعات بر اساس روابط متغیر نیستند، اما ممکن است لازم باشد حداقل آنها را در مطالعات تحقیق علت و معلولی شناسایی کنید.
تعداد متغیرها: انتخاب آزمونهای آماری ممکن است براساس تعداد متغیرهای مستقل و وابسته شما متفاوت باشد. بنابراین، تمام متغیرها را به وضوح شناسایی کنید.
تعریف متغیرها: نحوه تعریف عملیاتی هر یک از متغیرها و اندازه گیری متغیرهای وابسته خود را ارزیابی کنید. همچنین باید برای هر متغیر یک محدوده نمره ای عادی تعیین کنید تا داده ها در مقایسه با آن دامنه مقایسه و تحلیل شوند.

خصوصیات داده های تحقیق شما چیست؟

سطح اندازه گیری: مشخص کنید که از مقیاس اندازه گیری متغیرهای اسمی، ترتیبی، فاصله ای یا نسبت استفاده می کنید.
سایر کیفیت داده ها: بررسی کنید که توزیع داده های شما در صورت مقیاس فاصله / نسبت چگونه است و آیا گروه های شما در صورت مقیاس اسمی متعادل هستند. هنگام بررسی نرمال بودن، باید اندازه نمونه خود را نیز در نظر بگیرید. مشاهده چنین کیفیتی از داده های شما نقش اساسی در نهایی کردن تست های آماری دارد که برای تجزیه و تحلیل داده ها استفاده می کنید.
اکنون، براساس پارامترها یا دستورالعمل های ذکر شده در بالا، ممکن است نیاز به استفاده از آزمون پارامتری یا غیر پارامتری را ارزیابی کنید. آزمون های پارامتریک مانند t-test و ANOVA زمانی مناسب ترند که داده های شما از توزیع نرمال پیروی کند و برخی از معیارهای دقیق دیگر را داشته باشد. هنوز هم استثنائاتی وجود دارد.

در غیر اینصورت، ممکن است آزمونهای غیرپارامتری را انتخاب کنید که بدون توزیع باشد. اینها شامل آزمون هایی از قبیل همبستگی، Wilcoxon Signed Rank، Man-Whitney U، Chi-square، Friedman و Kruskal-Wallis است. ما به شما پیشنهاد می کنیم قبل از انتخاب نهایی خود، از شرایط دقیق استفاده از هر آزمون آگاه شوید.

Category: 1

معمولا با توجه به عنوان پژوهش هست که روش پژوهش انتخاب می گردد ولی معمولا با توجه به مقاطع تحصیلی ارشد و دکتری به ترتیب از روش های تحقیق کمی و آمیخته (کمی و کیفی) استفاده می گردد.

Category: 1

دانشجو ابتدا باید با بررسی مقالات جدید 2019-2020 مقاله بیس مناسب را در مجلات خارجی پیدا نماید.

Category: 1

Load More

دانشگاه‌ها و دانشکده های مختلف برای نگارش پروپوزال پایان نامه فرمت و استانداردهای خاص خود را دارند. از همین رو برای نگارش پروپوزال بایستی قبل از هر کاری به راهنمای نگارش پایان نامه مختص دانشگاه و دانشکده خودتان مراجعه کنید. این راهنما معمولاً در داخل سایت دانشکده و یا صفحات اساتید قرار داده می‌شود.

دانشجویان گرامی برای مشاوره پروپوزال دکتری مدیریت ورزشی می توانند با موسسه در ارتباط باشند.

کلیک کنید

انجام پروپوزال مدیریت ورزشی

یک پیشنهاد تحقیقاتی تخمین زده می شود تا دیگران را متقاعد کند که شما یک فعالیت اکتشافی سودمند دارید و صلاحیت و برنامه کاری برای اتمام آن را دارید.

در بیشتر موارد ، یک پروپوزال تحقیقاتی باید شامل تمام مولفه های اصلی موجود در فرآیند تحقیق باشد و داده های کافی را برای خوانندگان جهت ارزیابی مطالعه پیشنهادی در بر گیرد.

هنگامی که ما می خواهیم یک پیشنهاد تحقیق در مورد یک موضوع ایجاد کنیم ، باید دانش فوق العاده معمولی در مورد آن موضوع انتخاب شده داشته باشیم.

در اینجا عنوان مدیریت ورزش یک زمینه آموزشی در مورد جنبه های تجاری ورزش و تفریح ​​است.

برخی از نمونه عنوان ها برای پروپوزال مدیریت ورزشی عبارتند از سیستم دفاتر جلو در آموزش ورزش حرفه ای ، مدیران ورزشی دانشگاه ، مدیران ورزش سرگرم کننده ، ارتقا  ورزش ، مدیریت رویدادها ، مدیریت استعدادها ، اقتصاد ورزش ، اقتصاد ورزش و اطلاعات ورزشی.

اهمیت پروپوزال مدیریت ورزشی

نوشتن پروپوزال برای تحصیلات تکمیلی مهم است. اکثر دانشجویان و محققان آغازین آنچه را که یک تحقیق پیشنهاد می دهد درک نکردند و همچنین اهمیت آن را درک نمی کنند. به عبارتی تحقیرآمیز ، تحقیقات شخص به همان خوبی پیشنهاد اوست. یک پیشنهاد با کیفیت بالا نه تنها موفقیت پروژه را تضمین می کند ، بلکه توانایی شما را به عنوان یک محقق تحت تأثیر قرار می دهد. این پیشنهاد باید دارای اطلاعات کافی باشد تا خوانندگان شما را متقاعد کند که شما یک ایده حیاتی تحقیق دارید ، که درک خوبی از نوشتن قابل توجه و مسائل واقعی دارید. پیشنهاد تحقیق معمولاً از یک قالب کلی پیروی می کند: مانند صفحه عنوان ، چکیده ، فهرست مطالب ، مقدمه ، پیشینه ، توصیف تحقیق پیشنهادی ، شرح منابع نهادی مرتبط ، فهرست منابع و غیره.

دانشجویان گرامی برای مشاوره پروپوزال دکتری مدیریت ورزشی می توانند با موسسه در ارتباط باشند.

کلیک کنید

ساختار یک پروپوزال دکتری مدیریت ورزشی

می توان به جد گفت که پروپوزال مدیریت ورزشی یکی از مهمترین  متونی رشته مدیریت ورزشی است که باید به دانشگاه برای شروع تحقیق پایان نامه ارایه گردد. البته دانشگاه های مختلف برگه ها و فرم های آماده ای را در اختیار قرار می دهند که به واسطه آن می توانید پروپوزال را تنظیم کنید. اما ساختار یک پروپوزال خوب دارای قسمت های زیر می باشد:

عنوان پروپوزال مدیریت ورزشی

اولین بخش و شروع کننده پروپوزال مدیریت ورزشی شما عنوان پژوهش و تحقیق شما می باشد. عنوان شما باید کوتاه باشد و تمامی بخش های تحقیق شما را در بر بگیرد. یادتان باشد که این بخش بسیار اهمیت دارد و باید بر روی آن وقت گذاشت و به دقت انتخاب شود زیرا در صورت تصویب آن توسط دانشگاه تغیر دادنش سخت و دارای مراحل پیچیده ای خواهد بود. اولین صفحه پایان نامه معمولاً به معرفی عنوان پایان نامه و نام محقق اختصاص دارد. معمولاً در این صفحه نام دانشگاه، نام دانشکده، رشته و گرایش تحصیلی محقق، عنوان فارسی و انگلیسی پایان نامه، نام استاد راهنما، استاد مشاور و دانشجو و تاریخ ارائه پروپوزال قرار داده می‌شود.

دانشجویان گرامی

برای مشاوره در مورد انجام پروپوزال دکتری مدیریت ورزشی و هزینه انجام می توانید بدون واسطه با موسسه در ارتباط باشید.

۰۹۹۰۷۲۹۷۸۶۶

۰۹۳۷۱۰۲۵۴۲۲

کلیک کنید

بیان مسئله پژوهش در پروپوزال مدیریت ورزشی

اول یک سوال در ذهن پژوهشگر دکتری شکل می گیرد که به برای پاسخ به این سوال اساسی، تحقیق و پژوهشی صورت می گیرد. در این بخش از پروپوزال باید در مورد این سوال و مسئله ای که پژوهش شما را شکل داده است صحبت کنید. شما باید هدف و مشکلی که باعث به وجود آمدن این مسئله شده است را بیان کرده و باید بتوانید در این بخش به خوبی در مورد ایده هایی برای پاسخ به این سوال و رفع این مشکل صحبت کنید. در این بخش محقق بایستی به بررسی موضوع خود و علت طرح تحقیقاتی خود بپردازد. مخاطبان بایستی در این بخش متوجه شوند که چه گپ مطالعاتی محقق را وادار ساخته است که چنین موضوعی را برای تحقیقات خود انتخاب کند.

بیان اهمیت و ضرورت پژوهش در پروپوزال مدیریت ورزشی

شما به عنوان محقق و دانشجوی دکتری مدیریت ورزشی در این بخش از پروپوزال باید در مورد اهمیت و ضرورتی که نتایج به دست آمده از تحقیق در جامعه علمی خواهد داشت صحبت کنید و باید به گونه ای مسایل را مطرح کنید که ضرورت انجام تحقیق شما برای خوانندگان مشخص شود. این قسمت به طور مفصل‌تری به بررسی علت انتخاب موضوع پایان نامه و متغیرهای اصلی تحقیق می‌‌پردازد. مخاطب در این بخش به علت ارتباط احتمالی متغیرهای انتخاب شده و همچنین علت انتخاب جامعه نمونه تحقیق پی خواهند برد.

دانشجویان گرامی برای مشاوره پروپوزال دکتری مدیریت ورزشی می توانند با موسسه در ارتباط باشند.

کلیک کنید

پیشینه تحقیق و پژوهش در پروپوزال مدیریت ورزشی

شما موضوعی را که انتخاب کرده اید باید کاملا نو بوده و نباید در گذشته انجام شده باشد.

به این خاطر باید پیشینه تحقیق نسبتا جامع و کاملی در زمینه رشته پژوهشی انتخاب شده آورده و تمامی تحقیقات گذشته داخل و خارج کشور در این زمینه را بیان کنید. به خاطر داشته باشید که این قسمت علاوه بر نشان دادن نو بودن موضوع انتخابی ، کاربردی بودن کار شما را نیز نشان خواهد داد.

این قسمت به مرور ادبیات تحقیق و بررسی تحقیقات پیشین انجام گرفته شده خواهد پرداخت. به این ترتیب که محقق بایستی برای نگارش این قسمت از پروپوزال، با در نظر گرفتن متغیرهای اصلی تحقیق، به جستجو و مطالعه تحقیقات مرتبط پیشین بپردازد.

تحقیقات مذکور بایستی به طریقی به یکی از متغیرهای اصلی پایان نامه مرتبط باشند. محقق با بررسی این تحقیقات، به بررسی روند مطالعات انجام گرفته شده در حوزه تخصصی خود می‌پردازد و راه را برای ادامه تحقیقات محققان گذشته مشخص می‌کند.

در این بخش برای هر کدام از مطالعات گذشته بایستی به اطلاعاتی از قبیل عنوان تحقیق، نام محقق یا محققان، سال انتشار تحقیق، متغیرهای اصلی تحقیق، فرضیات تحقیق، نتایج تحقیق و غیره اشاره شود.

دانشجویان گرامی

برای مشاوره انجام پروپوزال دکتری مدیریت ورزشی و هزینه انجام می توانید بدون واسطه با موسسه در ارتباط باشید.

۰۹۹۰۷۲۹۷۸۶۶

۰۹۳۷۱۰۲۵۴۲۲

کلیک کنید

اهداف پژوهش در پروپوزال مدیریت ورزشی

در این بخش شما باید اهدافی را که از انجام پژوهش و تحقیق به دنبال آن هستید بیان کنید. این اهداف شامل اهداف کلی تحقیق و هدف های خاص و ویژه ای می باشد که از تحقیق  در این موضوع خاص به دنبال رسیدن به آن ها هستید.

مدل مفهومی و بیان فرضیات پژوهش در پروپوزال مدیریت ورزشی

فرضیاتی که در این بخش آورده می شود باید به صورت جملات خبری بیان شود. این فرضیات شامل حدس و گمان های پژوهشگر می باشد که در رابطه با مجهولات پژوهش خود و ارتباط آن ها با یکدیگر و متغیرهای دیگر دارد. 

این بخش به روشن شدن پژوهش شما برای خوانندگان کمک بزرگی می کند. در این بخش مدل مفهومی تحقیق با رسم شکل و نمایش ارتباط بین متغیرهای تحقیق قرار داده می‌شود

و سپس فرضیات برگرفته شده از مدل تحقیق به ترتیب ذکر خواهد شد. توجه داشته باشید که محتوای سوالات و فرضیات تحقیق مشابه خواهد بود.

مراحل و روش پژوهش و تحقیق در پروپوزال مدیریت ورزشی

در این بخش پژوهشگر علاوه بر روشن کردن نوع تحقیق و پژوهشی که می خواهد انجام دهد در مورد روش و مراحلی که برای به دست آوردن نتایج مطلوب در تحقیق باید انجام دهد، صحبت می کند. مواردی که باید در مورد آن صحبت کند شامل جامعه آماری، روش های آزمایشگاهی و میدانی، شیوه ها و ابزارهای جمع آوری اطلاعات و داده ها و ابزار ها و روشهای تجزیه و تحلیل داده های به دست آمده، می شود.

دانشجویان گرامی

برای مشاوره در مورد انجام رساله دکتری مدیریت ورزشی و انجام پروپوزال دکتری مدیریت ورزشی و هزینه انجام می توانید بدون واسطه با موسسه در ارتباط باشید.

۰۹۹۰۷۲۹۷۸۶۶

۰۹۳۷۱۰۲۵۴۲۲

کلیک کنید

منابع و مآخذ

پروپوزال متنی کاملا علمی است و به واسطه همین علمی بودن باید بتوانید برای تمامی گزاره های مطرح شده در متن پروپوزال مدیریت ورزشی رفرنس های علمی و با اعتباری را اریه دهید. در این قسمت از پروپوزال مدیریت ورزشی شما باید این رفرنس ها که شامل مقالات علمی، کتاب ها و سایت های معتبر می باشد را به شیوه ای که دانشگاه تعیین کرده است، آورده و نام ببرید. این بخش به معرفی منابع استناد شده در داخل پایان نامه خواهد پرداخت. در پایان نامه‌های فارسی منابع فارسی پیش از منابع انگلیسی ذکر خواهند شد. ترتیب ذکر نام منابع و اطلاعات هرکدام، وابسته به سال انتشار تحقیق خواهد بود.

تعریف مفهومی و عملیاتی متغیرها

این بخش به معرفی اختصاصی تعریف مفهومی هر کدام از متغیرها می‌پردازد و همچنین یک دید کلی کاربرد هر متغیر در تحقیق و تعریف عملیاتی آن را ارائه خواهد داد.

دانشجویان گرامی برای مشاوره پروپوزال دکتری مدیریت ورزشی می توانند با موسسه در ارتباط باشند.

کلیک کنید

"انجام پروپوزال دکتری مدیریت ورزشی"
“انجام پروپوزال دکتری مدیریت ورزشی”