راهنمایی انجام پایان نامه کامپیوتر

کامپیوتر با ایجاد دهها پیشرفت باورنکردنی در سبک زندگی ما ، زندگی ما را کاملاً تغییر داده است. احتمالاً مهمترین نوآوریها در زمینه IT پیشرفت اینترنت و رایانه بوده است.

نوشتن یک پروپوزال تحقیقاتی پایان نامه کامپیوتر با توجه به اینکه این رشته در زمره مواردی است که بدون وقفه توسعه می یابند کار جالبی است. این بدان معنی است که شما همیشه چیزی خواهید داشت که نیاز به تحقیق بیشتر دارد و انتخاب موضوع مناسب مشکلی نخواهد داشت.

دانشجویان گرامی می توانید برای انجام پایان نامه کامپیوتر با موسسه در ارتباط باشید.

جزئیات کلی پایان نامه

بیشتر پایان نامه های تحقیقاتی که با در زمینه فناوری اطلاعات و کامپیوتر نوشته شده اند از 4 تا 15 صفحه برای پروپوال طول می کشد. با این حال ، برخی از کالج ها یا دپارتمان ها برای دانشجویان محدودیت کلمه ای دارند. ما فقط می خواهیم تأکید کنیم که تقریباً غیرممکن است که یک پیشنهاد تحقیقاتی مدون را که شامل کمتر از 1500 کلمه باشد، تهیه کنید.

شما باید اطمینان حاصل کنید که پایان نامه و پروپوزال شما از یک طرح منطقی و قابل فهم برخوردار است. علاوه بر این، همه مواردی مانند فاصله، شماره صفحه، نوع متن و فهرست مطالب باید در آنجا وجود داشته و به درستی مرتب شوند. به خاطر داشته باشید که سرپرست شما با انواع مختلفی از مقالات پایان ناپذیر سروکار دارد، این به معنای شفافیت، منطق و خوانایی کار شما است.

از آنجا که پایان نامه و پروپوزال تحقیق شما باید توسط شما نوشته شده باشد، مهم است که به همه منابعی که از آنها اطلاعات گرفته اید، استناد کنید. حتی اگر حتی یک جمله را از برخی از مجلات یا کتابخانه آنلاین کپی کرده باشید، حق ندارید آن را مانند آن بگذارید- دزدی ادبی چیزی است که به خاطر آن مجازات خواهید شد.

صفحه عنوان

پیشنهاد پایان نامه و پروپوزال شما از صفحه عنوان شروع می شود، جایی که شما باید برخی از مشخصات شخصی مانند نام خود، موقعیت خود در دانشگاه خود، در صورت وجود کاشی علمی، تاریخ تولد ، آدرس خصوصی ، ملیت ، کار ، ایمیل خود را ارائه دهید. سپس عنوان پروژه تحقیقاتی آینده خود (یا پایان نامه) را یادداشت می کنید. فراموش نکنید که در این لحظه می توانید فقط به اصطلاح عنوان کاری ارائه دهید. با این حال ، مهم است که هر کلمه را برای عنوان خود با دقت انتخاب کنید ، مطمئن شوید که تمام کلمات عنوان شما با هم کار می کنند. علاوه بر این ، ارائه عنوان کوتاه ، جامع ، دقیق و به وضوح نشان دهنده موضوع مورد مطالعه مهم است. ذکر این نکته مهم است که شما فقط وقتی تصمیم خود را در مورد تمرکز دقیق تحقیقات خود بگیرید به نسخه نهایی عنوان خود خواهید رسید.

نویسنده پروپوزال تحقیقاتی باید زمینه تحقیق خود را نیز ذکر کند ، به عنوان مثال – مهندسی الکترونیک ، علوم کامپیوتر ، هوش مصنوعی و غیره.
مهم است که شما مهلت واقع بینانه تعیین کنید که می خواهید پروژه را به اتمام برسانید.

دانشجویان گرامی می توانید برای انجام پایان نامه کامپیوتر با موسسه در ارتباط باشید.

چکیده بنویسید

چکیده مقاله پیشنهادی خلاصه ای کوتاه است که شامل حداکثر 300 کلمه است. در آن ، شما باید سوال تحقیقاتی را که می خواهید به آن پاسخ دهید ، بنیاد مطالعه ، فرضیه ، روش های خود و یافته های کلیدی را ارائه دهید. هنگامی که روش های خود را توصیف می کنید ، ممکن است لازم باشد روش ها ، طراحی و ابزارهایی را که قرار است در روند کار استفاده کنید ، ذکر کنید.

مقدمه ای جذاب ایجاد کنید

مقدمه باید به عنوان نقطه شروع پیشنهاد تحقیق شما ، درک روشنی از کارهایی که می خواهید انجام دهید ، به سرپرست شما ارائه دهد. یک بخش مقدمه ای که به صورت حرفه ای نوشته شده است ، به نویسنده کمک می کند تا یک مورد جذاب برای پیشنهاد تحقیق در IT ایجاد کند.

اول از همه ، ما می خواهیم تأکید کنیم که مقدمه شما زمینه تحقیق را فراهم می کند. شما به سادگی این کار را از طریق گفتن سرمایه گذاران خود در مورد آنچه قبلاً در مورد موضوع شما شناخته شده و جنبه هایی که نیاز به بررسی بیشتر دارند ، انجام می دهید. در این بخش ، نویسنده می تواند روشی را در نظر بگیرد که دانش وی در دانش موجود در موضوع انتخاب شده و به طور کلی در حوزه فناوری اطلاعات سهیم باشد.

فرضیه ای را در قسمت مقدمه خود بگنجانید تا به خواننده خود اطلاع دهید که چه عواملی باعث ایجاد این طرح تحقیق خاص شده است. برای داشتن یک فرضیه قوی و منطقی ، توصیه می کنیم سوالاتی مانند این را مطرح کنید:

مشکل اصلی تحقیق من چیست؟

موضوع مطالعه مرتبط با مسئله چگونه به نظر می رسد؟

برای تجزیه و تحلیل آن مشکل باید از چه روشی استفاده کنم؟

بالاخره چه چیزی باعث می شود کار تحقیقاتی من مهم باشد؟ آیا قابل توجه است؟ اگر بله ، چرا؟ آیا نتایج آن می تواند ناظر و متخصصان IT را تحت تأثیر قرار دهد؟

اگر می دانید که در نهایت پیشنهاد شما به یک پروژه بسیار طولانی و پیچیده تبدیل خواهد شد ، در صورت تمایل چند بخش جداگانه را ارائه دهید که در آن تمام اطلاعات دقیق را در زمینه و زمینه ، اهداف و اهمیت تحقیق قرار دهید.

دانشجویان گرامی می توانید برای انجام پایان نامه کامپیوتر با موسسه در ارتباط باشید.

نقد ادبیات را بنویسید

برای ارائه پیشنهاد تحقیقاتی خود با زمینه مناسب ، باید یک بخش ویژه بررسی ادبیات بنویسید. این جایی است که شما آگاهی خود را از تحقیقات گذشته و حال انجام شده در مورد موضوع خود نشان می دهید. به عنوان مثال ، اگر با موضوع “حریم خصوصی رسانه های اجتماعی” کار می کنید ، می توانید از کارهای پژوهشی مهمی مانند “یک مطالعه جامع درباره حریم خصوصی و امنیت در رسانه های اجتماعی” برای کنفرانس بین المللی امنیت اطلاعات و حریم خصوصی یا “رفتار انسانی و اجتماعی” یاد کنید. شبکه ها توسط آدریان دیوید چوک ، بوزده اییاد ادواردز و ادریس اولادل مونیرو. علاوه بر این ، در یک بخش بررسی ادبیات شما باید نشان دهید که چگونه تحقیقات شما به دانش که امروز در حوزه فناوری اطلاعات داریم کمک می کند.

در عین حال به شما هشدار می دهیم مراقب باشید و هرگز این قسمت از پیشنهاد تحقیق خود را به لیست یا خلاصه ای خلاصه تبدیل نکنید. در عوض ، برای خلاصه کردن ، ارزیابی و تلفیق تحقیقات موجود ، از یک سبک داستان مانند استفاده کنید تا خوانندگان خود را قلاب کنید و در عین حال خلائی را که کار شما سعی در پر کردن آن دارد ، نشان دهید.

کار تحقیقاتی خود را توصیف کنید (روش شناسی)

این هسته اصلی پیشنهاد تحقیق شما است ، جایی که شما تمام جزئیات مربوط به رویکرد یا روش پیشنهادی خود را ارائه می دهید. همچنین می توانید عنوان این بخشها را “متدولوژی” بگذارید و توضیحات دقیق کار خود را در آن بگنجانید. در توضیحات خود ، اطمینان حاصل کنید که از افراد غیر روحانی دور باشید و اولویت خود را برای مخاطب قرار دادن متخصصان حوزه IT بگذارید.

نحوه چیدمان تمام جزئیات در این قسمت به نوع تحقیق شما بستگی دارد – کمی یا کیفی. صرف نظر از موضوع تحقیق خود ، بخشهایی مانند “ابزار دقیق” ، “تجزیه و تحلیل” ، “طراحی تحقیق” و غیره را شامل خواهید شد. شما می توانید برای بهبود محافظت از حریم خصوصی شبکه های اجتماعی جزئیات مربوط به آنچه دقیقاً می خواهید انجام دهید را در آن قرار دهید. بخشهای فرعی دیگر این بخش ممکن است “کاربردی” ، “سازگاری” و غیره باشد.

شما به عنوان نویسنده تحقیقات آینده خود در زمینه فناوری اطلاعات ، باید روشهای دیگری را که در حال حاضر وجود دارد ذکر کنید و به این نکته اشاره کنید که چرا روشی که شما استفاده از آن را انتخاب می کنید بهترین روش برای انجام تحقیقات شما است.

مهم نیست که دانش شما از حوزه IT چقدر خوب است ، اما همیشه درمورد آنچه که قصد دارید به سرانجام برسانید واقع بین باشید ، درمورد تمرکز انتخاب شده صریح و روشن باشید و درمورد هر آنچه که تحقیق شما مبتنی بر آن است روشن کنید.

جدول زمانی را برای تحقیقات پیشنهادی در نظر بگیرید (در صورت لزوم ، آن را واضح و روشن کنید).

دانشجویان گرامی می توانید برای انجام پایان نامه کامپیوتر با موسسه در ارتباط باشید.

کتابشناسی تحقیق

بخش جداگانه ای را برای کلیه کارهای دانشگاهی که در مقاله خود ذکر کرده اید ، ارائه دهید. توصیه می شود از جدیدترین آثار استفاده کنید. این نشان می دهد که شما از جدیدترین اکتشافات و تحقیقات کاملاً آگاهی دارید. ممکن است وسوسه شوید که نشریاتی را که هرگز استفاده نکرده اید لیست کنید ، اما ما چنین کاری را به شما توصیه نمی کنیم. هرگز فقط كتابشناسی را از منابع دیگر كپی و پیست نكنید. اگر با برخی از نشریات که در محل زندگی شما قابل دسترسی نیستند گیر کرده اید ، می توانید آنها را جداگانه لیست کرده و به خوانندگان خود اطلاع دهید که نمی توانید به آنها دسترسی پیدا کنید.

تحقیقات خود را برنامه ریزی کنید
برخی از سرپرستان ممکن است از شما بخواهند که یک جدول زمانی دقیق از پروپوزال تحقیق خود ارائه دهید تا به وی اطلاع دهد که در هر مرحله چه کاری انجام می دهید و مدت زمان بیشتری برای آن نیاز دارید. درباره نیازهای سرپرست یا سرمایه گذاران خود بیشتر بدانید تا ببینید آیا باید برنامه تحقیقاتی را ارائه دهید یا خیر.

ویرایش

وقت خود را هوشمندانه مدیریت کنید تا پس از انجامپیشنهاد تحقیق، وقت کافی برای ویرایش داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که مقاله شما دارای اشتباه در علائم نگارشی ، سبک یا دستور زبان نیست. درستی عنوان را بررسی کنید ، و اینکه آیا کار شما در واقع معنای آن را نشان می دهد. اطمینان حاصل کنید که قبل از انجام یک پیشنهاد، از یک متخصص بخواهید تا نگاهی به آن بیندازد. به عنوان مثال ، اگر روی “فناوری اطلاعات بهداشت و درمان به عنوان وسیله ای برای بهبود کیفیت و ایمنی مراقبت” کار می کنید ، برای بازخورد به کسی که در بیمارستان ها ، مراکز درمانی یا تشخیصی کار می کند مراجعه کنید.

دانشجویان گرامی می توانید برای انجام پایان نامه کامپیوتر با موسسه در ارتباط باشید.

مشکلی دارید؟

بیشتر اوقات، دانشجوبان به دلیل تمام نقاط ضعف کار خود، نمی توانند یک پیشنهاد تحقیقاتی قوی برای رشته کامپپیوتر خود ارائه دهند. برای جلوگیری از هر نوع خرابی ، برخی از توصیه هایی را که برای شما داریم دنبال کنید:

اطمینان حاصل کنید که سوال، ایده یا مشکل تحقیق خود را به روشنی و قانع کننده بیان کرده اید تا شکاف موجود در دانش امروز را نشان دهد. وقتی سوالات را مطرح کردید وقت خود را اختصاص دهید

– در ابتدای کار ، این سوالات می توانند به همان اندازه یافته های شما مهم باشند.
اطمینان حاصل کنید که تا آنجا که ممکن است در مورد هر بخشی که می خواهید با آنها سر و کار داشته باشید اطلاعات کسب کنید تا اطمینان حاصل کنید افراد علاقه مند به سوال تحقیق شما هستند و آماده نظارت بر نگارش پیشنهاد تحقیق شما هستند. در اسرع وقت با ناظر بالقوه خود در تماس باشید و همچنین نسخه کاملی از پروژه خود را برای بازخورد حرفه ای در اختیار او قرار دهید.
پیشنهاد تحقیق خود را به روشی منطقی ساختار دهید. پروپوزال های تحقیقاتی که به طور آشفته شکل گرفته اند ، عدم جدیت شما در مورد پروژه را نشان می دهد و ثابت می کند که تحقیقات آینده شما نیز همین مشکل را دارد.
اطمینان حاصل کنید که محدوده پروژه منطقی است و تمام محدودیت های پیچیدگی و اندازه کار را که می توان در مدت زمان معین نوشت ، در خاطر داشته باشید. سرپرست شما پروژه شما را نه تنها از نظر قدرت قابل توجه و فكری ، بلکه همچنین از نظر احتمال موفقیت در انجام آن ارزیابی خواهد كرد.
اطمینان حاصل کنید که هر جمله دیگر از پروپوزال تحقیقاتی شما ثابت می کند که چقدر به موضوع خود و به طور کلی حوزه IT علاقه مند هستید. به خاطر داشته باشید که ممکن است سرمایه گذاران بالقوه شما در IT حرفه ای نباشند، به همین دلیل شما باید پیشنهاد خود را تا آنجا که ممکن است برای مخاطبان خود جذاب کنید!

دانشجویان گرامی می توانید برای انجام پایان نامه کامپیوتر با موسسه در ارتباط باشید.