چگونه یک مقاله تحلیلی در مدیریت دولتی بنویسیم؟ این راهنما به شما کمک می کند تا سریع مقاله را ایجاد کنید

اگر دانشجویان دوست ندارند مقاله بنویسند دیگر چه کسی است؟ به خصوص هنگامی که این سوال مطرح می شود که چگونه می توان مقاله مدیریتی را نوشت. این به این دلیل است که کسی این رشته را دوست ندارد ، کسی نوشتن را دوست ندارد و کسی به سادگی نمی فهمد که چه چیزی لازم است.

اگر حداقل یکی از موارد ذکر شده مربوط به شماست ، پس نگران نباشید. همه شما باید انجام دهید این است که به موقع ذخیره کنید و راهنمای ما را بخوانید. وقت خود را بیهوده صرف نکنید ، بیایید به راهنمایی کامل برویم!

چگونه یک مقاله تحلیلی در مدیریت دولتی بنویسیم: اصل کار چیست؟

البته ارزش آن را دارد که با توضیح اینکه مدیریت دولتی چیست ، شروع کنیم. این رشته نحوه تصمیم گیری در دولت را توضیح می دهد ، نحوه مدیریت و کنترل پروژه ها را آموزش می دهد ، و همچنین مطالعه ابزاری را که با آنها امکان تحقق  همه اهداف وجود دارد ، می آموزد. بدیهی است که چنین رشته ای تجربه جدایی ناپذیری برای افرادی است که فعالیت های حرفه ای آنها جامعه را درگیر خواهد کرد.

در مورد مقاله تحلیلی درباره این رشته ، پس همه چیز به آن سختی که فکر می کنید نیست. مطمئنا قبلاً با این نوع مقاله برخورد کرده اید. ساختار ثابت مانده است ، فقط موضوع تحقیق مدیریت دولتی است. علاوه بر این ، شما همه چیز را در مورد چگونگی نوشتن این نوع کار یاد خواهید گرفت.

مباحثی که ممکن است مفید باشند

گاهی اوقات انتخاب موضوعی برای وظیفه دانشگاهی خود بسیار مشکل ساز است. بنابراین ، ما چند ایده آماده کرده ایم که می توانید از آنها به عنوان موضوع خود استفاده کنید.

مجازات اعدام همیشه موضوع بسیاری از بحث ها باقی مانده است. چه احساسی در این باره دارید و چه عواملی ممکن است در آینده در مورد این مسئله تغییر کند؟
سیاست دولت در زمینه کنترل مواد مخدر. چه رویدادهایی امروز بیشترین تأثیر را دارند؟
چگونه تغییرات در سیاست می تواند سطح جرم را تغییر دهد.
چگونه می توان از طریق مدیریت دولتی سازوکارهای تعامل بین شهروندان و ارگان های دولتی را بهبود بخشید؟
مشکلات مدرن تعامل بین دولت و جامعه در مبارزه با فساد. چگونه دولت و جامعه می توانند برای ریشه یابی فساد همکاری کنند؟
مشکلات شکل گیری هویت ملی دولت مدرن. چه سازوکارهای مدیریت دولتی می تواند به دستیابی به هویت ملی کمک کند؟
شاید برخی از مباحث به شما جهت داده شود که مورد توجه شما قرار گیرد. یا شاید بعضی از موضوعات برای تحقیقات بیشتر مورد توجه قرار بگیرند.

نکاتی که باید قبل از شروع نوشتن رعایت کنید

قبل از شروع کار روی مقاله ، باید با توصیه هایی آشنا شوید که به شما کمک می کنند تا به راحتی یک وظیفه دانشگاهی را انجام دهید. لطفا توجه داشته باشید که توصیه های زیر نه تنها برای این کار بلکه برای سایر مقالات نیز مفید خواهد بود.

یک فرم زمانی سازماندهی کنید

اگر برای هر مرحله از کار خود مهلتی تعیین نکنید ، این احتمال وجود دارد که کار را به ساعات آخر موکول کنید. همانطور که می دانید ، به احتمال زیاد این مقاله از کیفیت بالایی برخوردار نخواهد بود. بنابراین سازماندهی صحیح زمان تضمینی غیر قابل تخریب برای موفقیت است.

بهتر است فرآیند نوشتن به سه مرحله تقسیم شود ، بنابراین بهتر است دو تا سه روز اختصاص یابد.

  1. تهیه منابع ، مطالعه ، یادداشت ها.
  2. ایجاد الگو ، یادداشت ها ، نوشتن مقاله.
  3. بررسی متن

چنین رویکردی به شما امکان می دهد در حالی که فقط چند ساعت در روز وقت صرف می کنید ، کار با کیفیت انجام دهید. این خیلی بهتر از این است که تمام شب را در کتابهای درسی بنشینید و در مورد نمره پایین مقاله بنویسید.

انتخاب یک موضوع مرتبط

اگر برای انتخاب موضوع به شما انتخاب آزاد داده شد ، پس جهتی را انتخاب کنید که واقعاً به آن علاقه دارید یا در این جهت تبحر دارید. خوب ، اگر موضوع خاصی به شما گفته شد ، پس باید روی آنچه دارید کار کنید. اگر واقعاً نمی فهمید که چه چیزی در معرض خطر است ، آثار مشابه ، مقالات و موارد دیگر را بخوانید. و سپس در انتخاب منابع مربوطه شرکت کنید.

منابع کیفیت را جمع آوری کنید

شما می دانید که کتاب درسی رشته شما به تنهایی برای نوشتن مقاله خوب کافی نیست. بنابراین ، به زمان نیاز دارید تا منابع با کیفیتی را بیابید و یک مقاله مقدماتی را انجام ندهید ، اما یک چیز تازه ای به همراه داشته باشید. به دنبال مقالات مشابه ، ادبیات تخصصی و غیره باشید. شاید لازم باشد به کتابخانه بروید.

یادداشت کنید

هنگام کار با هر منبع بالقوه مناسب ، در صورت تمایل یادداشت برداری کنید. شماره منبع و منبع را نشان دهید. سپس ترتیب کار برای شما راحت تر خواهد بود.

یادداشت ها می توانند به شما کمک کنند خیلی سریع یک کار کامل بنویسید. در نتیجه ، هنگام تجزیه و تحلیل منابع ، بلافاصله آنچه را که ممکن است لازم داشته باشید ، یادداشت کنید. هر آنچه برای شما مفید به نظر می رسد بنویسید و سپس می توانید خیلی سریع یک مقاله کامل تهیه کنید.

الزامات را بلافاصله بخوانید

به احتمال زیاد ، استاد شما الزاماتی را که باید هنگام انجام مقاله در نظر بگیرید ، بیان کرده است. بنابراین بهتر است بلافاصله بفهمید که از چه قالبی استفاده کنید ، چگونه یک لیست از منابع را پردازش کنید و غیره. بهتر است بلافاصله در چارچوب قالب عمل کنیم تا اینکه دوباره به این حالت برگردیم.

خوب ، اکنون می توانید نوشتن متن اصلی را شروع کنید. اگر نمی دانید بعدی را از کجا شروع کنید ، بعداً در این مورد بیشتر خواهید آموخت.

در اینجا همه چیزهایی است که باید در مورد ساختار بدانید

ساختار این نوع تکالیف شما را شگفت زده نخواهد کرد. همه چیز طبق قوانین سنتی پیش می رود: مقدمه ، بدن و نتیجه گیری. اما هنوز هم ، شما باید یک بار دیگر به تمام جنبه ها و تفاوت های ظریف چنین مقاله ای نگاه کنید. بیا شروع کنیم!

معرفی

همانطور که می فهمید ، علی رغم این واقعیت که این کوتاه باید کوتاه و همچنین ظرفیت آن زیاد باشد ، جملات شما باید توجه را به خود جلب کند اما در عین حال توضیح می دهد که در مقاله شما چه چیزی بحث خواهد شد. در مورد بیان پایان نامه فراموش نکنید و برای تقویت آن – حقایق را فراموش نکنید. یا حتی می توانید یک سوال بلاغی بپرسید. پایان نامه باید روشن باشد ، اما نباید آن را روی تعداد زیادی جمله بنویسید. این کار را در قسمت اصلی انجام خواهید داد.

بدن

در قسمت اصلی ، باید یک بیانیه ، یک رویداد و البته یک خلاصه ارائه دهید. از آنجا که این مقاله تحلیلی است ، باید دیدگاه هایی ارائه دهید ، هر یک از آنها را توجیه کنید. حقایقی را که هر طرف ارائه شده توسط شما را تأیید می کند فراموش نکنید.

سه دیدگاه توصیه می شود. به طوری که برای نوشتن صحیح آنها ، هرکدام را جداگانه در نظر بگیرید. برای این کار می توانید هر نکته را بنویسید و آن را توصیف کنید. اطمینان حاصل کنید که آنها مختصر ، مختصر و روشن هستند.

در هر مرحله ، حتماً رویدادی را که به عنوان تأیید عمل می کند ، مشخص کنید. و شرط دیگر این است که چنین اتفاقاتی قانع کننده باشد و رابطه مستقیمی با آنها داشته باشد. شما نباید از مواردی که باعث تردید خواننده و ایجاد تناقض می شود استفاده کنید. در غیر این صورت ، این نشان می دهد که شما به درستی موضوع را درک نکرده اید و وظیفه دانشگاهی را انجام نداده اید.

نتیجه

در این قسمت لازم است آنچه را که در کار شما ذکر شد به طور مختصر و واضح توضیح دهید. درباره آنچه در کار شما ارائه نشده است ننویسید. در اینجا می توانید پایان نامه خود را تکرار کرده و به طور خلاصه خلاصه کنید.

اکنون می دانید که در این نوع مقاله از شما چه خواسته می شود. اما اگر هنوز نمی دانید از کجا شروع کنید ، ادامه مطلب را بخوانید. ما یک صفحه تقلب مفید برای شما آماده کرده ایم.

رئوس مطالبی که مقاله نویسی را تسهیل می کند

اگر هنوز نمی توانید متن کامل را شروع کنید ، از صفحه تقلب ما استفاده کنید. این نکته به شما کمک می کند تا شروع کنید و ساختار مقاله خود را به درستی سازمان دهید.

مقدمه: با جمله ای شروع کنید که توجه را به خود جلب می کند و ارتباط مستقیم با موضوع شما دارد. در مرحله بعد ، خواننده را با موضوع خود آشنا کنید ، اطلاعات پیش زمینه ای را ارائه دهید و پایان نامه را فراموش نکنید. اینها عناصر اصلی هستند که باید در مقاله شما وجود داشته باشد. این قسمت را مختصر و دقیق بیان کنید. از اطلاعات زیادی در زمینه استفاده نکنید.

متن: در این قسمت ، شما باید حداقل سه نکته را ارائه دهید ، ادعایی که در هر یک از آنها توضیح داده و تأیید می شود. اطلاعاتی را ارائه نکنید که در مورد صحت افکار شما تردید ایجاد کند. با حقایق ، آمار و موارد دیگر از همه چیز پشتیبانی کنید. در غیر این صورت ، مقاله به صورت ذهنی به نظر می رسد. این روش باید در مورد هر یک از نقاط ارائه شده اعمال شود.

نتیجه گیری: خلاصه ای کوتاه بنویسید ، پایان نامه خود را دوباره بیان کنید و نتیجه را با یک جمله جذاب خاتمه دهید. به یاد داشته باشید که نباید موضوعاتی را مطرح کنید که در قسمت اصلی درباره آنها صحبت نکرده اید.
نکاتی را برای ایده آل کردن مقاله بررسی کنید

وقتی کار اصلی را انجام دادید ، وقت آن است که مقاله خود را پایان دهید. برای این کار باید کل متن را به دقت بررسی کنید. اگر نمی دانید چگونه این کار را به درستی انجام دهید ، نکات زیر به شما کمک می کند.

قبل از بررسی مکث کنید

قبل از شروع به خواندن متن خود ، کمی استراحت کنید. اگر بلافاصله بررسی را شروع کردید ، این احتمال وجود دارد که بتوانید از ابتدایی ترین موارد نیز صرف نظر کنید. این به این دلیل است که چشم شما بیش از حد به متن عادت کرده و مغز بیش از حد بار دارد. به همین دلیل ، باید ذهن خود را تازه کنید. استراحت باید حداقل نیم ساعت باشد. و هرچه بیشتر بتوانید استراحت کنید ، بهتر است. فقط در این صورت است که می توانید به بررسی متن بازگردید.

متن را با صدای بلند بخوانید و از دوستان کمک بخواهید

همیشه متن های نوشتاری را با صدای بلند بخوانید. واقعاً می توانید از عجیب بودن جملات ایجاد شده متعجب شوید. متأسفانه ، این را فقط با بلند خواندن می توانید متوجه شوید ، اما خواننده از سطرهای اول متوجه این موضوع می شود.

همچنین اگر از شخصی که می شناسید بخواهید متن شما را بخواند نیز مفید خواهد بود. یک نگاه از بیرون می تواند متوجه بسیاری از اشتباهات شود و حتی به شما کمک می کند تا مشخص کنید که متن شما کاملاً واضح نیست. از “منتقد شخصی” خود بپرسید چه چیزی در متن شما خوشایند نیست ، چه چیزی روشن نیست و غیره. انتقاد را به عنوان یک فرصت عالی برای رساندن مقاله خود به شرایط عالی در نظر بگیرید. اگر ناگهان دوست شما فروتن است ، پس بخواهید که به صلاح شما صریح باشد. نسبت به انتقاد آرام باشید و هرگز آزرده خاطر نشوید ، اما آن را با سپاسگزارى بپذیرید.

تأیید کنید که همه الزامات برآورده شده است

شما باید بررسی کنید که آیا شرایط استاد خود را رعایت کرده اید ، آیا قوانین قالب را دنبال کرده اید و غیره. بعضی از اساتید چنین لحظاتی را بسیار جدی می گیرند و حتی اگر مقاله عالی داشته باشید فقط به دلیل عدم رعایت قوانین قالب می توانید نمره کمتری کسب کنید. برای جلوگیری از این مسئله ، برای بررسی این مورد خیلی تنبل نباشید.

بررسی نهایی

وقتی مطمئن شدید همه اشتباهات پیدا شده و متن آماده تکمیل است ، دوباره بررسی کنید. و بهترین کار نیز بعد از مدتی است. از ویرایش متن کمی استراحت کنید. کار دیگری انجام دهید زیرا موضوع به عهده افراد کوچک گذاشته شده است. به محض استراحت ، دوباره شروع به بررسی کنید تا مطمئن شوید چیزی را از دست نداده اید. پس از آن ، می توانید آرام باشید که مقاله خود را در سطح بالایی انجام داده اید.

کلمات نهایی

مطمئناً اکنون متقاعد شده اید که نوشتن این نوع کارها اصلاً چالش برانگیز نیست. علاوه بر این ، اگر هنوز هم خودتان فرصت انتخاب موضوع را دارید ، فرایند نوشتن برای شما واقعاً جذاب به نظر می رسد. جهت مورد علاقه خود را انتخاب کنید و وقت خود را صرف نوشتن مقاله جالب و آموزنده کنید.

از نکاتی که ما در آن ارائه داده ایم استفاده کنید