نحوه نوشتن مقاله پایان نامه گردشگری

گردشگری یکی از جالب ترین زمینه های تحصیل در سراسر جهان است. سفر و دوره های آموزشی کاملاً جذاب است. در مورد دوره های آموزشی ، برای ارزیابی یادگیری موثر ، در برخی موارد شما ملزم به نوشتن یک مقاله تحقیق در زمینه گردشگری خواهید شد.
این امر مستلزم درک مراحل مختلف نحوه نوشتن مقاله پایان نامه است. چنین مقالاتی می طلبد که شما درک خود را از محتوای دوره ، از جمله تئوری ها ، مفاهیم و مجموعه دانش مربوطه ، با موفقیت نشان دهید.
علاوه بر این ، شما همچنین باید بتوانید توانایی هایی را در زمینه هایی مانند تفکر انتقادی ، تحقیق و تجزیه و تحلیل داده ها نشان دهید.

قوانین اساسی در مورد چگونگی نوشتن مقاله تحقیق گردشگری

نوشتن مقاله تحقیق در جهانگردی باید از برخی استانداردهای اساسی پیروی کند. چنین استانداردهایی برای اطمینان از تولید کار با کیفیت است. قابل ذکر است که این استانداردها را می توان با رعایت مجموعه قوانین زیر حفظ کرد.

الف) شما باید در مورد موضوع تحقیق دور و گسترده بگردید:

این یک نیاز اساسی هنگام نوشتن یک مقاله تحقیق در زمینه گردشگری است. هدف این است که دانش کافی در زمینه موضوعات مرتبط را به شما ارائه دهیم.
چنین اکتشافی به شما کمک می کند مناطقی را که تحقیقات جامع انجام شده است و مناطقی را که کاملاً بدیع هستند ، شناسایی کنید.
علاوه بر مطالب دوره ، شما باید جستجوی گسترده ای در مقالات مانند مقالات ، کتاب ها ، دائرالمعارف ها و منابع آنلاین انجام دهید. شما باید از این جستجو برای تولید ایده در زمینه های بالقوه تحقیق و موضوعات استفاده کنید.

ب) شما باید تحقیق کنید یک استدلال خاص را پیش ببرید:

مهم است که اطمینان حاصل کنید مقاله تحقیق گردشگری شما از یک بحث خاص پشتیبانی می کند. در این مورد ، شما باید درک کنید که نوشتن یک مقاله تحقیقاتی نیاز به پاسخ دادن به یک سوال تحقیق خاص دارد.
بنابراین باید از تهیه مقاله ای که بیشتر شبیه به گردآوری حقایق و شواهد است (معمولاً در مورد بررسی کتاب یا مقاله) ، خودداری کنید. تمام داده ها و شواهد ارائه شده در مقاله تحقیق باید به روشی منطقی سازماندهی شده و همگی در جهت نتیجه گیری متمرکز باشد.
این نتیجه گیری باید پاسخ به سوال تحقیق باشد که در ابتدای مقاله مطرح شده است.

ج) شما باید از وضوح سوال تحقیق اطمینان حاصل کنید:

مقاله تحقیقاتی شما باید توسط یک تحقیق خاص هدایت شود. چنین پرسشی باید بر تعیین علت (های) روندهای عمومی / رویدادهای خاص یا ماهیت روندهای جدید متمرکز باشد.
در این ، سوال تحقیق باید بر پاسخ دادن به سوال “چرا” یا “چگونه” متمرکز باشد. اطمینان از پاسخ دادن به هر یک از این دو سوال مهمترین استدلال مقاله تحقیق گردشگری شما است.
اصولاً ، سوال تحقیق نباید به سمت پاسخ تشریحی متمایل شود. بنابراین باید از پاسخگویی به پرسش های “چه زمانی” و “چه چیزی” به هر قیمتی خودداری کنید.

د) شما باید مقاله تحقیقاتی خود را بر اساس تحقیقات گسترده بسازید:

مقاله تحقیق گردشگری شما باید بر اساس تحقیقات گسترده باشد. این مستلزم جمع آوری داده ها از طیف گسترده ای از منابع است.
این منابع باید شامل ۱) کتابهای کتابخانه ای ، مجلات و مجلات ، ۲) منابع آنلاین مانند کتابهای الکترونیکی ، مجلات و مقالات آنلاین و وب سایت ها و ۳) منابع اولیه مانند مصاحبه ، خاطرات و آمار خام باشد.
برای ایجاد استدلال دقیق و منطقی تر ، باید به داده های متنوع اعتماد کنید. علاوه بر این ، در صورت امکان ، باید از بسته های آماری برای تجزیه و تحلیل داده های آماری استفاده کنید.
همه این داده ها باید به طور مرتب جمع آوری شوند تا اساس کل بحث مقاله تحقیق را تشکیل دهند.

ه) شما باید اطمینان حاصل کنید که مقاله تحقیقاتی شما به خوبی نوشته شده است:

این یک قانون اساسی هنگام نوشتن مقاله تحقیق گردشگری شما است. فی نفسه ، استدلالهای شما باید به روشی روشن و منطقی جریان داشته باشد.
شما باید درک کنید که ارتباطات در همه اشکال نوشتن حرفه ای بسیار مهم است. اطمینان از این امر مستلزم بیان همه نکات خود به زبان ساده و منسجم است.
سبک نوشتاری شما باید از ابتدا تا انتها رسمی باقی بماند. علاوه بر این ، شواهد باید به طور موثر در نوشتن شما آورده شود. همه منابع مورد استفاده باید در مقاله تحقیق و در لیست مرجع ذکر شده باشند.
بنابراین شما باید انواع مختلف قالب بندی کاغذ را به خوبی درک کنید.

ساختار مقاله تحقیق گردشگری

تمام داده های جمع آوری شده باید به روش تهیه شده و مقاله ای کامل را تشکیل دهند. تهیه استدلال های مقاله تحقیق گردشگری مستلزم استفاده مناسب از هر مجموعه داده به روش صحیح است.
این تنها در صورتی امکان پذیر است که قسمتهای مختلف مقاله تحقیق را درک کرده باشید. این قسمت ها به طور قابل توجهی در مورد چگونگی نوشتن مقاله گردشگری مشخص می شوند و به شرح زیر است.
الف) مقدمه: مقدمه باید اولین قسمت از مقاله تحقیق گردشگری شما باشد و باید زمینه تحصیل شما را فراهم کند. پیشینه شامل اطلاعات عمومی در مورد موضوع تحقیق است.
شما باید توضیح دهید که چرا مطالعه مبحث پسندیده اهمیت دارد. چنین پیشینه ای باید مختصر باشد اگرچه کاملاً دقیق.
اصولاً مقدمه باید هدف تحقیق و چگونگی تحقق آن را مشخص کند. هدف باید روشن و مختصر باشد.
سرانجام ، مقدمه باید بیانیه پایان نامه مقاله تحقیق را جمع بندی کند.
ب) بدن: این قسمت بحث (های) اصلی را در مقاله تحقیق گردشگری شما ارائه می دهد. این گوشت مقاله است و باید نکات بی شماری را در پیشبرد پایان نامه شما داشته باشد. امتیازها باید به صورت سیستماتیک سازماندهی شوند و با قویترین امتیاز به پایان برسند.
اطمینان از اینکه همه نکات به طور هدفمند برای پاسخ به سوال / رساله تحقیق ساخته شده اند ، مهم است. برای تحقق یک سازمان بهتر ، شما باید با ایجاد یک پیش نویس خشن شروع کنید.
این پیش نویس باید شامل نکات کلیدی خاصی باشد که توسط چندین زیرمجموعه پشتیبانی می شوند. جلوگیری از نظرات شخصی بی اساس در این قسمت ضروری است. مهم این است که همه شواهد باید به درستی ارجاع شوند.
ج) نتیجه گیری: نتیجه گیری قسمت آخر است و باید تمام نکات کلیدی در مقاله تحقیق را جمع بندی کند. این باید بحث (های) مقاله تحقیق را با پایان نامه ادغام کند.
به همین ترتیب ، شما باید توضیح دهید که چگونه مطالعه انجام شده به نتیجه گیری در مقاله تحقیق کمک کرده است.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *