نحوه نوشتن پایان نامه در مدیریت: راهنمای گام به گام دانشجویان

آیا به دنبال توصیه هایی برای نوشتن پایان نامه در مطالعات مدیریت هستید؟ مفهوم مدیریت علاقه و بحث زیادی ایجاد کرده است و به دلیل پیچیدگی این موضوع ، اتفاق نظر کلی در زمینه تحلیل آن وجود ندارد. به همین دلیل نوشتن درباره مدیریت می تواند واقعاً چالش برانگیز باشد. در این مقاله ، شما می توانید یک راهنمای کامل گام به گام در مورد چگونگی نوشتن یک پایان نامه در مطالعات مدیریت پیدا کنید که شامل نوشتن مشخصات این رشته از مطالعات ، نکاتی در مورد انتخاب یک موضوع خوب ، روش برنامه ریزی پایان نامه و ایجاد یک طرح کلی است. ، مشاوره در مورد نوشتن فصل های مختلف پایان نامه ، ویرایش و تصحیح ، علاوه بر این ، ما به شما لیست کوتاه 15 موضوع قدرتمند را ارائه می دهیم. اگر در زمینه نوشتن نوع دیگری از مقاله به مشاوره نیاز دارید ، در اینجا می توانید بسیاری از راهنماهای کامل برای نوشتن مقاله های موجود در آن را پیدا کنید.

مشخصات نگارش پایان نامه در مطالعات مدیریت

مدیریت در گروه های انسانی پدیده ای جهانی است و موضوع مطالعات مدیریت است. مطالعات مدیریت ماهیتی چند رشته ای دارند و سعی می کنند به بسیاری از سوالات پاسخ دهند به عنوان مثال: چرا مدیریت مهم است؟ انگیزه رهبران چیست؟ آیا رهبران متولد می شوند؟ رهبران با چه معضلات اخلاقی روبرو هستند؟ این دوره معنای مدیریت را در زمینه های مختلف اجتماعی بررسی می کند – در یک تیم ، خانواده ، ایالت ، شرکت چند ملیتی ، دانشگاه و غیره. هدف این رشته از مطالعه درک روابط بین رهبران و پیروان آنها است. بسیاری از سالات را نمی توان به طور کامل پاسخ داد ، اما دانش آموزان تشویق می شوند که این موضوعات را به صورت انتقادی تجزیه و تحلیل کنند و در مورد آنها بنویسند و یک استدلال منطقی قوی ایجاد کنند. یادگیری در مورد نظریه ها ، مهارت ها و سبک های مدیریت می تواند به شما کمک کند درک درستی از یک رهبر موثر در دانشجویی و آینده شغلی حرفه ای خود را بهتر درک کنید.

هدف از نوشتن پایان نامه تولید یک مقاله اصلی از تحقیقات در مورد یک موضوع مشخص و مشخص است. نوشتن یک پایان نامه در مطالعات مدیریت به توانایی کار مستقل نیاز دارد و فرصتی برای آزمایش نوآوری دانشجویان در هنگام تعریف و حل یک مسئله عملی است. ایجاد ارتباطات در زندگی واقعی و به کارگیری تئوری های مختلف مدیریت در نمایش های واقعی زندگی از مدیریت بسیار مهم است. پایان نامه شما در مطالعات مدیریت باید این رویکرد را نشان دهد. به یاد داشته باشید که نوشتن در علوم انسانی و اجتماعی تا حد زیادی به استفاده از تئوری ها در عمل متکی است و مطالعات مدیریت نیز از این قاعده مستثنی نیست.

نحوه انتخاب یک موضوع جالب برای پایان نامه در مطالعات مدیریت

وقتی به یک موضوع برای تحقیقات اصلی خود می اندیشید ، مهم است که موضوعی را انتخاب کنید که به آن علاقه داشته باشید زیرا پایان نامه یک پروژه طولانی است و اگر روی چیزی که علاقه مند هستید کار کنید ، انگیزه خود را راحت تر خواهید کرد. انتخاب یک موضوع برای پایان نامه خود در مطالعات مدیریت ممکن است مدتی طول بکشد زیرا جنبه های زیادی از این موضوع وجود دارد که ممکن است علاقه شما را انتخاب کند. به همین دلیل است که باید فکر انتخاب موضوع را هرچه زودتر شروع کنید. می تواند سبک های مختلف مدیریت را بررسی کند ، نقش جنسیت را در مدیریت بررسی کند ، نظریه های مختلف مدیریت سازمانی و چگونگی کاربرد آنها در زندگی واقعی را بررسی کند ، مطالعات موردی درباره رهبران با نفوذی مانند مهاتما گاندی یا مادر ترزا ایجاد کند و سعی کند به یک سوال بسیار بحث برانگیز پاسخ دهد آیا توانایی های مدیریت ذاتی هستند یا می توان به افراد رهبر بودن را یاد داد.

در اینجا یک لیست کوتاه از ایده های جالب موضوع برای بررسی شما وجود دارد:

تأثیر سبک های مدیریت بر انگیزش کارکنان؛
تغییر در رفتار مدیریت دانش آموزان ؛
چشم انداز اروپا در زمینه مدیریت در مراقبت های بهداشتی ؛
روش های مربوط به مطالعه مدیریت؛
مدیریت به عنوان یک فرایند گروهی ؛
توسعه نظریه های مدیریت؛
مدیریت در سازمان های ایالات متحده آمریکا.
مدیریت در مبارزات گسترده
برنامه های مدیریتی مدیریت چقدر موثر هستند؟
الگوی مدیریت معامله ای – تحول آفرین؛
نظریه مدیریت تحول گرا؛
مدیریت جمعی در مدیریت دولتی؛
اخلاق تجارت و مدیریت اخلاقی ؛
سبک های مدیریت نسل های مختلف ؛
نظریه های مدیریت فعلی.

یک سوال تحقیق / بیانیه پایان نامه بنویسید

شما نمی توانید بدون نوشتن یک سوال تحقیقاتی ، یک فرایند تحقیقاتی را شروع کنید که به شما کمک می کند تا تحقیقات خود را متمرکز کنید و راهی را برای روند نوشتن فراهم کنید. این به شما کمک می کند تا یک بیانیه پایان نامه قابل بحث خاص مانند این را ایجاد کنید:

“مدیریت عامل اصلی در اثربخشی سازمانی است و سبک های مدیریت معامله ای و تحول آفرین تأثیر زیادی بر عملکرد سازمانی در شرکت های تجاری و همچنین در دستیابی به اهداف تجاری آنها دارند.”

هنگامی که یک موضوع گسترده را انتخاب کردید ، باید مقدماتی را برای کاهش تمرکز خود انجام دهید. شما باید دریابید که محققان و محققان در مورد موضوع پایان نامه شما در مورد چه موضوعاتی بحث می کنند. سعی کنید خلأهای موجود در تحقیقات موجود را شناسایی کنید تا زمینه های احتمالی مطالعه خود را شناسایی کنید.

شروع کنید و از خود سوالات “چگونه” و “چرا” آزاد در مورد موضوع خود بپرسید و آنها را ارزیابی کنید تا بفهمید این سالات مثر هستند یا باید آنها را اصلاح و اصلاح کنید. به عنوان مثال ، ممکن است بپرسید: “سبک مدیریت معاملاتی چگونه بر عملکرد در بخش دولتی تأثیر می گذارد؟” یا “چرا سبک مدیریت تحول آفرین به دستیابی به اهداف تجاری کمک می کند؟” اطمینان حاصل کنید که سوال تحقیق شما برای کمک به شما جهت هدایت تحقیقات خود روشن است به اندازه کافی خاص که می توانید در مقاله پایان نامه خود قرار دهید. سوال تحقیق شما باید پیچیده باشد و نیاز به تحقیق عمیق و تحلیل دقیق داشته باشد.

یک طرح کلی از پایان نامه خود ایجاد کنید

پایان نامه شما در مطالعات مدیریت باید دارای ساختار منطقی باشد. به عنوان مثال ، شما می توانید اطلاعات خود را به ترتیب زمانی که تحقیق خود را انجام داده اید ارائه دهید اما سازماندهی پایان نامه خود به این روش ضروری نیست. اما شما باید برای خوانندگان خود روشن کنید که چرا و چگونه تحلیل شما به سوال تحقیق شما پاسخ می دهد و مسئله ای را که برای حل آن تعیین کرده اید ، حل می کند. نکات کلیدی و ارائه خلاصه ای از تحقیقات خود مهم است.

یک رساله معمول این است که مطالعات مدیریت باید حاوی محتوای زیر باشد:

صفحه عنوان؛
فهرست مطالبي كه شماره گذاري صفحه ها را نشان مي دهد.
خلاصه ای از حدود 250-350 کلمه ؛
مقدمه ای که مقاله شما را به طور کلی مشخص می کند.
مرور ادبیات که زمینه تحقیق شما را فراهم می کند.
بدنه اصلی که شامل فصلهای اساسی است.
بحثی که استدلال شما را جمع می کند.
نتیجه گیری و توصیه برای تحقیقات بیشتر ؛
کتابشناسی – فهرست کتب؛
ضمائم

توصیه هایی در مورد نوشتن فصل های مختلف یک پایان نامه در مطالعات مدیریت

چکیده یک جز مهم در پایان نامه شماست زیرا اولین بخشی است که اکثر مردم می خوانند. به همین دلیل است که باید بهترین تلاش خود را بکنید تا تأثیر زیادی بر خوانندگان خود بگذارید. چکیده خلاصه ای از تحقیقات شما است که در آن خوانندگان می توانند پاسخ سوالات اصلی راجع به کاری که در پایان نامه خود انجام داده اید ، پیدا کنند. شما باید درمورد کارهایی که انجام داده اید ، به چه سوالی می خواهید پاسخ دهید ، چه روش هایی را برای تحقیق خود استفاده کرده اید و نتایج اصلی شما چیست. شما باید از نوشتن جملات کلی خودداری کرده و بر روی انتقال حقایق تمرکز کنید. نیمی از خلاصه مقاله شما باید به جمع بندی و تفسیر نتایج شما اختصاص یابد. باید اطمینان حاصل کنید که هیچ اطلاعات غیرضروری را در این قسمت از پروژه خود وارد نکنید.

مقدمه باید خوانندگان شما را با تحقیقاتی که انجام داده اید آشنا کند و با ارائه برخی اطلاعات پیش زمینه در مورد اهمیت آن به آنها بگویید. شما باید مشکلی را که سعی در حل آن دارید توصیف کنید و دلیل اهمیت آن را توضیح دهید.

مقدمه شما ممکن است شامل موارد زیر باشد که در زیر ذکر شده است:

موضوع کلی و اطلاعات پیشینه ؛
مرور ادبیات مربوط به موضوع خود ؛
تعریف اصطلاحات کلیدی
مسئله تحقیق / سوال تحقیق؛
اهداف تحقیق؛
فرضیه؛

طرح کلی روش تحقیق.

مرور ادبیات فصلی است که شما نیاز به ارزیابی تحقیقات قبلی در مورد موضوع پایان نامه خود دارید. هدف آن خلاصه سازی و تلفیق استدلال ها و عقاید افراد دیگر بدون افزودن سهم جدید به این قسمت از پایان نامه شماست. شما باید در مورد تحقیقات ثابت در مورد موضوع خود بگویید و مطالب خود را در مورد مباحث یا موضوعات اصلی سازماندهی کنید یا منابع خود را به ترتیب زمان ارائه دهید. همچنین می توانید از روش روش شناختی استفاده کرده و روشهای مختلفی را که در مطالعات مدیریت برای تحقیق در مورد مشکلات استفاده می شود ، توضیح دهید. شما باید خلا in تحقیق در مورد موضوع خود را شناسایی کنید و سعی کنید آن را با مطالعه خود پر کنید. این فصل باید حدود 15-35٪ از کل پایان نامه باشد.

بخش متدولوژی یک پایان نامه به احتمال زیاد چالش برانگیزترین قسمت پروژه نهایی شما است. شما باید توضیح دهید که برای پاسخ به سوال اولیه تحقیق ، از کدام روش ها در مقاله خود استفاده کرده اید. این به خوانندگان شما این امکان را می دهد تا به طور انتقادی ، قابلیت اطمینان و اعتبار کلی تحقیق شما را ارزیابی کنند. در واقع ، شما باید به 2 سوال پاسخ دهید: چگونه داده ها را جمع آوری کردید؟ و چگونه داده های خود را تجزیه و تحلیل کردید؟ شما همچنین باید دلایل انتخاب یک روش یا روش خاص را توضیح دهید و محدودیت های بالقوه ای را که می تواند بر جمع آوری اطلاعات شما تأثیر بگذارد شرح دهید. شما باید اطلاعات کافی در مورد روشهایی که به شما اجازه می دهد محققان دیگر بتوانند روش شما را تکرار کنند ، ارائه دهید.

بخش نتایج باید یافته شما را به ترتیب منطقی و بدون تفسیر یا تعصب ارائه دهد. شما باید حقایق تحقیق خود را در رابطه با فرضیه ها یا سوال تحقیق خود ارائه دهید. شما باید مختصر باشید و از ارقام و جداول برای ارائه موثرتر یافته های خود استفاده کنید. در این بخش داده های خام وارد نکنید و از گزارش داده هایی که برای پاسخ به س questionال تحقیق شما مهم نیست خودداری کنید.

در فصل بحث ، شما باید در مورد یافته های خود بحث کنید. شما باید درباره نتایج خود نظر دهید و معنی آنها را توضیح دهید. تحلیل کنید که آنها چگونه از تحقیقی که در بررسی ادبیات خود ارائه داده اید و اینکه مطالعه شما چه سهمی در ادبیات دارد پشتیبانی می کنند. شما همچنین باید نتایج خود را در زمینه وسیع تری تفسیر کنید و تعیین کنید که کدام نتایج قابل انتظار یا غیرمنتظره هستند. محدودیت های تحقیق خود را شناسایی کرده و در صورت عدم پاسخ سوالی بگویید.

در نتیجه گیری ، شما باید گزاره های مختصری درباره یافته های اصلی خود از منظر فرضیه و اهداف خود ارائه دهید. شما همچنین باید در مورد سهم خود در تحقیقات قبلی بگویید و بر اهمیت یافته های خود ، از جمله محدودیت های مطالعه خود ، تأکید کنید. سرانجام ، می توانید پیشنهاداتی برای تحقیقات بیشتر ارائه دهید.

پیش نویس را اصلاح کنید

هنگامی که نوشتن پیش نویس پایان نامه خود را در مطالعات مدیریت به پایان رساندید ، باید آن را برای چند روز کنار بگذارید و سپس دوباره بخوانید و زمینه هایی برای تجدید نظر پیدا کنید. به شما این امکان را می دهد که کار خود را به صورت عینی مشاهده کرده و هرگونه شکاف یا مشکل را متوجه شوید. شما باید در استدلال های خود تجدید نظر کنید ، شواهد خود را مرور کنید ، هدف خود را اصلاح کنید ، ارائه خود را مرتب کنید و سبک خود را بهبود ببخشید. ممکن است لازم باشد پاراگرافها را دوباره مرتب کنید و جملات را مجدداً مرتب کنید تا ایده های خود را بیشتر توسعه دهید.