نوشتن مقاله روانشناسی و اکسپت مقاله روانشناسی

مقاله روانشناسی را چگونه می نویسید؟

یک داستان بگویید
 
اگر شما در حال نوشتن یک مقاله تحقیقاتی یا هر مقاله روانشناسی هستید ، داستانی را بیان می کنید. باید آغاز ، میانه و پایان داشته باشد. علاوه بر این ، باید نحوه صحبت شما را بخواند. برخی از دانشجویان فکر می کنند وقتی برای استاد دانشگاه می نویسند ، باید زبان خود را بالا برده و شروع به استفاده از انواع کلمات فانتزی و مواردی از این دست کنند. لطفا! ما به شما آموزش می دهیم تا ارتباط مستقیمی برقرار کنید نه اینکه به دیگران نشان دهید که چقدر باهوش هستید. ما می دانیم که شما باهوش هستید – اینگونه است که در وهله اول وارد دانشگاه شدید!
 
در حالی که استانداردهای خاصی از تشریفات وجود دارد که باید در مقاله شما رعایت شود ، در پایان روز ، همیشه به یاد داشته باشید که شما در درجه اول سعی در برقراری ارتباط خاصی از ایده ها با مخاطبان دارید. بنابراین ، شما باید مشتاق شرکت در موارد زیر باشید:
 

یک طرح کلی ایجاد کنید و از آن به عنوان نقشه راه استفاده کنید.

از بالا شروع کنید. یعنی ، به سوال واقعی مورد علاقه خود فکر کنید – و از آنجا شروع کنید – به روشنی و صریح.
اطمینان حاصل کنید که هر جمله به جمله بعدی اشاره دارد. و هر پاراگراف به پاراگراف بعدی اشاره دارد. و هر بخش به بخش بعدی اشاره می کند.
نحوه صحبت کردن را بنویسید — تصور کنید که این ایده ها را به کسی می گویید — و همیشه فرض کنید که شخص یک فرد لایه باز است (فقط یک پیرمرد معمولی است ، نه یک متخصص در این زمینه).
این مقاله را تا زمانی که لازم باشد تهیه کنید تا داستان شما را به طور کامل و مؤثر بیان کنید – اجازه ندهید محدودیت های صفحه روند کار شما را هدایت کنند (در حدی که ممکن باشد).
همه موارد برابر است ، توجه داشته باشید که نوشتن تعداد زیاد جملات نسبتاً مختصر ، روش بهتری نسبت به نوشتن تعداد کمتر جملات نسبتاً طولانی است. اغلب وقتی دانش آموزان جملات طولانی می نویسند ، نکات اصلی اشتباه می گیرند.
نوشتن مقاله روانشناسی و اکسپت مقاله روانشناسی کلیک کنید.
 

از سبک APA به خوبی استفاده کنید

 
دانشجویان روانشناسی باید بر فرمت APA تسلط داشته باشند. این به معنای استفاده از شیوه نگارش رسمی انجمن روانشناسی آمریکا است. در ابتدا ، ممکن است سبک APA درد بزرگی به نظر برسد ، اما تمام جزئیات سبک APA در واقع به یک دلیل وجود دارد. این سبک به گونه ای طراحی شده است که ویراستاران ژورنال قادر به دیدن دسته ای از مقالات مختلف (نسخه های خطی) هستند که در یک قالب استاندارد هستند. در این زمینه ، ویرایشگر سپس قادر به قضاوت در مورد کیفیت دیفرانسیل مقالات مختلف بر اساس محتوا و کیفیت است. بنابراین سبک APA به دلایلی وجود دارد!
 
هنگامی که اصول را پایین بیاورید ، سبک APA در واقع ابزاری برای کمک به تسهیل نوشتن عالی است.
 

نوشتن مقاله روانشناسی و اکسپت مقاله روانشناسی کلیک کنید.

یک طرح خوب بنویسید و آنرا بیرون کنید

 
برای من بهترین چیز در مورد APA Style این است که شما را مجبور می کند از نظر یک طرح کلی فکر کنید. سبک APA شما را برای ایجاد عناوین و زیرنویس ها می طلبد. هر مقاله ای که می نویسم فقط با خلاصه ای از عناوین و زیرنویس های الهام گرفته از APA آغاز می شود. من مطمئن هستم که اینها از یک روند خطی پیروی می کنند – بنابراین می توانم از ابتدا ایده بزرگ و اساسی را ببینم – و سرفصل ها را تا انتها دنبال می کنم. عنوانها باید مانند Cliff Notes داستان شما باشند. شخصی باید بتواند عنوانهای شما را بخواند (دقیقاً مثل سرفصل های این پست) و درک اساسی از داستانی را که می خواهید در آن ارتباط برقرار کنید ، بدست می آورد.
 
نکته مهم دیگر در مورد شروع کار با الهام از APA این است که این روش به شما امکان می دهد تا کار خود را بر روی کاغذ تقسیم کنید. اگر قرار است مقاله دانشگاهی “بزرگی” بنویسید (شاید 20 صفحه یا شاید 20 صفحه) ، ممکن است از فکر کردن در مورد آن نترسید – و ممکن است این کار را کنار بگذارید زیرا می بینید که این کار بسیار دلهره آور است.
 
با این حال ، فرض کنید شما یک طرح کلی با 10 عنوان و زیر عنوان دارید. حال فرض کنید که تقریباً دو صفحه برای گفتن هر عنوان از این محتوا برخوردار هستید. خوب شما احتمالاً می توانید در حدود یک ساعت یا شاید کمتر از دو صفحه بنویسید. بنابراین شاید شما عنوان اول یا دو را بدوزید و سپس یک قسمت از دفتر را تماشا کنید یا به دنبال اجرا بروید. شاید بعداً در روز بخش دیگری را بیرون بیاورید. و بعد فردا از خواب بیدار می شوید و 30٪ مقاله خود را قبلاً تکمیل کرده اید. حالا به نظر نمیاد خیلی وحشتناک باشه؟
 

در مقاله پژوهشی شما هیچ کس نمی خواهد درباره سایر مطالعات می شنود!

 
این گفته ، برخی از اشتباهات تازه کار وجود دارد که باعث می شود سرم را لرزاند. نکته بسیار متداول که دانش آموزان تمایل به انجام آن دارند توصیف تحقیقات دیگران با جزئیات غیر ضروری است. برای معرفی خود ، شما اغلب باید شواهدی ارائه دهید تا از نکاتی که بیان می کنید ، حمایت کنید. بنابراین اگر شما در حال نوشتن مقاله در مورد اهمیت مثلاً ارتباط خانوادگی در تأثیرگذاری بر رفتار نوع دوستانه هستید ، احتمالاً باید برخی از ادبیات علمی کلاسیک را در این زمینه استناد کنید (به عنوان مثال ، همیلتون ، 1964).
 
این گفته است ، لطفاً من به شما توصیه می کنم ، بیشتر درباره این مطالعات گذشته که شما ذکر می کنید برای توصیف داستان خود توضیحی ندهید! اگر نظر شما این است که در گذشته کارها معلوم شده است که افراد مختلف در گونه‌های مختلف به احتمال زیاد به افراد خویشاوند کمک می‌کنند تا غیر خویشاوند ، شاید فقط این را بگویید! زمان و مکانی برای توصیف جزئیات مطالعات دیگران در مقاله پژوهشی خود وجود دارد. در بعضی موارد ، توضیح در مورد مطالعات گذشته بسیار مفید است. اما از جایی که من می نشینم ، بسیار معمول است که دانش آموزان مطالعات دیگران را با جزئیات پرشور در آنچه که به نظر می رسد تلاشی برای پر کردن صفحات باشد توصیف می کنند.
مشاوره و انجام مقاله روانشناسی کلیک کنید.

به عنوان راهنما در مورد این موضوع ، در اینجا مواردی وجود دارد که به شما پیشنهاد می کنم هرگز در مقاله خود گنجانید:

 
تعداد شرکت کنندگان که در مطالعه شخص دیگری بودند.
اطلاعات حاصل از تست های آماری از مطالعه شخص دیگر (به عنوان مثال ، محققان نسبت F معنی داری را نشان دادند (F (2،199) = 4.32 ، 0.008 = p)).
شرایط یا متغیرهای گوناگونی که در برخی مطالعات دیگر گنجانده شده است (به عنوان مثال ، این محققان از یک مدل ANOVA مختلط با سه عامل بین موضوع و دو عامل درون فاکتور استفاده کردند).
وقتی به کارهای دیگران اشاره می کنید ، برای یک هدف این کار را انجام می دهید. شما فقط به اندازه كافی از كار آنها برای استناد به نكاتی كه بیان می كنید در هنگام تلاش برای ایجاد یك داستان منسجم استناد می كنید. هرگز این را از دست ندهید!
 

خط پایین

همانطور که به دانشجویانم می گویم ، اگر قصد دارید یک مهارت واحد را در دانشکده پرورش دهید ، بگذارید توانایی شما برای نوشتن به روشی روشن ، مؤثر و جذاب باشد.
 
دانشجویانی که مقالات روانشناسی می نویسند ، اغلب مشکل دارند. خوب است – انتظار می رود اگر دانشجوی کالج هستید ، این واقعیت را فراموش نکنید که کالج در درجه اول پیشرفت مهارت های شما است.
 
هر آنچه می نویسید هدف نهایی برقراری ارتباط با مخاطب است. بنابراین ، رویکردهای واضح ، واضح و روایت شده به هر تکلیف نوشتاری ، به احتمال زیاد به این علامت زده می شود.
مشاوره و انجام مقاله روانشناسی کلیک کنید.
نوشتن مقاله روانشناسی