یک مقاله بالقوه کارآمدترین وسیله برای انتشار تحقیقات شما و ایجاد سوابق انتشار است. بسیاری از زمینه های زندگی آکادمیک مانند یافتن شغل و برنده شدن کمک هزینه های تحقیقاتی به سابقه انتشار خوب بستگی دارد. مجلات آنلاین گسترش جغرافیایی برای کارهای آکادمیک را افزایش داده و اهمیت مقالات را در ایجاد و گسترش اعتبار تحقیق شما تقویت می کنند. این آموزش برای کمک به شما در روند نوشتن مقاله طراحی شده است.

چه بنویسم

محتوا و ساختار مقاله شما با توجه به موضوعی که انتخاب می کنید و مخاطب بالقوه مطالعه تعیین می شود. شما در حال بهره گیری از سهم خود در زمینه دانشگاهی هستید ، و بخاطر داشته باشید آنچه در حال حاضر توسط دیگران مورد بحث قرار گرفته است. مقاله شما به بحث دانشگاهی در یک زمینه خاص اضافه خواهد شد. بنابراین ، ژورنالی را انتخاب کنید که بهترین خواننده بالقوه شما را نشان دهد. با در نظر گرفتن مناسب بودن مقاله شما برای چاپ ، ویراستاران عوامل مختلفی را در نظر می گیرند ، از جمله:

در نظر گرفتن راهنمای سبک ژورنال نیز مهم است. شما نمی خواهید ویراستاران را با نادیده گرفتن نیازهای آنها ناراحت کنید. پس از همه ، آنها تعیین می کنند که آیا کار شما ارزش انتشار دارد. وب سایت ژورنال را برای کسب اطلاعات در مورد قلم ها ، فاصله ها ، حاشیه ها و سبک های ارجاع بررسی کنید.

ایجاد سهم شما

آنچه شما در یک مقاله می نویسید ممکن است منعکس کننده ایده ها یا یافته های پایان نامه شما باشد ، اما باید برای انعکاس متناسب با متناسب با دانشگاه و مخاطبان آن نوشته شود. برای اصلاح ایده های شما می توان از استراتژی های مختلفی استفاده کرد.

سنتز با عنوان

یکی از روش های تقطیر و سنتز ایده های شما برای مقاله ژورنالی ، در نظر گرفتن عنوان آن است. این روند در نظر گرفتن عناوین جایگزین “وحدت ، خلاقیت و اهمیت” را تشویق می کند (کراسبی ، 1976 ، ص 387). اینها همه جنبه های مهم در نوشتن یک مقاله خوب در ژورنال است. هارتلی (2007) دوازده نوع عنوان مختلف را ارائه می دهد که هر یک بر شیوه متفاوت تعامل با خوانندگان تأکید دارد. تفکر از طریق کدام سبک عنوان به بهترین وجه سهم شما در زمینه دانشگاهی را نشان می دهد ، به شما کمک می کند تا ایده های خود را تا حد اصلی بحث کنید.

ایجاد چکیده

راهکار دیگر برای تصحیح افکار شما نوشتن چکیده است. چکیده یک سند 200-300 کلمه ای است که خلاصه یا شرح مختصری از مقاله را ارائه می دهد. به طور کلی ، چکیده زمینه ، روش ها ، نتایج و نتیجه گیری را توصیف می کند ، اما این به نظم و ترتیب شما بستگی دارد. چکیده نیز به عنوان بخشی از مقاله منتشر شده مورد نیاز است. به همین ترتیب ، هدف آن جلب علاقه و الهام بخشیدن به خوانندگان احتمالی است. چکیده ها انواع مختلفی دارند که می توانند اهداف مختلفی داشته باشند.

یک راه ساده برای ایجاد چکیده پاسخ به یک سری سوالات است.

مجموعه ای از سوالات در ادبیات مربوط به نوشتن برای انتشار ارائه شده است ، از جمله “هشت سوال” براون.

به مدت 30 دقیقه با موضوع مقاله ژورنالی خود بنویسید

خوانندگان مورد نظر چه کسانی هستند؟

سه تا پنج تا از آنها را با نام لیست کنید چه کار کردین؟ (50 کلمه)

چرا این کار را کردی؟ (50 کلمه)

چه اتفاقی افتاد [وقتی این کار را کردی]؟ (50 کلمه)

از نظر تئوری نتایج به چه معناست؟ (50 کلمه)

نتایج در عمل به چه معناست؟ (50 کلمه)

مزیت اصلی خوانندگان چیست؟ (25 کلمه)

چه چیزی حل نشده باقی مانده است؟ (بدون محدودیت کلمه)

بسیاری از افراد ترجیح می دهند پس از اتمام مقاله چکیده مقاله را بنویسند. اولین مزیت نوشتن چکیده این است که در ایجاد ساختاری برای استدلال شما کمک می کند. چکیده ای که بعداً نوشته شده ، بازتاب واقعی مقاله شما خواهد بود و باید در مقاله آخر ژورنال شما قرار گیرد.

نوشتن مقاله

اطمینان حاصل کنید که برای نوشتن مقاله خود زمان زیادی را در نظر گرفته اید. هنگام تصحیح افکار ، انتظار دارید چندین پیش نویس بنویسید. به یاد داشته باشید ، شما برای یک خواننده ناشناخته در حال نوشتن هستید که دارای برخی از تخصص ها ، اما نه لزوما دانش خاص از موضوع شما است. با فکر کردن در مورد مطالب شروع کنید. این شامل این است که آیا می خواهید شکل ها ، نمودارها یا تصاویر را وارد کنید تعداد را محدود کنید تا مقاله شما کاملاً متمرکز شود. همه اطلاعات بصری نیاز دارند تا به روشنی هدف (های) مقاله را منعکس کنند. همه آنها باید به ترتیب شماره گذاری شوند.

برای تسهیل نوشتن ، یک طرح کلی ایجاد کنید.

این می تواند به صورت نقاط نقطه ای باشد ، جایی که جملات دقیق تر بعداً اضافه می شوند تا به گوشت مقاله بپردازند. کسانی که در رشته هایی می نویسند که از قبل ساختار گزارش مشخصی دارند می توانند از ساختار رسمی برای مرتب سازی اطلاعات استفاده کنند. برای مشاهده مواردی که باید در یک مقاله گزارش علمی / بازرگانی گنجانده شود ، بر روی عناوین زیر کلیک کنید.

پس از ایجاد نقاط نقطه ای با تمام مطالب مربوطه در زیر هر عنوان ، بین همه ایده ها پیوند ایجاد کنید. به یاد داشته باشید که یک جریان منطقی را در بحث خود حفظ کنید. بسیاری از رشته ها از ساختار کمتر رسمی برای انتشارات خود استفاده می کنند. با این حال ، حتی یک مقاله ژورنالی به صورت مقاله ، به ساختار مشخصی احتیاج دارد ، و نشانه های راهنما به وضوح در متن تعبیه شده است. عناوین این سبک مقاله اختیاری است اما می تواند در پیش نویس های قبلی مفید باشد تا اطمینان حاصل شود که منطق استدلال خود را حفظ می کنید. به یاد داشته باشید ، می توانید از کلمات کلیدی چکیده خود استفاده کنید تا جریان منطقی در بحث خود ایجاد کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *