نگارش پایان نامه تربیت بدنی: نکات کلیدی برای ذهن در برخورد با مقاله

وقتی دانشجو شروع به نوشتن پایان نامه می کند ، فرد با مشکلات زیادی روبرو می شود. برخی از افراد مطمئن نیستند که می توانند حداقل یک صفحه بنویسند تا در مورد 20 ، 40 و موارد دیگر چیزی نگویند. از یک طرف ، بدنبال مباحث پایان نامه تربیت بدنی ، فرد می خواهد چیزی غیر معمول و شایسته بدست آورد. از طرف دیگر ، یک دانشجو متوجه می شود که یافتن برخی اطلاعات خوب در مورد یک موضوع اختصاصی واقعاً دشوار است. یک نکته اساسی دیگر ، پرهیز از دزدی ادبی است. به همین دلیل نوشتن یک پایان نامه می تواند یک کار چالش برانگیز باشد. به همین دلیل است که کسانی که برای اولین بار چنین مقاله ای می نویسند نیاز به تحریک و توصیه دارند.

مطمئن باشید که شما تمام الزامات را می دانید. هر دانشگاه و کالج تعدادی از الزامات مربوط به مقالات دانشگاهی را دارد. یکی از مراکز آموزشی می خواهد 100 صفحه مقاله بنویسد و دیگری – 300 صفحه کار. یک شخص همچنین باید همه چیز را در مورد سبک مورد نیاز (APA ، هاروارد و غیره) بیاموزد زیرا در صورت استفاده دانشجو از فاصله دوتایی به جای فاصله از یک فاصله ، مقاله تقریباً 400 هزار کلمه نخواهد داشت.

بازنده بودن را متوقف کنید. اگر فکر می کنید نمی توانید مقاله ای بنویسید زیرا کار بسیار سختی است ، مطمئناً آن را با موفقیت نمی نویسید. شما باید فکر کنید که این فقط یک کار معمولی است. همه دانش آموزان با آن کنار می آیند و شما نیز با آن کنار خواهید آمد. شما فقط باید تمرکز کنید و شروع به کار کنید.

مقدمه آخرین چیزی است که باید بنویسید. دانشجو نباید مقاله پایان نامه را با مقدمه یا نتیجه گیری شروع کند. در پایان باید هر دو قسمت نوشته شود زیرا در ابتدای تحقیق ، شما نمی دانید نکته اصلی مقاله شما چیست. مقدمه باید جذاب و تحریک کننده برای خواندن آن باشد.

از نوت بوک ها و برنامه های مختلف استفاده کنید. گاهی اوقات ، یک ایده درخشان می تواند شما را در راه بازگشت به خانه یا جایی دیگر بیازمایند. بنابراین ، شما باید یک دفترچه یادداشت یا برنامه ای داشته باشید که بتوانید در آن یادداشت کنید.

سوالات بی پاسخ خود را به چشم انداز تبدیل کنید. اغلب اتفاق می افتد که وقتی پایان نامه پایان می یابد ، برخی از سوالات بی پاسخ باقی می مانند. فکر نکنید که این یک شکست است. حتی می توانید توجه آنها را جلب کنید. آنها را در نتیجه گیری مشخص کنید و توجه داشته باشید که این موضوع هدف شما برای بررسی بیشتر خواهد بود. همچنین در صورتی که امتحان کنندگان از شما درباره آن موارد حل نشده سال کنند ، باید برنامه ای برای تحقیقات آینده خود تنظیم کنید.
چاپگر خود را خریداری کنید. تصحیح اشتباهات و بازخوانی کاغذ با استفاده از لپ تاپ آسان نیست. به همین دلیل است که بهتر است ابتدا کار خود را چاپ کنید ، سپس آن را بخوانید ، اشتباهات را تصحیح کنید ، و با قلم رنگ دیگری (آبی یا قرمز) یادداشت کنید. هنگامی که دوباره کار را مرور می کنید ، یادداشت های رنگارنگ به شما کمک می کند نقاط ضعف را ببینید و مقاله را بهبود ببخشید.

بررسی و دوباره بررسی کنید. وقتی اولین بار مقاله خود را می خوانید ، ممکن است متوجه برخی اشتباهات یا اطلاعات نادرست نشوید. به همین دلیل بسیار مهم است که مقاله خود را چندین بار بررسی کنید. هنگام خستگی هرگز کار خود را بازخوانی نکنید. اگر خسته شده باشید ، می توانید بی توجه باشید. علاوه بر این ، سعی می کنید هرچه سریعتر مقاله را بخواهید استراحت کنید. چنین عجله و شتابی می تواند احساس کار شما را خراب کند.

بازخورد بسیار اساسی است. اغلب دانش آموزان از سرپرستان خود می خواهند که در فصل های جداگانه بازخورد دهند و سعی نمی کنند در مورد کل کار بازخورد بگیرند. از سرپرست خود بخواهید که مقاله شما را نظر دهد تا مطمئن شود که کار درستی انجام می دهید. به یاد داشته باشید که کار خود را چند هفته قبل از پایان مهلت مقرر به پایان برسانید تا به سرپرست خود فرصت کافی برای بررسی همه چیز را بدست آورید و بتوانید وقت اضافه یا بازنویسی یا تصحیح چیزی را داشته باشید.

در صورت لزوم از آنها کمک بگیرید و مطمئن شوید که چیزی درخور نوشتن دارید. کسی را پیدا کنید که تجربه نوشتن پایان نامه تربیت بدنی را داشته باشد. افرادی که قبلاً موفق به نوشتن پایان نامه در تربیت بدنی شده اند می توانند توصیه ای صحیح ارائه دهند و به شما در نوشتن یک شاهکار واقعی کمک کنند.

 آماده گفتگو باشید امتحان کنندگان ممکن است سوالاتی درباره داده های پایان نامه شما بپرسند یا ممکن است در مورد اهداف شما و تحقیقات بیشتر در مورد موضوع سوال کنند.

سبک خود را توسعه دهید. نظرات سرپرست خود را در نظر بگیرید اما با استفاده از سبک خود بنویسید. شاهکارهای نویسندگان مورد علاقه خود را بخاطر بسپارید و آنچه را موجب شایستگی و گیرایی آثار آنها می شود ، تحلیل کنید.
تعداد صفحات همیشه مهم نیست. فکر نکنید هرچه بیشتر بنویسید ، تز شما بهتر خواهد بود. مهمترین مسئله کیفیت سبک نوشتن و اطلاعاتی است که در کار خود می دهید.

فقط از 100٪ داده تأیید شده استفاده کنید. بهتر است واقعیت هایی را انتخاب کنید که 100٪ صحت داشته باشد زیرا ممکن است امتحان کنندگان شما از منابع سوال کنند یا استدلال های دروغ را رد کنند.

وظیفه شما کامل نبودن است. کمال گرایی هدف اصلی شما نیست. وظیفه شما این است که آموزنده و متناسب با نیازها باشید.
از وضعیت سلامتی خود مراقبت کنید. هر از گاهی حواس خود را پرت کرده و استراحت کنید. راه بروید و اتاق خود را هوا دهید. وضعیت بد بهداشتی نوشتن کیفی را پسندیده نمی کند.

استدلال اصلی خود را ذخیره نکنید. در ابتدا از آن استفاده کنید. شما باید خواننده را جذب و فریب دهید.
برای بازنویسی آماده باشید.