تحقیق برای انجام یک پایان نامه را کامل کنید

احتمال شروع نوشتن پایان نامه معمولاً دلهره آور است. هنگامی که در مورد موضوعی برای پروژه خود تصمیم گرفتید، می توانید عنصر تحقیق را شروع کنید. تحقیق انواع مختلفی دارد. به عنوان مثال، شما می توانید آزمایش هایی انجام دهید، با افراد مصاحبه کنید، یا فقط در مورد موضوع خود به طور گسترده مطالعه کنید. تحقیقات تولیدی یا موثر مستلزم این است که وقت خود را به طور کارآمد مدیریت کنید و به خوبی سازمان یافته باشید. اگر احساس سنگینی وظیفه ای که در پیش دارید احساس غرق شوید، سعی کنید تمرکز و بهره وری خود را حفظ کنید.

قسمت دوم: با مشاور پایان نامه خود در تماس باشید

قرار ملاقات منظم با مشاور پایان نامه خود را بگیرید. هنگامی که در حال انجام پایان نامه خود هستید، یک ناظر یا مشاور خواهید داشت که وظیفه آن کمک و راهنمایی شما در کل مراحل کار خواهد بود.

حتی اگر موردی باشد که هر دوی شما بسیار شلوغ هستید، باز هم باید جلسات را در فواصل منظم برنامه ریزی کنید تا بتوانید درباره پروژه خود و پیشرفت آن بحث کنید. حمایت از مشاور شما ضروری است حتی اگر باید مستقل و خودمختار باشید.

از این رو، شما نیازی نیست که روزانه با مربی خود ملاقات کنید و یا هر چیزی را که از کنار آنها گذشته است، پشت سر بگذارید. جلسات ماهانه باید کافی باشد. مهم است که هر جلسه هدف داشته باشد. آنها نباید به سادگی مورد تعهد قرار گیرند.

هنگامی که هر جلسه هدف خاصی دارد، آنها باید بهره وری را بهبود بخشند و به شما کمک کنند تا در برنامه خود باقی بمانید. این جلسات ممکن است به منظور گزارش در مورد نتایج آزمایشات یا بحث در مورد تفسیر شما از یک مقاله خاص باشد.

در هر جلسه اهداف جدیدی تعیین کنید. اهداف شایسته ممکن است شامل تکمیل خواندن کتاب، انجام مجدد آزمایش یا انجام یک سری مصاحبه باشد. اهداف خود را بنویسید و آنها را با مشاور پایان نامه خود در میان بگذارید.

این اطمینان می دهد که هر دوی شما می دانید در هر جلسه چه انتظاری دارید. اطمینان حاصل کنید که اهداف توافق شده را قبل از جلسه کامل کرده اید. پیشرفت را با مشاور خود برقرار کنید. در صورت عدم دستیابی به اهداف خاص قبل از جلسه، این را با مشاور خود در میان بگذارید.

ممکن است آنها ترجیح دهند برنامه زمانبندی جلسه شما را تا رسیدن به اهداف شما تنظیم کنند و یا هنوز هم بخواهند با شما ملاقات کنند تا بفهمند چه چیزی مانع پیشرفت شما شده است.

در هر صورت، بسیار مهم است که شما صادقانه گزارش دهید. اساتید معمولاً مشغول هستند بنابراین ضروری است که احساس کنند شما برای وقت، کمک و راهنمایی خود ارزش قائل هستید.

خود را با متخصصان دیگر در زمینه کاری خود مرتبط کنید. به احتمال زیاد مشاور شما با سایر متخصصان و / یا اساتیدی که ممکن است بتوانند در تحقیقات شما کمک کنند آشنا است، بنابراین ببینید آیا مشاور شما می تواند شما را با چنین افرادی در تماس قرار دهد. این ممکن است مفید واقع شود در صورتی که مشاور شما مشغول کار زیاد باشد یا در زمینه تحقیق شما تجربه زیادی نداشته باشد.

قسمت سوم: محتوا و داده های خود را سازماندهی کنید

سعی کنید اطمینان حاصل کنید که یادداشت هایی که می گیرید واقعاً مفید هستند. مهم است که یادداشت ها برای شما معنی داشته باشند و بتوانند بعداً در مرحله نوشتن، به آهسته دویدن حافظه شما کمک کنند. تمام تلاش خود را انجام دهید تا به اندازه کافی طولانی یادداشت بردارید تا آنها واقعاً مفید واقع شوند، اما به اندازه کافی کوتاه که تلاش شما کاملاً شما را خسته نکند.

در مورد اینکه چه چیزی یادداشت می کنید و چرا موارد خاصی را انتخاب می کنید، در نظر بگیرید. هدف یادداشت ها باید کمک به پاسخگویی به سوالات مرتبط با تحقیق باشد. برای استفاده در سخنرانی ها، جلسات، مصاحبه ها، یا هر زمان که نیاز دارید یادداشت های شخصی را یادداشت کنید، سبکی از نوشتار کوتاه ایجاد کنید.

صفحات ژورنال و / یا کتاب را با برگه های کد رنگی علامت گذاری کنید تا همزمان با منابع در یادداشت های نوشته شده شما باشد. با این کار می توانید مکان های خاص را در صورت نیاز به استناد به یک منبع یا متن خاص، به راحتی مکان یابی کنید.

یک سیستم ذخیره اطلاعات ایجاد کنید. برخی از محققان دوست دارند همه یادداشت ها و داده ها را در قالب الکترونیکی، یعنی در پرونده های رایانه ای، نگهداری کنند. سپس افراد دیگری هستند که دوست دارند همه چیز را در یک ژورنال خاص یا در یک سیستم کارت شاخص نگهداری کنند.

نکته مهم این است که ثابت قدم بمانید، هر روش مورد نظر خود را انتخاب کنید، تا داده های مهم گم یا گم نشوند. اگر از طرفداران نقشه برداری ذهنی هستید، یک نقشه ایجاد کنید. اینها برای سازماندهی اطلاعات قبل از تنظیم بصورت خطی بسیار عالی هستند. مقاله یا سوال مقاله شما باید در یک نقشه ذهنی قرار گیرد.

از آنجا شعب نقشه شما می تواند شامل همه جنبه های تحقیقاتی شما علاوه بر سوالاتی باشد که هنوز پاسخ داده نمی شوند. برای پر کردن هرگونه خلا در نقشه ذهنی خود به یادداشت هایی که یادداشت کرده اید مراجعه کنید.

ما همه نیازهای شما را پیش بینی کرده و ویژگی های مفیدی را برای راحتی شما آماده کرده ایم. هر نوع کمک نوشتاری را که به دنبال آن هستید، حتماً هر زمان که نیاز بود درخواست خود را برای ما ارسال کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *