پنج مورد که شما باید در مورد نوشتن مقاله بدانید

در کمبریج اول یا کمبریج پیشرفته ، ممکن است از شما خواسته شود که مقاله ای بنویسید. اما آیا می دانید چه چیزی باعث می شود مقاله ای با سایر انواع نوشتار متفاوت باشد؟
 

1 خواننده مشخص می شود

مقاله مانند گفتگوی مستقیم با خواننده است. سوال امتحان ممکن است به شما بگوید خوانندگان شما چه کسانی هستند. به عنوان مثال ، دانش آموزان یک مدرسه یا افرادی که در یک شهر زندگی می کنند یا افرادی که به ورزش علاقه مند هستند. هر چیزی که می نویسید باید با آن خواننده صحبت کند و علاقه خود را از اولین جمله درگیر کند.
 

2 باید توجه کرد

اگر این روزها در اینترنت هستید ، با مقاله هایی با سرفصل هایی که خواننده را به خود جلب می کند ، مورد اصابت گلوله قرار می گیرید. به آن “کلیک به طعمه” می گویند و همه نویسنده در تلاش است انجام دهد این است که شما را به این صفحه باز کنید تا مقاله خود را بخوانید . شما باید هنگام نوشتن مقاله خود مانند یک روزنامه نگار فکر کنید.
عنوان و سطر اول این مقاله را نگاه کنید. چگونه توجه شما را جلب کردم؟ *
 

3 باید جالب باشد

برای کار یک مقاله ، باید آنقدر جذاب باشد که تمام راه را بخواند. بخاطر داشته باشید که کنکور بعد از خواندن پنجاه برگه امتحان چقدر حوصله دارد. با سرگرم کردن آنها ، احساس خوبی در مورد نوشته های خود برای آنها ایجاد کنید. طنز ، زندگی واقعی یا مثالهایی از آن را اضافه کنید ، یا نقل قول ها را تشکیل دهید
 

4 خواندن آن آسان است

برای زیر پا گذاشتن متن و ایجاد پاراگراف های واضح از زیرنویس ها استفاده کنید. به سبک نیمه غیررسمی ، مکالمه بنویسید. و مطمئن شوید که سازمان ایده های شما وجود دارد. مرحله برنامه ریزی برای این مهم است. 5-10 دقیقه ایده های طوفان مغزی را سپری کنید و بهترین یا سه یا چهار مورد را انتخاب کنید. فکر کنید زیرنویسهای شما ممکن است باشد و سپس مقدمه ای کوتاه بنویسید که به خواننده اجازه می دهد از چه چیزی انتظار داشته باشد ، بنویسید.
به خاطر داشته باشید که می خواهید خواننده همچنان خواندن خود را ادامه دهد ، بنابراین دقیقاً آنچه را که می خواند به آنها بگویید. این مقاله نیست! در مقاله شما معمولاً این سؤال را مجدداً مطرح می کنید ، توضیح دهید که چگونه به آن پاسخ خواهید داد و شاید بگویید که چرا مهم است. در یک مقاله ، این علاقه خواننده را از بین می برد.
به این بند نگاه کنید. من از چه سبک جمله ای استفاده کرده ام که باعث می شود نیمه غیررسمی باشد و مستقیماً با خواننده صحبت کند؟ **
 

5 پایان خوب بنویسید

در مقاله شما نکاتی را که قبل از آن پیش رفته اید خلاصه می کنید و نتیجه گیری از آن نتیجه می گیرید. اما در یک مقاله بهتر است چیزی را برای خواننده در نظر بگیرید که شاید در مورد آن فکر کند ، شاید با طرح یک سؤال دیگر یا تماس با آنها برای اقدام. اغلب ، بهترین پایانها به نوعی به نقطه شروع باز می شوند.
در اینجا دو انتهایی وجود دارد که می توانم برای این مقاله استفاده کنم:
 
به تاریخ مرور اینترنت خود از روز گذشته نگاه کنید. کدام مقاله ها توجه شما را جلب کردند؟ می توانید ببینید که چگونه آنها این کار را کردند؟
بنابراین ، حالا شما می دانید که چگونه مقاله بنویسید ، چرا کسی راجع به چیزی که می دانید توصیه‌ای ننویسید؟
اشتباهات رایج دانش آموزان در مقالات مرتکب می شوند
 
این زبان بیش از حد رسمی و مناسب تر برای مقالات است. از کلماتی مانند: اجتناب کنید ، برخی از مردم ، از یک طرف و غیره می گویند:
آنها از نقل قول ها یا نمونه ها استفاده نمی کنند
آنها یا از سؤالات کافی یا زیاد استفاده نمی کنند. سؤالاتی که به آنها سوالات بلاغی گفته می شود ، زیرا نیازی به پاسخ ندارند ، نباید بیش از یک در هر پاراگراف باشد. مثال های خوب:
تا حالا شده ……..؟
شما در این مورد چه فکر می کنید ……..؟
آیا شما جزو آن دسته از افرادی هستید که فکر می کند ……؟
زندگی اگر …… چه می شد؟
آیا آینده ما را به ارمغان می آورد … ..؟
* عنوانی که موضوع را فوراً روشن می کند. به دلایلی ، مردم دوست دارند لیست خواندن را بخوانند! و یک سؤال مستقیم و بلاغی در پاراگراف اول باعث می شود خوانندگان بخواهند جواب را دریابند.
** من از دستورالعمل های ضروری استفاده کرده ام. به عنوان مثال. فکر کنید… به خاطر داشته باشید… بنویسید… خرج کنید…
 
 

ثبت سفارش