چگونه می توان پایان نامه ای را در زمینه تغذیه نوشت؟

نوشتن پایان نامه در مورد تغذیه برای گرفتن مدرک لازم است اما بسیاری از دانشجویان هنگام کار بر روی این پروژه چالش برانگیز با مشکل روبرو می شوند. آنها فقط فاقد تجربه هستند و نیاز به مشاوره خوب در مورد چگونگی شروع کار و سازماندهی بهتر کار خود دارند. اگر شما هم یکی از آنها هستید ، به خواندن این مقاله ادامه دهید ، در اینجا یک راهنمای آسان گام به گام در مورد چگونگی نوشتن یک پایان نامه موفق در زمینه تغذیه پیدا خواهید کرد که به شما کمک می کند تا از توانایی های خود برای کنار آمدن با وظیفه خود اطمینان حاصل کنید. اگر به دنبال راهنمایی در مورد نحوه تکمیل سایر مقالات دانشگاه هستید ، سایر مقالات را در وب سایت ما بررسی کنید ، جایی که راهنماهای کامل برای همه کارهای نوشتاری را در آنجا خواهید یافت.

پایان نامه  تغذیه چیست؟

یک پایان نامه در مورد تغذیه یک مقاله طولانی است که جزئیات یک تحقیق اصلی مستقل را که توسط یک دانشجو انجام شده ارائه می دهد. شما باید روی موضوع اصلی خود زیر نظر کمیته اساتید کار کنید. روند کار بر روی پایان نامه شامل چندین مرحله مهم است.

شما باید یک پروپوزال تحقیقاتی بنویسید که در آن مروری بر ادبیات فعلی داشته باشید ، خلا های موجود در آن را شناسایی کرده و جزئیاتی را برای توجیه روشها و طرح تحقیق خود ارائه دهید.

شما باید یک تحقیق مستقل را در یک بازه زمانی مشخص انجام دهید و داده های خود را همانطور که طبق قراردادها لازم است جمع آوری ، تجزیه و تحلیل ، خلاصه کنید و ارائه دهید.
شما باید پایان نامه را در جایی که یافته های خود را ارائه می دهید و درباره آنها بحث کنید ، بنویسید.
شما باید از نتایج تحقیقات اصلی خود در کمیته نظارت خود دفاع کنید.

اگر مفهوم تحقیق اصلی را دلهره آور می دانید ، دیگر نیازی به ناامیدی نیست. اگر قصد ندارید در یک دانشگاه انحصاری شغل یک محقق را بدست آورید ، در واقع از شما انتظار نمی رود ایده خوبی برای پایان نامه خود در زمینه تغذیه ارائه دهید. اگر سهمی کوچک در کارهای قبلی در این زمینه داشته باشید ، می توانید در پایان نامه خود کاملاً اصیل باشید.

چگونه می توان یک عنوان تحقیق خوب برای پایان نامه تغذیه انتخاب کرد

اولین قدم برای نوشتن یک پایان نامه انتخاب یک موضوع جالب است. هنگام انتخاب یک موضوع خوب برای پایان نامه خود در زمینه تغذیه ، باید موارد زیر را در نظر بگیرید. به طور معمول پایان نامه های کارشناسی ارشد و کارشناسی بر یک هدف تحقیقاتی متمرکز است که بخشی از یک پروژه تحقیقاتی گسترده تر است. می توانید اطلاعات مربوط به موضوعات پیشنهادی را در وب سایت موسسه آموزشی خود بیابید. و گاهی اوقات ، پروژه های عمومی می توانند با توجه به علایق دانشجویان سازگار شوند. شما فقط باید در صورت وجود چنین فرصتی با سرپرست خود بحث کنید. اگر کاملاً مطمئن نیستید که به کدام یک از رشته های این رشته تحصیلی علاقه دارید ،

در اینجا چند ایده خوب در زمینه تغذیه برای پایان نامه آینده شما آورده شده است.

مشکلات پزشکی مرتبط با چربی شکم.
آلرژی و حساسیت های غذایی: رژیم غذایی حذف ؛
خطر سرطان پستان ناشی از مصرف الکل چقدر بزرگ است؟
گرسنگی و عدم امنیت غذایی در کشورهای در حال توسعه ؛
تأثیر رژیم غذایی پرچرب بر حساسیت به انسولین.
نقش مکمل های غذایی در پیشگیری از سرطان.
تغذیه ورزشی و موفقیت ورزشی؛
فواید سلامتی غذای ارگانیک ؛
رویکرد تغذیه ای در پیشگیری و درمان بیماریهای مزمن.
تأثیر مصرف تخم مرغ بر سطح کلسترول خون.
اثرات طولانی مدت رژیم غذایی با پروتئین بالا بر عملکرد کلیه.
گزینه های غذای سالم و فعالیت بدنی ؛
اثرات سلامتی رژیم های گیاهی ؛
ایمنی غذا: پیشگیری از بیماری های منتقله از طریق غذا ؛
رژیم غذایی به عنوان یک عامل خطر برای ایجاد اختلالات خوردن.

یک پیشنهاد تحقیق بنویسید

بعد از اینکه موضوعی را برای پایان نامه خود در زمینه تغذیه انتخاب کردید ، باید در مورد موضوع خود تحقیق کنید و بر اساس بررسی ادبیات ، یک پیشنهاد تحقیق بنویسید ، اهداف مطالعه خود را فرموله کنید ، یک مسئله تحقیق را شناسایی کنید ، یک سوال تحقیق ایجاد کنید و تحقیق را توصیف کنید طرح. اطمینان حاصل کنید که سوال تحقیق شما مختصر ، متمرکز ، واضح و قابل بحث است. برای ارائه پاسخ باید به تلفیق و تجزیه و تحلیل ایده ها نیاز داشت.

به عنوان مثال ، شما ممکن است هدف از تحقیق خود را تعیین کنید و مسئله تحقیق را برای پایان نامه خود در زمینه تغذیه فرموله کنید:

هدف از این مطالعه تعیین اینکه آیا بین مصرف ویتامین D و سندرم متابولیک در بزرگسالان همبستگی وجود دارد یا خیر. انتظار می رود که نتیجه سلامتی در بین افرادی که مقدار کافی ویتامین D دریافت می کنند و کسانی که میزان مورد نیاز بدن را برآورده نمی کنند ، تفاوت داشته باشد.

وقتی پروپوزال تحقیق شما تأیید شد ، باید تحقیق کنید تا به س researchال تحقیق خود پاسخ دهید و فرضیه خود را اثبات کنید. انجام تحقیق در مورد موضوع انتخاب شده مهمترین و وقت گیرترین قسمت پروژه است.

فصل هایی از پایان نامه خود را در زمینه تغذیه بنویسید

پس از تکمیل تحقیقات خود ، باید مطالعه خود را به طور کامل شرح دهید ، یافته های خود را گزارش دهید و آنها را تجزیه و تحلیل و تفسیر کنید. برخی از قراردادها در مورد ساختار پایان نامه وجود دارد ، بنابراین شما باید دستورالعمل های بخش خود را بررسی کنید و در مورد مقررات مربوط به دوره خود با استاد راهنمای خود مشورت کنید. بیایید درباره ساختاری که معمولاً استفاده می شود بحث کنیم.

صفحه عنوان

این اولین صفحه مقاله شما است و باید شامل عنوان پایان نامه شما ، نام شما ، نام موسسه و بخش و تاریخ ارسال باشد. اطمینان حاصل کنید که عنوان شما دارای کلمات کلیدی مرتبط است و به مخاطبان شما می گوید مطالعه شما در مورد چیست. برخی از برنامه ها در مورد قالب صفحه عنوان الزامات سختگیری دارند بنابراین بهتر است آن را بررسی کنید.

خلاصه

چکیده خلاصه ای از پایان نامه شماست – معمولاً نباید بیش از 250-300 کلمه باشد. این بخش را آخرین بار پس از پایان پایان نامه خود خواهید نوشت. این بهترین روش است زیرا در آن زمان شما به خوبی می دانید که چه چیزی را خلاصه می کنید. این اولین قسمت از پایان نامه شما در زمینه تغذیه است که مردم آن را می خوانند ، بنابراین باید مطمئن شوید که قانع کننده به نظر می رسد و اطلاعات کافی در اختیار مخاطبان خود قرار می دهد که پایان نامه شما ارزش خواندن دارد. چکیده خود را بررسی کنید

شامل اطلاعاتی در مورد موضوع شما و هدف مطالعه شما است.

روش تحقیق را توصیف می کند

خلاصه ای از یافته های کلیدی را ارائه می دهد.

نتیجه گیری عمده را بیان کنید.

معرفی

در این فصل ، شما باید موضوع تحقیق خود را معرفی کنید ، اهداف مطالعه خود را بیان کنید و ارتباط آن را توضیح دهید. شما باید اطلاعات زمینه ای لازم را فراهم کنید تا زمینه تحقیقات خود را فراهم کنید. شما باید س researchال تحقیق خود را بیان کنید ، فرضیه ای تدوین کنید ، دامنه کار خود و محدودیت های آن را توضیح دهید ، و یک نمای کلی از ساختار پایان نامه ارائه دهید. مهم است که مقدمه جذاب و واضح باشد تا خوانندگان شما بتوانند درک خوبی از موضوع تحقیق شما ، اهداف شما و طرح تحقیق شما داشته باشند. بسیاری از محققان ترجیح می دهند در پایان فصل وقتی کاملاً مطمئن باشند از آنچه معرفی می کنند ، روی فصل مقدمه کار کنند.

بررسی ادبیات

شما نمی توانید مطمئن باشید که تحقیق شما اصیل است و به رشته تحصیلی شما کمک می کند مگر اینکه مطالعه گسترده ای از منابع مختلف علمی در مورد موضوع خود انجام دهید تا بفهمید چه دانش علمی در مورد موضوع خاص شما وجود دارد. در فصل بررسی ادبیات ، شما باید وضعیت فعلی تحقیق در مورد موضوع خود را توصیف کنید ، شکاف موجود در ادبیات موجود را شناسایی کنید و توضیح دهید که قصد دارید برای رفع این شکاف چه کار کنید.

برای انجام این کار ، شما باید یک تحقیق گسترده در کتابخانه انجام دهید ، مهمترین منابع را انتخاب کنید ، آنها را به طور انتقادی ارزیابی کنید و سعی کنید ارتباطات و الگوها را پیدا کنید. در این فصل همچنین می توانید برای توجیه نیاز به تحقیق خود استدلالی ارائه دهید.

مواد و روش ها

این یکی از مهمترین فصل های هر رساله یا پایان نامه است زیرا به خوانندگان شما اجازه می دهد اعتبار نتایج شما را ارزیابی کنند. علاوه بر این ، به سایر محققان اجازه می دهد تا مطالعه شما را تکرار کنند. شما باید نحوه انجام تحقیقات خود را با جزئیات شرح دهید و سعی کنید مخاطبان خود را متقاعد کنید که این بهترین روش برای حل مسئله تحقیق شما بود. شما باید اطلاعاتی درباره روشهایی که برای جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها ، روش ها ، مواد و تکنیک ها استفاده شده است ، ارائه دهید. شما همچنین باید در مورد محدودیت های مطالعه خود بگویید و درباره موانع بحث کنید ، توضیح دهید که چگونه می توانید بر آنها غلبه کنید.

نتایج

اکنون وقت آن است که از نتایج تحقیقات خود بگویید. بهتر است این فصل را با استفاده از زیرموضوعات ، سوالات فرعی یا فرضیه ساختار دهید. هنگام انجام یک تحقیق ، ممکن است با تعدادی از یافته های مختلف روبرو شوید ، اما فقط صحبت کردن در مورد نتایج مربوط به سوال تحقیق شما و هدف مطالعه شما بسیار مهم است. شما باید بهترین روش برای ارائه داده های خود را پیدا کنید – از جداول ، نمودارها و نمودارها برای تجسم داده های مهم و افزودن ارزش به متن پایان نامه خود در تغذیه استفاده کنید. اما شما باید فقط جدول ها و نمودارهایی را ارائه دهید که داده های اضافی را ارائه می دهند و اطلاعات ارائه شده در متن پایان نامه خود را تکرار نمی کنند.

بحث

در اینجا شما باید نتایج مطالعه خود را مرور کنید و آنها را در رابطه با زمینه گسترده تر تحلیل و ارزیابی کنید. شما باید این فصل را با جمع بندی برخی از مهمترین نتایج شروع کرده و نحوه کمک آنها به دانش موجود را توضیح دهید. شما باید بحث کنید که آیا یافته های شما انتظارات اولیه شما را برآورده می کند یا خیر. اگر نتایج غیر منتظره ای کسب کردید ، باید توضیح دهید که چگونه ممکن است اتفاق بیفتد و چرا. همچنین ممکن است در مورد تفسیرهای جایگزین نتایج خود صحبت کرده و درباره چگونگی تأثیر محدودیت های تحقیق خود در مورد آنها بحث کنید. علاوه بر این ، می توانید توصیه هایی را برای بررسی بیشتر در مورد موضوع خود ارائه دهید.

نتیجه گیری

این فصل باید بسیار کوتاهتر از فصل بحث باشد. شما باید تحقیقات خود را خلاصه کنید ، توضیح دهید که معنی آن برای این رشته چیست و چرا قابل توجه است. شما باید به سوال تحقیق خود پاسخ اجمالی بدهید و بحث اصلی خود را خلاصه کنید تا مخاطبان خود را در مورد آن یادآوری کنید. این در واقع بازتاب نهایی کارهایی است که شما در پایان نامه خود در زمینه تغذیه انجام داده اید و نحوه مطالعه خود را انجام داده اید. این فصل همچنین می تواند توصیه های خاصی برای تمرین و پیشنهاداتی برای تحقیقات بیشتر ارائه دهد. مهم است که بر سهم خود در دانش موجود تأکید کنید و آنچه را که واقعاً اضافه کرده اید یادآوری کنید.

منابع

لیستی از تمام منابعی که در پایان نامه خود ذکر کرده اید ایجاد کنید و تمام جزئیات مربوط به آنها را در آن بگنجانید. هنگام مراجعه به منابع خود باید از سبک استنادی مورد نیاز استفاده کنید و آن را به طور مداوم دنبال کنید. سبک های مرجع معمول MLA و APA هستند اما برنامه شما ممکن است شرایط خاصی برای قالب بندی پایان نامه شما داشته باشد بنابراین بهتر است از استاد راهنمای خود بخواهید و همه موارد مورد نیاز را بررسی کنید.

پایان نامه خود را در زمینه تغذیه ویرایش و اصلاح کنید

تکمیل تمام فصل های پایان نامه شما کافی نیست. ویرایش ، ویرایش و تصحیح مراحل مهمی در روند نگارش است که ممکن است در موفقیت پایان نامه شما تأثیر بگذارد. به همین دلیل است که باید وقت زیادی برای آنها بگیرید. به خاطر داشته باشید که ممکن است لازم باشد چندین پیش نویس از فصل های جداگانه بنویسید و قبل از اینکه بتوانید روی پرداخت تمرکز کنید ، آنها را کاملاً اصلاح کنید.