انجام پایان نامه دکتری در موسسه مشاوران طلایی

در مورد پایان نامه تعاریف متعددی وجود دارد. در این بخش به تعاریف پایان نامه در منابع مختلف و نیز به تفاوت هایی که ممکن است در مفهوم «پایان نامه» و «رساله» وجود داشته باشد، پرداخته شده است.

کیوی و کامپنهود (۱۳۸۵) پایان نامه را این گونه تعریف کرده اند: پایان نامه گزارشی است کامل، از فرآیند پاسخ یک پرسش با یافتن راه حل یک مسأله که محققی آن را بر عهده گرفته است و به پایان رسانده است،

مشروط بر اینکه همه مراحل تحقیق را از زمانی که به شکل یک پرسش با مسأله بوده تا وقتی که به شکل نتایج مدون و مرتب که با تجزیه و تحلیل اعداد و مستدل شده است، را دربر گیرد .

دانشجوی گرامی برای انجام پایان نامه دکتری

کلیک کنید

تفاوت انجام پایان نامه و انجام رساله

اما واژه Dissertation که بیشتر به عنوان مترادف با Thesis به کار می رود، تداعی کننده همان ویژگی ها است، اما برخی ترجیح می دهند آن را در خصوص نوشتارهای رسمی و طولانی به کار برند که دانش پژوهشی برای اخذ دکترا از یک دانشگاه به رشته تحریر درآورده است.

در این زمینه برای نمونه می توان به تعاریف زیر اشاره کرد:

پایان نامه (Thesis) عموما به یک طرح تحقیقاتی جامع اطلاق می شود. با توجه به مفهوم دیگر این واژه در زبان انگلیسی که به معنی دفاع از پیشنهاد یا دیدگاهی خاص از طریق بحث است) مشخص می شود که در پایان نامه باید به یک نتیجه گیری تازه بر اساس اطلاعات بدست آمده از تحقیق بپردازیم،

اگرچه از این واژه برای نامیدن رساله جهت أخذ درجه دکتری نیز استفاده می شود اما کاربرد رایج این واژه در آمریکا در خصوص مقاله های تحقیقاتی دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و یا کسانی است که مدرک تحصیلی افتخاری کسب می کنند.

رساله (Dissertation) مقاله ای تحقیقی است که نامزد اخذ مدرک درجه دکتری آن را عرضه می کند. این نوشته حاصل تحقیقی جامع تر و در بر گیرنده حجم گسترده تری از مطالب نسبت به پایان نامه دانشجوی دوره کارشناسی ارشد است.

عموما از واژه پایان نامه می توان با ارزشی برابر به جای واژه رساله استفاده کرد، این امر بستگی به رشته تحصیلی و اولویت مرکز آموزشی دارد (اسلید، ۱۳۸۴، ص۲۳-۲۴).

دانشجوی گرامی برای انجام پایان نامه دکتری

کلیک کنید

پایان نامه از نظر محققان مختلف

طبیبی، ملکی و دلگشایی (۱۳۸۸) در کتاب «تدوین پایان نامه، رساله و طرح پژوهشی و مقاله علمی» نیز اشاره کرده اند:

آخرین مرحله کار دانشجوی تحصیلات تکمیلی، تدوین پژوهش نامهای است که برای دوره کارشناسی ارشد اصطلاحا پایان نامه Master Thesis و برای دوره دکتری رساله Phd dissertation نامیده می شود.

در منبع دیگری آمده است: برای پایان نامه دو واژه به زبان فارسی «پایان نامه» و «رساله» گاهی مترادف به کار گرفته می شوند اما با تأملی از معادل های آنها به زبان انگلیسی بهتر است.

پایان نامه Thesis» را برای دوره کارشناسی ارشد و «رساله Dissertation» برای دوره دکتری به کار گرفته شود. اما تفاوت اصلی میان پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری در ماهیت و هدف اصلی تحصیلی در این دوره است (عندلیب، ۱۳۹۰، ص ۲۷).

در مقابل آنچه گفته شد برخی هم ترجیح می دهند واژه «تز، Thesis» را برای پایان نامه های دکتری که طولانی تر و داری شاخص های دقیق تری است به کار برند.

در این زمینه برای مثال می توان به تعریف آورده شده زیر اشاره کرد:

در اغلب دانشگاههای دنیا یکی از شرایط دریافت درجه کارشناسی ارشد و دکتری ارائه گزارش مکتوب از یک کار پژوهشی مستقل و مفصل است، که توسط دانشجو و با راهنمایی حداقل یکی از استادان انجام شده باشد.

معمولا این گزارش مکتوب را در مقطع کارشناسی ارشد «پایان نامه Dissertation» و در مقطع دکتری «رساله Thesis or Phd Thesis» می نامند.

البته در زبان فارسی اغلب واژه «پایان نامه» عام تر است. و در مورد رساله دکتری نیز به کار می رود.

در بسیاری از دانشگاهها علاوه بر ارائه این گزارش مکتوب، لازم است دانشجو با حضور در جلسه دفاع گزارشی شفاهی نیز از عملکرد خود ارائه دهد و پاسخگوی پرسش های داوران نیز می باشد (منصوریان، ۱۳۸۹).

در پایگاه اطلاعاتی پروکوئست از پایان نامه (Thesis) برای پژوهش های دوره کارشناسی ارشد و رساله (Dissertation) برای پژوهش های دوره دکتری استفاده شده است. 

دانشجوی گرامی برای انجام پایان نامه دکتری

کلیک کنید

ویژگی های پایان نامه

پایان نامه دارای ویژگی هایی است که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1-پایان نامه، یک تجربه پژوهشی دانشگاهی (آکادمیک) به شمار می آید که دانشجو می تواند با یک نوع تلاش هدفمند با جامعیت مورد نیاز در تحقیق آشنا شود و این مقدمه ای برای کار پژوهشگر می باشد.

 2-می تواند دانشجو را دست کم در یک جنبه از موضوع حرفهای آکادمیک ماهر سازد.

3- می تواند به عنوان یک واحد مهم تحقیق پیشرفته مطرح باشد( فدایی عراقی، ۱۳۷۴، ص ۸۰).

دانشجوی گرامی برای انجام پایان نامه دکتری

کلیک کنید

اهداف و دلایل پایان نامه نویسی

در دنیا برای پایان نامه اهمیت فراوانی قائلند. بسیاری از تحقیقات پیمایشی، توصیفی و یا تجربی و … توسط دانشجویان انجام می شوند و کار آنها سرآغاز یک سلسله پژوهش های مفصل تر و اساسی تر می شود.

چکیده هایی که به طور روزآمد و مرتب از پایان نامه ها در کشورهای پیشرفته جهان تهیه می شود، حاکی از اهمیت آن است. در این که اهداف عمومی پایان نامه و رساله نویسی چیست، نظرهای مختلفی ابراز شده است.

بعضی ها آن را صرفا یک کار پژوهشی و تحقیقی می دانند. عده­ای آن را رقابت پژوهشی می نامند و پارهای آن را مشارکت در دانش بشری به حساب می آورند، و این تلقی فردی است تا جمعی. پایان نامه و رساله باید راه نشان دهد، ذهن دانشجو را در مسیر اجتماعی به حرکت در آورد و او را برای آینده های بهتر آماده سازد (فدایی عراقی، ۱۳۷۴، ص ۸۲).

در دایره المعارف کتابداری و اطلاع رسانی آمده است که پایان نامه را معمولا از دو دیدگاه ارزیابی می کنند (مدیر امانی، ۱۳۸۵، ص ۵۵۸).

١. به عنوان گامی مقدماتی و نخستین تحقیق جدی و منضبط دانشجو در زمان بندی مشخص. ٢. به مثابه کاری نهایی که برآیند کل یافته های دانشجو در طول دوره تحصیل است.

دانشجوی گرامی برای انجام پایان نامه دکتری

کلیک کنید

دلایل عمده تهیه پایان نامه تحصیلی عبارتند از:

۱. یادگیری روش شناسی تحقیق ۲. توسعه نگرش علمی ٣. کسب موفقیت برای مطالعه ای جدی و عميق؛ و کسب تجربه علمی در حوزه موضوعی خاص. ۴. کسب مهارت برای مطالعه نقادانه و موشکافانه ۵. بهره مندی از اطلاعات جدیدتر. ۶. شرط لازم برای دریافت مدرک تحصیلی ۷. انتشار نتایج پایان نامه به شکل مقاله پژوهشی در مجلات علمی و تخصصی پایان نامه نویسی، یکی از چالش برانگیز ترین مراحل تحصیلات تکمیلی است.

نتیجه ماه­ها تلاش و تحقیقات به چگونگی نگارش پایان نامه و نحوه ارائه آن بستگی دارد. پایان نامه می بایست با هدف خاصی تدوین شود که در راستای پیشرفت دانش بشری، توسعه علم و یا حل مشکلی باشد. وجود برخی مشکلات و موانع موجب دور افتادن پایان نامه نویسی از هدف اصلی خود شده است. بنابراین، در اینجا به عمده ترین موانع و مشکلاتی که دانشجویان تحصیلات تکمیلی در فرایند تدوین پایان نامه از مرحله ارائه پروپوزال با انتشار یافته های تحقیق با آنها دست به گریبانند پرداخته خواهد شد.

دانشجوی گرامی برای انجام پایان نامه دکتری

کلیک کنید

موانع و مشکلات پایان نامه نویسی

بررسی مسائل مربوط به پایان نامه های دوره های تکمیلی از جهات متعددی حائز اهمیت است.

در کشور ما نیز دانشجویان تحصیلات تکمیلی به واسطه الزام به تدوین پایان نامه که فعالیتی پژوهشی قلمداد می شود، به عنوان محققین جامعه محسوب می شوند.

پایان نامه مهمترین اثر پژوهشی دانشجو است و اگر به درستی تدوین شود می تواند سرآغازی برای پیشبرد روند پژوهش در دانشگاه و همچنین توسعه جامعه باشد.

پایان نامه در واقع آموزش دانش، مهارت و روش شناسی تحقیق برای دانشجویان است.

وضعیت تدوین پایان نامه ها می تواند انعکاسی از میزان توجه مسولین دانشگاه، اساتید راهنما و دانشجویان به این واحد آموزشی پژوهشی باشد که به صورت تدریجی در جهت دهی به فعالیت های علمی دانشگاه و کسب اعتبار علمی آن دخیل می باشد 

دانشجوی گرامی برای انجام پایان نامه دکتری

کلیک کنید

پایان نامه روانشناسی تربیتی 

مهم ترین پایگاه های مقالات روانشناسی تربیتی  بر اساس اثربخش بودن، سطح مقالات و تعداد ارجاعات به صورت زیر دسته بندی می شود:

  • Science Direct
  • پایگاه الزویر نیز یکی از دیگر از مفیدترین منابع مقاله به حساب می آید که حوزه های مختلف علوم مهندسی، پایه، انسانی و پزشکی را شامل می شود.
  • Springer: این پایگاه نیز همچون الزویر تمامی زمینه های علم را شامل می شود که به تازگی مقالات با کیفیتی در زمینه ی روانشناسی تربیتی در آن به چاپ می رسد.
  • Taylor and Francis: این پایگاه متعلق به علوم مهندسی است که مقالات چاپ شده ی آن در ارتباط با روانشناسی تربیتی از کارایی بالایی برخوردار است که تعداد ارجاعات به آن نیز بالاست.

دانشجوی گرامی برای انجام پایان نامه دکتری

کلیک کنید

پایان نامه ارشد مدیریت ورزشی

مدیریت ورزشی دانش و حرفه ­ای میان ‌رشته­ ای از رشته‌ های مختلف علوم انسانی و اجتماعی است که زمینه­ های پژوهشی مشترک و فراوانی را پیش روی محقّقان این حوزه ­ها قرار داده است.

نشریۀ مدیریت و توسعۀ ورزش نیز در جهت انعکاس بخشی از تلاش ­های پژوهشی درصدد است به ارتقای علمی رشته مدیریت ورزشی و تقویت مدیریت سازمان­ های ورزشی کمک کند.

بنابراین کلیه محقّقان حوزه ‌های مختلف می ­توانند از طریق تماس با موسسه مشاوران طلایی، یافته­ های پژوهشی خود را با رویکردی کلان، استراتژیک و توسعه­‌ محور انجام دهند.

از انجا که دوره تحصیلات تکمیلی دانشجو باید به صورت تخصصی تر فعالیت نماید و پایه و اساس دوره تحصیلات تکمیلی پایان نامه و رساله است که دانشجو به صوررت تخصصی در حوزه خاصی دست به پژوهش و کسب تخصص می نماید.

دانشجوی گرامی برای انجام پایان نامه دکتری

کلیک کنید

رساله دکتری روانشناسی بالینی

با توجه به عنوان پژوهش و میزان فرصت دانشجو هزینه تعیین می شود ولی معمولا با توجه به اینکه در موسسه مشاوران طلایی کار به صورت گروهی انجام می شود

و سعی در کاهش هزینه ها دارد معمولا هزینه انجام پایان نامه کارشناسی ارشد یک میلیون و دویست هزار تومان و هزینه رساله دکتری از ۴ میلیون تومان شروع می شود.

برای انجام پایان نامه ارشد و رساله دکتری روانشناسی بالینی دانشجو باید یکسری موارد ریز و مهم را رعایت کند معمولا دانشجویان که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری را دارند بهتر است از موضوع های جدید و روش های پژوهش آمیخته یا کیفی استفاده نمایند.

در مقطع دکتری انجام رساله باید به طراحی مدل بینجامد که در اکثر غریب به اتفاق پژوهش ها باید از روش های کیفی و کمی استفاده گردد.

انجام پایان نامه در موسسه مشاوران طلایی در رشته های روانشناسی بالینی به صورت تخصصی و بالاترین کیفیت انجام می شود. و به دانشجویانی که در این زمینه نیاز به راهنمایی دارند مشاوره های لازم برای انتخاب موضع و انتخاب روش پژوهش صورت می گیرد.

پایان نامه آموزش پزشکی

انجام پایان نامه آموزش پزشکی مهم است واقعا؟ در این بخش به دنبال پاسخ آن خواهیم بود دانشجو  را بیشتر با روند ارائه پایان نامه آشنا می شود.

پایان‌نامه(تز، رساله) تحقیقی می باشد که توسط دانشجویان مقطع ارشد و دکتری پژوهش محور، به‌عنوان یکی از شرایط احراز آن، ارائه می‌شود
و  دانشجو زیر نظر  یک چند استاد راهنما و مشاور فعالیت می‌کند.
موضوع انتخابی پایان‌نامه، معمولاً، محدو، جدید، به روز و باید حدالمقدور داری مقاله بیس  و تخصصی باشد و تحقیق در مورد آن، زمان مشخص و مبتنی بر روش علمی را طلب می‌کند.

پایان‌نامه یک منبع اطلاعاتی ارزشمند برای علاقه‌مندان به حوزه موضوعی  خاصی می باشد.

دانشجوی گرامی برای انجام پایان نامه دکتری

کلیک کنید

پایان نامه ارشد علوم تربیتی

برای انجام پایان نامه ارشد و رساله دکتری علوم تربیتی دانشجو باید یکسری موارد ریز و مهم را رعایت کند معمولا دانشجویان که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری را دارند بهتر است از موضوع های جدید و روش های پژوهش آمیخته یا کیفی استفاده نمایند.

در مقطع دکتری انجام رساله باید به طراحی مدل بینامجد که در اکثر غریب به اتفاق پژوهش ها باید از روش های کیفی و کمی استفاده گردد. انجام پایان نامه در موسسه مشاوران طلایی در رشته های علوم تربیتی به صورت تخصصی و بالاترین کیفیت انجام می شود.

و به دانشجویانی که در این زمینه نیاز به راهنمایی دارند مشاوره های لازم برای انتخاب موضع و انتخاب روش پژوهش صورت می گیرد.

نوشتن رساله علوم تربیتی با کمترین قیمت

رشته کارشناسی ارشد علوم تربیتی  از آن دسته رشته هایی است که در آن طیف وسیعی از داوطلبان رشته های گوناگون شرکت می‏نمایند و درصد زیادی از داوطلبان کارشناسی ارشد علوم تربیتی تغییر رشته ای می باشند.

و کمتر با روش های پژوهشش در این حوزه آشنا هستند، نگران نباشید موسسه مشاوران طلایی در مقطع کارشناسی ارشد علوم‌ تربیتی‌ شما را در انجام پروپوزال و پایان نامه و رساله دکتری یاری  می نماید

دانشجوی گرامی برای انجام پایان نامه دکتری

کلیک کنید

پایان نامه ارزان

انجام پایان نامه ارزان چرا؟ ارائه هر گونه خدمات بامعیار مهمی به نام قیمت مناسب شناخته می شود.

به عنوان مثال در خدمات انجام پایان نامه ارزان، ارزان بودن نباید بر روان و گویا بودن و کیفیت تحقیق لطمه وارد سازد و در انجام پایان نامه باید از کپی کاری و سرسری کار پیشگیری شود.

در خدمات علمی آموزشی، مقرون به صرفه بودن هزینه، هماهنگ با کیفیت آن پیش می رود.

انجام پایان نامه ارزان زمانی یک خدمت بهینه و برتر به حساب می آید که ارزان و دارای کیفیت مناسب باشد و چون هدف از آن افزایش و حفظ مشتریان است نیاز به پژوهشگران متخصص و باتجربه است.

در اینجا شرکت مشاوران طلایی را به عنوان یک شرکت خدماتی علمی آموزشی که این روزها نامدار شده یادآور می شویم.

پایان نامه مهندسی کامپیوتر

آشنایی و شناخت دقیق پایان نامه ارشد کامپیوتر از دغدغه‌های مهم دانشجویان و پژوهشگران رشته کامپیوتر است.

برای بررسی دقیق نحوه انجام پایان نامه گرایش های ارشد مهندسی کامپیوتر نیاز است که پارامترهای بسیاری بررسی شود،

در صورتیکه هر یک از ابعاد که در ادامه گفته می‌شود بصورت دقیق بررسی نشود، دانشجویان ارشد کامپیوتر نمی‌توانند بطور کامل با روش های های انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر آشنا شوند.

دانشجوی گرامی برای انجام پایان نامه دکتری

کلیک کنید

نوشتن رساله دکتری رشته کامپیوتر

گرایش رایانش امن را گرایش امنیت اطلاعات نیز می‌نامند. هدف از امنیت اطلاعات این است که

ذخیره، تبدیل، پردازش، انتقال و بازیابی اطلاعات به شکلی مطمئن و امن انجام پذیرد و از انجام

فعالیت‌های غیر مجاز ممانعت به عمل آید. در گرایش رایانش امن، ابعاد کلی تامین امنیت برای سیستم‌های پردازش اطلاعات مطالعه و بررسی می‌گردد.

هدف از انجام پایان نامه گرایش رایانش امن در ارشد، تربیت افرادی است که به منظور تامین امنیت انواع سیستم‌های اطلاعاتی بتوانند راه حل‌های کاربردی ارائه دهند.

همچنین بتوانند پژوهش‌های اولیه در زمینه امنیت را انجام داده و سبب ارتقاء دانش و تکنولوژی مربوطه در کشور گردند. اهمیت بالای امنیت اطلاعات در عصر تکنولوژی موجب شده تا رشته امنیت به عنوان یکی از پرطرفدارترین رشته ها در دانشگاه های معتبر دنیا در زمینه های مختلفی و متنوعی می توانند پژوهش انجام دهند.

دانشجوی گرامی برای انجام پایان نامه دکتری

کلیک کنید

انجام پایان نامه دکتری

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *